Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam serdecznie drogie mamy te które przeżyly to co ja przeżywam i te które pewnie będą mnie krytykować.  

Otóż walczę z plagiocefalią u synka. 

Maluszek.ma juz skończony rok. 

Moje pytanie brzmi :

 

czy są tu mamy , których dzieci miały tą przypadłość ? Chciałabym wiedzieć jak wyglądają wasze pociechy , czy mocno widać " krzywą " główkę a może nie. 

 

DLA WYJAŚNIENIA :

zauważyłam nieprawidłowości ze maly preferuje jedną stronę udałam sie do fizjoteraupety gdy miał 5 tyg ( poszlabym wcześniej; niestety covid pokrzyzowal mi możliwość dostania się do gabinetu nawet prywatnie)

- cwiczylismy z małym w domu oraz w gabinecie 

- konsultowałam z innym fizjoterapeutą

- zakupiłam poduszki head care

- bylismy na badaniu kwalifikującej do terapii kaskowej lecz nie zakwalifikował sie bo miał stopień deformacji pochodzący pod ciężki a kaski zakładają ciężki i bardzo ciężki.  

Po rozmowach z neurochirurgiem i moim mężem który był od początku przeciwny odpuścilismy kask ( żałuję jak cholera bo maly ma roczek a nadal widoczną krzywizne )

- podjelam masaze u osteopaty - z stopnia według jakiegoś wykazu medycznego z 10 spadł na 4 więc sukces jakis osiągnięty.  

 

Pomóżcie mi proszę bo moj stan psychiczny i mysl ze tak mu zostanie doprowadzają mnie do stanu depresyjnego :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma plagiocefalię z powodu przedwcześnie zrośniętych szwów czaszkowych. Do czasu kiedy miała mniej włosów było dość mocno widać wadę. Z tym, że u nas wykryta dość późno więc na kask było już za późno. Teraz ma długie włosy więc różnicy nie widać. Ale niestety wada została mimo fizjoterapii. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby rozwijał się prawidłowo. Asymetria czaszki przy prawidłowym rozwoju jest tylko kosmetycznym defektem, nie przejmuj się, nikt nie jest doskonale symetryczny. Nie żałuj, że nie podjeliscie terapii kaskowej, nie wiadomo jak sztuczne zniekształcanie czaszki odbiloby się na zdrowiu dziecka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×