Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Jakis czas temu po nasisnieciu piers pojawil się przezroczysty a później biala kleista maz dodam że 4 lata temu urodzilam syna, ostatni stosunek był w lipcu z prezrrwatywa, co może byc przyczyna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zbadaj prolaktynę, a najlepiej idź do lekarza po skierowanie i zrób od razu badanie z obciążeniem. Typowy objaw za wysokiej prolaktyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wzrost prolaktyny, leki (np. p/psychotyczne, p/depresyjne, antykoncepcyjne), czasem jest to normalne w trakcie owulacji. Nie zmienia to faktu, że najlepiej w tej kwestii zgłosić się do lekarza ginekologa. Alarmowe objawy dotyczą głównie wycieku krwistego. 

 

Pozdrawiam

psycho-farmaceuta mgr farm. Karolina Wójciak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, psycho-farmaceuta napisał:

wzrost prolaktyny, leki (np. p/psychotyczne, p/depresyjne, antykoncepcyjne), czasem jest to normalne w trakcie owulacji. Nie zmienia to faktu, że najlepiej w tej kwestii zgłosić się do lekarza ginekologa. Alarmowe objawy dotyczą głównie wycieku krwistego. 

 

Pozdrawiam

psycho-farmaceuta mgr farm. Karolina Wójciak 

Jestem właśnie przed owulacja wypada mi jutro. Dzis miałam najpierw wyciek koloru taki jak ropa później biały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, justys05082017 napisał:

A moglam miec przez ten wyciek mniej obfita miesiaczke? 

Nie przez wyciek, a oba objawy moga swiadczyc o podwyzszonej prolaktynie. Proponuje o tym poczytac i isc do lekarza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Lolka1975 napisał:

Nie przez wyciek, a oba objawy moga swiadczyc o podwyzszonej prolaktynie. Proponuje o tym poczytac i isc do lekarza.

 

Tzn jakie objawy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, justys05082017 napisał:

Tzn jakie objawy? 

Powaznie??? Zaburzenia miesiaczkowania, skape miesiaczki i mlekotok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Lolka1975 napisał:

Powaznie??? Zaburzenia miesiaczkowania, skape miesiaczki i mlekotok. 

Pierwszy raz mi się tak zdarza dlatego pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, justys05082017 napisał:

Pierwszy raz mi się tak zdarza dlatego pytam. 

Dostalas juz sporo odpowiedzi o podwyzszonej prolaktynie. Wystarczylo pogooglowac :

 

Wysoki poziom prolaktyny daje o sobie znać w różnoraki sposób, najczęściej inny u kobiet i mężczyzn. Panie zazwyczaj obserwują u siebie takie symptomy, jak:

zaburzenia miesiączkowania (za rzadkie lub zbyt częste menstruacje, zbyt skąpe lub bardzo obfite), 

suchość pochwy, 

bolesność, tkliwość oraz opuchnięcie piersi, 

czasem – wyciek mleka z brodawek u kobiet nie będących w ciąży, ani nie karmiących piersią.

Za wysoka prolaktyna może wpływać na owulację, zatem niektóre cykle miesiączkowe mogą być bezowulacyjne, co oznacza większą trudność z zajściem w ciążę. Zbyt wysoka prolaktyna może powodować pojawienie się u pań trądziku oraz nadmiernego owłosienia (szczególnie w miejscach, w których normalnie nie występuje, np. na piersiach, brzuchu, czy brodzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×