Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Monika09

Brak ciąży pomimo leczenia

Polecane posty

Witam. W zeszłym roku miałam guzy graniczne jajnika. Mam PCO i niedoczynność tarczycy (biorę eutyrox 50), brak owulacji. Jestem po 4 operacjach, przy jednej miałam sprawdzana drożność jajowodów, wszystko pracuje. Od roku staramy się z partnerem o dzidziusia, 4 miesiące temu zaczęliśmy cykle z letrozolem (5 dni), zastrzyk ovirelle i czopki cyclogest. Co miesiąc owulacja jest, ale ciąży brak. W zeszłym miesiącu mieliśmy pierwsza inseminację, również bezskutecznie. Podczas owulacji okazało się, że miałam sklejoną szyjkę macicy w dwóch miejscach ( w tym miesiącu miałam bardzo słaba miesiączkę, głównie to był brązowy śluz). Lekarka powiedziała, że to przez liczne operacje, macica również była cięta i porobiły się zrosty. Teraz zaczynamy drugi cykl z inseminacja, ale już było wspomniane i in vitro. Mamy mało czasu, lekarze dali mi trochę czasu na zajście w ciążę, bo czeka mnie operacja usunięcia jajników i macicy, ze względu na duże ryzyko nawrotu guzów. Proszę mi powiedzieć, czy któraś Z Pan miała podobną sytuację? Leki działają, owulacja jest, wyniki krwi mam dobre, jedynie cały czas mam nowe cysty lub stare się nie wchłaniają jedynie pomału zmniejszają, partner ma małą ilość plemników na ml, ale nadrabia ilością i w całości ma prawidłową liczbę, ale wciąż ciąży brak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja planowałam dziecko z komputerem cyklu MyWay. Nie było jednak u mnie aż takich komplikacji. A plemniki partnera są prawidłowej budowy? Tylko z ilością jest problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, znaczy jest mała ilość w ml, za to nadrabia ilością, poza tym wszystko jest w porządku. Ja mam wizyty 3 razy w miesiącu, w 3 dzień cyklu USG, krew i pierwszy dzień tabletek, później 10 dzień USG, krew, kontrola owulacji i zastrzyk, no i teraz jeszcze dochodzi jeszcze jedna wizyta na inseminację 12 dnia cyklu, i 20 dnia cyklu krew. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety zajście w ciąże nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać... u zdrowej kobiety, u której nie ma przeszkód szanse w danym cyklu wynoszą ok 33%. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. U Ciebie jak piszesz niestety tych przeszkód jest dość dużo. Zrosty w macicy, mimo ze jajowody są drożne tez niw pomagają, a do tego nasienie. Dobrze, ze jesteś pod opieka lekarzy. Jeśli zależy Ci na czasie to trzeba już myśleć o in vitro. Ja nie mam teoretycznie problemów ze zdrowiem, nie licząc tarczycy, która mam pod kontrola ciąże zdarzały się jedynie raz w roku. Obie w które zachodziłam traciłam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety bedziesz musiala pewnie troche poczekac..  na razie postaw na relaks,  chodzcie sobie na spacery, ruszajcie sie, wit d, kwas foliowy - podstawa, do seksu mozecie wyprobowac prefert zel wsppomagajacy poczecie. powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wejść na portal Naturalna Płodność PL, bo tam też mają ciekawe artykuły, może akurat coś znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×