Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
zaniepokojona98

Czy ciąża jest w tym przypadku możliwa? POMOCY

Polecane posty

Cześć, mam 23 lata i od prawie dwóch lat regularnie biorę tabletki antykoncepcyjneVines ze względu na nieregularne miesiączki. W zeszły weekend pierwszy raz uprawiałam seks bez prezerwatywy i mam dręczące myśli o ciąży. Nie doszło do wytrysku w pochwie ani w jej okolicach, ale wiem, że jest coś takiego jak preejakulat. Mój chłopak ma nasienie o niskiej jakości, jest wręcz na pograniczu płodności i zastanawiam się czy w takim przypadku preejakulat u niego w ogóle występuje? Czy preejakulat pojawia się przed samym wytryskiem czy też może być wcześniej?
Ciąży boję się od dłuższego czasu. Mój strach wzrósł przez pewną sytuację. Mianowicie w zeszłym roku zdarzyło mi się tylko i wyłącznie raz, że pominęłam jedną tabletkę, bo o niej zapomniałam. To było już wtedy gdy mój organizm przyzwyczaił się do tabletek i byłam na nich ponad pół roku. Przyjęłam tą tabletkę zgodnie z ulotką, czyli kolejnego dnia. Następnie po kilku dniach dostałam krwawienia wtedy, gdy powinnam, ale trwało ono niepokojąco długo. Nie było widać końca a w dodatku pojawiły się skrzepy krwi. Na wizycie u ginekologa, zrobiono mi usg brzucha, gdyż wtedy byłam jeszcze dziewicą i ginekolog zauważyła pęcherzyk wypełniony płynem. Byłam w szoku, bo wtedy uprawiałam tylko i wyłącznie seks oralny i nigdy nie było wytrysku w okolicach pochwy. Ginekolog kazała mi przestać brać tabletki antykoncepcyjne (wtedy stwierdziła że one coś nie działają tak jak powinny), kazała mi się udać na badanie beta hcg i przepisała mi Duphaston na zatrzymanie krwawienia. W ciąży nie byłam, ale miałam codziennie ataki paniki i płakałam każdego dnia ze strachu. Na kolejnej wizycie okazało się, że tego płynu jest o połowę mniej i kazała mi znowu zacząć brać te same tabletki antykoncepcyjne. Czy ten pęcherzyk był wynikiem pominięcia tabletki? Czy to była owulacja? Do tej pory boję się, że tabletki na mnie nie działają i że mimo wszystko miewam owulacje. Nie mam żadnych efektów ubocznych i krwawienia dostaję zawsze w ten sam dzień. Niedawno znowu byłam u ginekologa i wypytałam się ją o antykoncepcję żeby być spokojna i uprawiać seks bez prezerwatywy. Powiedziała mi, że jeśli nie mam żadnych efektów ubocznych i biorę tabletki regularnie, to znaczy że wszystko działa. Mimo tego strasznie się boję, że zaszłam w ciążę i że zawsze powinnam zabezpieczać się podwójnie. Czy to możliwe że zajdę w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na przyszłość zastanów się nad domowym monitoringiem cyklu. Ja mam komputer cyklu Cyclotest MyWay, to profesjonalny sprzęt, jestem zadowolona, przydaje się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×