Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
aaad

Mata do akupresury wasze opinie

Polecane posty

Hej Dziewczyny, macie może jakieś sprawdzone metody na walkę ze stresem? Ostatnio w pracy gonię w przysłowiową piętkę i szukam jakiejś metody na wyciszenie przed snem. Mam z nim ostatnio problemy i próbowałem naparów z melisy i relaksacji. Trochę pomogło ale szperając w Internecie natknąłem się na temat mat do akupresury. Na początku trochę mnie to odrzuciło i rozbawiło - kłaść się na kolcach, serio??? ;-P  Może, któraś z was jakiejś maty do akupresury używa i ma z tym jakieś doświadczenie? Chciałbym zasięgnąć opinii zanim się zdecyduję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, używam czy bardzo sobie chwalę. Ciężko mi określić czy jest ona dobra na stres, gdyż kupiłam ją z innego powodu, a dokładnie problemów z bólem kręgosłupa. Codziennie po pracy kładę się na niej i przez dłuższą chwilę się relaksuję.😊 Na samym początku czuję ciepło, ponieważ kolce poprzez miejscowy ucisk tkanek przyspieszają krążenie krwi. Mięśnie się rozluźniają, przez co znika ból kręgosłupa.😁 Oczywiście bardzo ważna jest również systematyczność i stopniowe wydłużanie czasu jej użytkowania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam fajny i szybki sposób od naturopatki na stworzenie samemu maty do akupresury, ale nie kręgosłupa, tylko stóp. Aby ją wykonać wystarczy przesypać czyste otoczaki na blachę z piekarnika wyłożoną bawełnianą szmatką i podgrzać tak, aby stały się przyjemnie ciepłe. Dla uzyskania efektów należy deptać po takich kamieniach przez mniej więcej 15 minut dziennie. Według literatury z medycyny chińskiej akupresura stóp stymuluje receptory i pomaga oczyścić się z toksyn. Pobudzanie zakończeń nerwowych w stopach pomaga też w walce ze stresem, usprawnia funkcjonowanie układu krwionośnego i nerwowego, a także wspomaga prace serca, wątroby, nerek i innych narządów wewnętrznych. Polecam, testowałam tą metodę na sobie i to naprawdę pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten pomysł z blaszką w piekarniku brzmi ciekawie.  Chyba będę chciała sama się przekonać 😉

A co do maty do akupresury to mam Layzzzy. Jest bardzo dobrym sposobem na relaks i poprawę samopoczucia, na lekkie bóle pleców, na lepszy sen. Skóra wygląda lepiej. Z moją można prysznic brać bo jest niemateriałowa. jeśli masz jakieś konkretne pytania to mogę odpowiedzieć. Leżenie na kolcach serio relaksuje, ale skoro nie wierzysz to tylko osobiste doświadczenia Ciebie przekonają 😄 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×