Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
masochistka3333

Zakończenie toksycznej relacji

Polecane posty

Odciąć się totalnie. Zablokować kontakt. Od razu kasować maile czy sms-y. Nie czytać ich. Nie odbierać telefonów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśleć o wszystkich złych rzeczach co się działy w tym związku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aga98 napisał:

Myśleć o wszystkich złych rzeczach co się działy w tym związku

nie. Bo to przytłacza. Próbować zacząć coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, W¡dmo napisał:

Osoba toksyczna będzie też świetnym manipulantem i nawet nie musi się uczyć żadnej psychologii aby znać te wszystkie chwyty, bo ma to w genach i trenuje już od dziecka wykorzystując innych dla własnych celów. Ale żeby nie dać się wciągnąć w takie gięrki wystarczy asertywność i tu jest problem, bo uległa nie będzie asertywna. Ale dobra wiadomość jest taka, że asertywności można się nauczyć i znowu kwestia treningu aby nauczyć się mówić "nie" 

Masz rację. To bardzo ważna nauka. Jednak czasem nawet osoby ``nieuległe`` miewają problemy z byciem asertywnym.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, W¡dmo napisał:

(...) Ale i tu z pomocą może przyjść racjonalizm choćby kontrola dobra rzecz, a sprawdzanie jeszcze lepsza, czyli patrzeć ludziom na ręce, zwracać uwagę czy są spójni w swoich deklaracjach, bo kłamstwa i manipulacje  wcale nie tak trudno wykryć.(...)

No tak. Ważna jest profilaktyka i zapobieganie wiązaniu się z toksycznymi osobami w pierwszej kolejności, żeby potem nie mieć takich problemów jak autorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marcin40 napisał:

No tak. Ważna jest profilaktyka i zapobieganie wiązaniu się

tego nigdy do końca nie przewidzisz ... im bardziej jesteś dla innych dobry i empatyczny tym bardziej mogą inni, toksyczni ludzie Cię wykorzystać. Ale dobro wraca - też w to wierzę - byle zdążyło wrócić zanim osoba w ciężkiej depresji nie targnie się na swoje życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ddt60 napisał:

tego nigdy do końca nie przewidzisz ... im bardziej jesteś dla innych dobry i empatyczny tym bardziej mogą inni, toksyczni ludzie Cię wykorzystać. Ale dobro wraca - też w to wierzę - byle zdążyło wrócić zanim osoba w ciężkiej depresji nie targnie się na swoje życie

Dokładnie. Warto być dobrym i empatycznym, ale przy tym nie naiwnym i łatwowiernym, tylko czujnym. Obserwować ludzi i ich zachowania. Jeśli coś się nie podoba, od razu o tym rozmawiać i wyjaśniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Marcin40 napisał:

Dokładnie. Warto być dobrym i empatycznym, ale przy tym nie naiwnym i łatwowiernym, tylko czujnym. Obserwować ludzi i ich zachowania. Jeśli coś się nie podoba, od razu o tym rozmawiać i wyjaśniać.

z toksycznymi ludźmi nic nie wyjaśnisz. Od toksycznych możesz tylko uciec. No other way. Ale jest jeszcze grupa osób zagubionych, która nie umie zapanować nad emocjami a we wnętrzu serca nie są źli. Tutaj warto popróbować rozmawiać i terapii. Ciężko jednak ich odróżnić od toksycznych i czasami też próby zmiany relacji też są nieskuteczne. Dla mnie pociecha taka, że partnerzy, ci po mnie , moich poprzednich toksycznych kobiet już nie żyją (właśnie zmarł kolejny) a ja jeszcze żyję.

Edytowano przez ddt60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ddt60 napisał:

(...) Dla mnie pociecha taka, że partnerzy, ci po mnie , moich poprzednich toksycznych kobiet już nie żyją (właśnie zmarł kolejny) a ja jeszcze żyję.

Skąd to wiesz? Utrzymujesz kontakty ze swoimi byłymi, toksycznymi kobietami, czy dowiedziałeś się z innego źródła?

Takie kobiety/ ludzi możnaby z tego co piszesz porównać do cichych ``zabójców``. Wysysają życiodajną energię z człowieka. Wampiry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, W¡dmo napisał:

Wyznaczac granice sygnalizując co nam się nie podoba, bo tak naprawdę osoba toksyczna ma  upośledzony mózg. Dlatego trzeba jak osobie ułomnej czy zwierzęciu wyznaczyć na ile może  sobie pozwolić. Śmiesznie to może brzmi, ale taka osoba gdyby nie była obdarzona obszarami w mózgu odpowiedzialnymi za manipulowanie to nic by nie ugrała bo nie potrafiła by się nawet kamuflować. 😄 

Zgoda. Stawianie granic jest konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Marcin40 napisał:

Skąd to wiesz? Utrzymujesz kontakty ze swoimi byłymi, toksycznymi kobietami, czy dowiedziałeś się z innego źródła?

Takie kobiety/ ludzi możnaby z tego co piszesz porównać do cichych ``zabójców``. Wysysają życiodajną energię z człowieka. Wampiry. 

dowiedziałem się - nie było to trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśl o tej osobie jak najgorzej, myśl ciagle o jej wszystkich wadach o tym co Ci złego zrobiła. Najlepiej zablokuj numer tej osoby. Zablokuj na wszelkich portalach społecznościowych. Zrób coś konstruktywnego i zajmij swoje myśli kiedy przychodzi Ci ochota nie wywiązać się z danej sobie obietnicy. Posprzątaj, poczytaj książkę, umów się ze swoją kumpelą, zrób sobie spa lub cokolwiek innego dla siebie. Ciesz się i korzystaj z życia. Trzymam kciuki 🤗🤗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2021 o 21:18, Marcin40 napisał:

Masz rację. To bardzo ważna nauka. Jednak czasem nawet osoby ``nieuległe`` miewają problemy z byciem asertywnym.

taa .. to taka miłość co nigdy nie odrasta swoim poziomem od poziomu doopy 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2021 o 18:28, masochistka3333 napisał:

Co zrobić żeby wytrwać w postanowienu i nie dać sie namówić na spotkanie? 

Hmmm trochę to ciężkie ,bo "ofiara" przywiązuje sie emocjonalnie do tej osoby. Swoją  drogą minęło już sporo czasu ,ciekawa jestem czy dałaś sobie radę. Jak tak to napisz jak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wyrwać ale tylko dlatego że zrobił coś co złamało mi serce. Mimo to dalej mamy że sobą kontakt i zdarzalo się nam spotkać ale tylko w sprawie mojego samochodu bo wykorzystuje to że naprawia mi za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zablokować numer i nie reagować na jakikolwiek próby kontaktu. W takiej relacji nie spotka Cię nic nowego co już znasz a skoro już wiesz czego chcesz to wiesz też czego nie chcesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×