Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
beata7

Blokada przed używaniem stoperów

Polecane posty

Boję się używać stoperów do uszu. Leżą kupione, ale to są takie nasączone m.in woskiem, które miękną pod wpływem ciepła, by dopasować się do ucha, więc boję się że mi tam utkną i nie będę mogła ich wyciągnąć, albo że zostanie kawałek, albo że sam wosk mi tam zostanie (niby wiem że są z apteki i wiele innych osób je używa, ale i tak nie mogę pokonać tej bariery). Już i tak mam problem ze słuchawkami, nie wiem czy to od nerwicy czy po prostu są za duże (uważam, że mam bardzo małe dziurki w uszach), ale mam nawyk ciągłego ich poprawiania jest mi w nich niewygodnie, a nie mogą być za luźno bo już mi przeszkadza że dźwięk jest cichszy... Jak patrzę, że ludzie tak szybko wkładają słuchawki i potem wcale ich nie poprawiają, to nie wiem jak oni to robią, czy od razu wkładają je dobrze, czy im nie przeszkadza cichszy dźwięk? No ale mając takie problemy ze słuchawkami, boję się co będzie ze stoperami. Ich nie będę mogła ciągle poprawiać, a mogę mieć taki bezwiedny odruch i to zrobić. Albo boję się że w ogóle nie będę mogła ich wyjąć. Czuję się głupio, tak chciałam te stopery, bardzo ich potrzebuję, bo mam spore problemy z koncentracją, a leżą nieużywane. Dlatego zastanawiam się czy to z nerwicy, czy po prostu jestem dziecinna i bojaźliwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet Ci utkną, będzie można je wypłukać. Ale jeśli część stopera będzie wystawać, to nigdzie nie utkną. Jeśli nie będzie wystawać, wyjmiesz pincetą. Do środka Ci nie wlecą, chyba, że urwiesz bardzo małą kulkę, dużo mniejszą niż średnica dziurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, janusz_poI napisał:

Ja od lat używam stoperów do snu i w pracy i nigdzie mi nie utknęły. Chyba ze wsadzasz sobie je nie tam gdzie trzeba? xd

Przeczytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, janusz_poI napisał:

Chyba ze wsadzasz sobie je nie tam gdzie trzeba?

Do nosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, agent of Asgard napisał:

Jeśli nawet Ci utkną, będzie można je wypłukać. Ale jeśli część stopera będzie wystawać, to nigdzie nie utkną. Jeśli nie będzie wystawać, wyjmiesz pincetą. Do środka Ci nie wlecą, chyba, że urwiesz bardzo małą kulkę, dużo mniejszą niż średnica dziurki.

Właśnie ja nie mam takich które się urywa i formuje, tylko gotowe już, tylko trzeba je zmiękczyć pod wpływem ciepła dłoni. To jest bawełna bielona przesączona mieszaniną wosków, parafiny i wazeliny + barwnik. Wpisz w Googlach "Stopper wkładki przeciwhałasowe" to się pokażą, one są zapakowane w takie pomarańczowe opakowanie i jeszcze w środku są w takim zielonym pudełeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, janusz_poI napisał:

Ja od lat używam stoperów do snu i w pracy i nigdzie mi nie utknęły. Chyba ze wsadzasz sobie je nie tam gdzie trzeba? xd

A jakich używasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, janusz_poI napisał:

Takich.

Takich jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, beata7 napisał:

Właśnie ja nie mam takich które się urywa i formuje, tylko gotowe już, tylko trzeba je zmiękczyć pod wpływem ciepła dłoni. To jest bawełna bielona przesączona mieszaniną wosków, parafiny i wazeliny + barwnik. Wpisz w Googlach "Stopper wkładki przeciwhałasowe" to się pokażą, one są zapakowane w takie pomarańczowe opakowanie i jeszcze w środku są w takim zielonym pudełeczku

Takich nie widzę, jedynie te, o których pisałem, w srebrnym opakowaniu. One też są gotowe, ale urwać je jak najbardziej można i robię to.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, agent of Asgard napisał:

Takich nie widzę, jedynie te, o których pisałem, w srebrnym opakowaniu. One też są gotowe, ale urwać je jak najbardziej można i robię to.

 

 

Ehh, nie mogę dodać linku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomekkkk555 napisał:

Ja od lat śpię w stoperach i nigdy nie było problemów. Wtykasz tak konkretnie ale zostawiasz delikatną rezerwę wystającą, żebyś mogła rano wyjąć i wsio. Nawet jeśli jakimś cudem nie mogłabyś wyjąć to delikatnie pęsetą dasz radę. Nie ma się czego bać, a komfort spania duży, nikt Cię nie obudzi, pies za oknem, bachor za ścianą etc.

A jakie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomekkkk555 napisał:

Piankowe, takie pomarańczowe, w każdej aptece znajdziesz.

Ja kupiłam bawełniane nasączone m.in. woskiem, używałeś kiedyś takich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomekkkk555 napisał:

nie

A jak się używa tych piankowych? Gdzieś czytałam, że trzeba je przez chwilę dociskać w uchu czy coś, żeby się przystosowały do kształtu. To prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, te piankowe dają radę. Czasami bolały mnie uszy od nich po całej nocy. Używałam ich kilka lat codziennie (głośni sąsiedzi) i nigdy nic nie utknęło

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tomekkkk555 napisał:

Ja stosowałem jak kiedyś mieszkałem na stancji w kawalerce i dwóch sąsiadów - muskularnych gejów, uprawiało bardzo często cholernie głośny seks w nocy. Ryki, stękanie, wrzaski, wzdychanie (takim byczym głosem), i wtedy zacząłem regularnie je stosować.

O rany 😮 Nie rozumiem takich ludzi jak twoi dawni sąsiedzi, brak szacunku do innych... A bolały cię uszy po tych piankowych stoperach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na koncentracje najlepszy wysiłek fizyczny a także trzymanie czegoś w ręku np.długopis 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, maxii napisał:

na koncentracje najlepszy wysiłek fizyczny a także trzymanie czegoś w ręku np.długopis 

To nie pomoże, trudności z koncentracją mam przez chorobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, samiec_mewy_srebrzystej napisał:

Zwykłe BHP-owskie, antyhałasowe; powszechnie stosowane w przemyśle.

Ale piankowe, woskowe, itp, itd? Jaki rodzaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kulfon napisał:

Ja uzywam silikonowych i tez sie dopasowuja ksztaltem pod wplywem ciepla w uchu. Sa bardzo wygodne, bo sie ich nie czuje, ale nie przyklejaja sie do ucha i rano normalnie je mozna wyjac. 

Ile kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam śpię nawet przy wiertarce 👍😗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×