Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Magdalenka123

Jestem na kwarantannie, moje dziecko nie. Czy może chodzić do szkoły?

Polecane posty

Jak to wygląda? Jestem objęta kwarantanną bo miałam kontakt z osobą zakażoną. Jednak moje dziecko już tego kontaktu z tą osobą nie miało. Dostałam informację, że tylko ja mam kwarantanne, domownicy nie. W takim przypadku dziecjo może chodzić do szkoły skoro nie ma kwarantanny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, brokencat87 napisał:

🤔 dziwaczne. ktoś do Ciebie dzwonił czy to była informacja automatyczna np. sms z sanepidu?

jeśli dzwoniłaś do sanepidu i  nie udaje się dodzwonić to może  dzwoń do nfzu

Najpierw był SMS, później dzwoniono z stacji sanitarno epidemiologicznej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Magdalenka123 napisał:

Jak to wygląda? Jestem objęta kwarantanną bo miałam kontakt z osobą zakażoną. Jednak moje dziecko już tego kontaktu z tą osobą nie miało. Dostałam informację, że tylko ja mam kwarantanne, domownicy nie. W takim przypadku dziecjo może chodzić do szkoły skoro nie ma kwarantanny? 

Tak może. Nie jesteś chora, a dziecko nie miało kontaktu tylko ty. Jakbyś się rozchorowała to dziecko jako osoba, która miała kontakt musiałoby zostać w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Mibo napisał:

Tak może. Nie jesteś chora, a dziecko nie miało kontaktu tylko ty. Jakbyś się rozchorowała to dziecko jako osoba, która miała kontakt musiałoby zostać w domu

Dziękuję bardzo za informację. Chciałam się upewnić, żeby nie mieć wyrzutów sumienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obowiązującym prawem osoby współzamieszkujące z osobą na kwarantannie nie podlegają już kwarantannie. Dotyczy to np. członków rodziny zamieszkujących z osobą, która została poddana odosobnieniu ze względu na styczność w pracy z osobą zakażoną, a także rodziców zamieszkujących z dzieckiem poddanym kwarantannie ze względu na wystąpienie wirusa w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×