Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Julka67

Antykoncepcja

Polecane posty

Lekarz przepisał mi dzisiaj tabletki Tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Mam 16 lat ( za zgodą mamy) jest tu ktoś kto stosował te właśnie tabletki? Czy są skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak. ja stosuje. jak na razie sa ok. pamietaj ze kazde tabletki zadzialaja inaczej. to loteria tak naprawde. jednak dlaczego w tym wieku sie decydujesz na tabletki? jesli chcesz wspolzyc to juz lepiej zainwestuj w diafragma caya niz atakowac mlody organizm taka iloscia hormonow. ja biore tabletki bo musze niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle te tabletki przepisuje si jako pierwsze pigułki anty. Mi po paru latach zaczęły sie plamienia, więc trzeba było zmienić. No i w efekcie odstawiłam,  miałam problem później z wyrównaniem cyklu, bo po odstawieniu wróciły nieregularne miesiączki. Ale doszlam do ładu, bo kupiłam termometr owulacyjny MySense i sobie zapisuję wszystko, w zasadzie samo się zapisuje bo jest do tego aplikacja na telefon. Z tabletkami musisz uważać, żeby rzeczywiście brać regularnie, bo jak będziesz zapominać, to plamienia śródcykliczne mogą występować,a to mało komfortowe

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są skuteczne, ale nie chciałas na początek czegoś niehormonalnego? Wystarczyłby tester owulacyjny na ślinę Afrodyta i w dni płodne jakas mechaniczna ochrona.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi 🙂 tabletki biorę również ze względu na ból jajników przy miesiączce i dokuczliwe PMS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapp25

Ja polecam microgynon21.

Stosuje 5 lat i skuteczność bardzo dobra.Nie przytyłam, czuje się po nich dobrze.

Warto pamiętać że żadna tabletka nie da 100% skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2021 o 20:57, Julka67 napisał:

Lekarz przepisał mi dzisiaj tabletki Tabletki antykoncepcyjne Vibin mini. Mam 16 lat ( za zgodą mamy) jest tu ktoś kto stosował te właśnie tabletki? Czy są skuteczne?

 

w wieku 16 lat tabletki? nie lepiej zainwestowac np w diafragma caya i w ten sposob sie zabezpieczac? niz atakowac od razu organizm taka iloscia hormonow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.05.2021 o 15:49, kalinka napisał:

 

w wieku 16 lat tabletki? nie lepiej zainwestowac np w diafragma caya i w ten sposob sie zabezpieczac? niz atakowac od razu organizm taka iloscia hormonow?

Ale kto powiedział, że autorka już współżyje? Wbrew pozorom tabletki antykoncepcyjne bierze się nie tylko w formie antykoncepcji, sama w momencie gdy zaczęłam brać tabsy zrobiłam to w celu regulacji cyklu, bo jako wówczas singiel z wyboru nie było konieczności, żeby się przed czymkolwiek zabezpieczać. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vibin działał u mnie przez 4 lata, później pojawiały się coraz częściej plamienia śródcykliczne, więc gin. zmienił na vixpo. Myślę, że na początek spoko, jednak w młodym wieku polecałabym raczej kontrolę cyklu metodą objawowo-termiczną. Korzystam teraz osobiście z komputera MyWay i jestem zadowolona

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×