Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
holaolahh

Wiara- spowiedź

Polecane posty

Cześć,

przychodzę dzisiaj z pewnym pytaniem. Cztery miesiące temu w sobotę na rekolekcjach dowiedziałam się, że grzech, który popełniałam od dawna jest czymś z czego trzeba się spowiadać, gdyż jest to grzech ciężki. Popełniając wcześniej ten grzech wiedziałam, że to złe i że Bóg pewnie też tak uważa, ale nie wiedziałam, że jest to coś z czego należy się spowiadać. Od tego czasu dużo się nauczyłam, a wtedy jeszcze wielu rzeczy na temat wiary nie wiedziałam i nie robiłam dobrze rachunku sumienia. Myślałam o tym cały czas i zastanawiałam się czy muszę się z tego wyspowiadać, czy też nie, bo w końcu nie wiedziałam, że to grzech. W niedzielę poszłam do komunii, gdyż uważałam, że był to grzech lekki, bo nie wiedziałam, że to grzech. Potem po powrocie do domu dużo o tym myślałam. Ostatecznie dla spokoju i czystego sumienia poszłam do spowiedzi w tygodniu i wyznałam ten grzech. Od tego czasu normalnie chodziłam do spowiedzi i komunii. Ostatnio jednak zaczęłam zastanawiać się czy popełniłam wtedy komunię świętokradzką, a czy tamta spowiedź i wszystkie inne są nieważne? Czy popełniłam w ogóle ten grzech, skoro nie wiedziałam, że jest on grzechem, ale wiedziałam, że to złe? Czy powinnam wyspowiadać się z komunii świętokradzkiej i co za tym idzie spowiedzi? Czy w ogóle była to komunia świętokradzka? Czy wszystkie spowiedzi są nie ważne? Proszę o szybką odpowiedź. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×