Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Markiewicz

Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi

Polecane posty

Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić, czego na co dzień używacie? Szukam inspiracji, bo wymieniam raz na jakiś czas marki, z których korzystam. Proszę dajcie jakieś propozycje wszystkie chętnie przeanalizuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy od stężenia tych kwasów w kosmetyku. Czasami są tak małe procenty ze nawet nie zauważysz różnicy… Ja używam kilka razy w tygodniu peelingu  AHA/BHA 30+2% i mam bardzo gładka skore. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam boostera ze śluzem ślimaka e-naturalne.pl/pl/p/Lynia-Booster-ze-sluzem-slimaka/1259, ale też kosmetyków Lynia z serii kwasowej, bo przypominają taki naturalny peeling. Akurat mam cerę mieszaną, dużo syfków mi się pojawia w okolicy nosa, na czole czasami. A akurat ten booster mi dobrze zadziałał na ten obszary. Smaruję się na noc często, wstaję i skóra zupełnie inaczej się zachowuje. A już nie wspominam o ładnym zapachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skadi
Dnia 8.11.2021 o 13:38, Markiewicz napisał:

Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić, czego na co dzień używacie? Szukam inspiracji, bo wymieniam raz na jakiś czas marki, z których korzystam. Proszę dajcie jakieś propozycje wszystkie chętnie przeanalizuję.

Na co dzień. Peelingi są nie wskazane. Raz w tygodniu. Zależy od rodzaju cery. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zalezy o jakich kwasach mówisz, kwas hialuronowy w kremach na zmarszczki raczej nie zadziala jak peeling 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno peelingi jak i kwasy nakłada się co jakiś czas... co tydzień lub rzadziej (kwasy w serii kilku zabiegów, peelingi regularnie na stałe jeśli oczywiście ktoś chcę bo nie ma przymusu)

Teraz używam kwasu ferulowego i widzę, że działa delikatnie złuszczająco (40% i pH 1,9) widziałam też mieszankę różnych kwasów m.in. laktobionowego i tam stężenie jest dość niskie pH 1,4 więc trzeba bardziej uważać... z peelingami nie ma tego ryzyka 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

* pH 1,4 stężenie 40% (sprawdziłam, zresztą to mało istotne)

Co do peelingu miałam na myśli jakiś enzymatyczny lub kawitacyjny...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Mogę Ci na to odpowiedzieć, bo używam na codzień kremów normalizujacych z kwasami. Ja mam skórę mieszaną ze skłonnością do wyprysków, nie jestem nastolatką. Przy codziennym stosowaniu cera jest ładniejsza, żadko wyskakują "niespodzianki". 

Krem z kwasami nie zastąpi peelingu, bo martwe komórki są zrzucane i trzeba się ich pozbyć, najlepiej zrobić drobnoziarnisty raz w tygodniu. Jeśli komuś zależy na usunieciu drobnych zmarszczek, to krem nie wystarczy. W zależności od rodzaju kwasu i stężenia dociera się do innej warstwy naskórka, w kremach stężenie jest niskie... 

Co do peelingu kawitacyjnego to tego efektu też nie uzyskasz kremem, bo podczas zabiegu zamykają sie pory i wymiatana jest ich zawartość (po kilku dniach oczywiście znów widać pory itp).

Edytowano przez iskierka262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×