Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MałaMi94

Badania przesiewowe

Polecane posty

Cześć. Mam pytanie czy tez miałyście tak że po porodzie dostaliście list z instytutu matki i dziecka żeby powtórzyć badanie na ze względu utrzymujący się nieznacznie podwyższony poziom niektórych parametrów w badaniach przesiewowych. Jestem kłębkiem nerwów 3 lata temu zmarła moja córeczka boję się teraz że synek też może mieć jakąś chorobę 😟😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Niczym się nie martw, badania przesiewowe mają na celu wykryć czy coś się dzieje z naszym dzieckiem pod kątem genetycznym bądź wrodzonym. 

U nas było podobnie, synkowi w badaniach przesiewowych wyszedł dość wysoki poziom homocysteiny. W drugiej dobie życia synek został zabrany do innego szpitala, nie mógł jeść a co ledwo udoil zwracał z drobinkami krwi.

Dostaliśmy wezwanie na ponowne badania po około 2 tyg, nam położna pobierała z piętki w domu i musiałam wysłać na Warszawę. Homocysteina jeszcze większa jak była i z powrotem na szpital. Zostaliśmy przekierowani na szpital na instytut matki i dziecka, dział wad metabolicznych. Okazało się że synek miał uszkodzoną wątrobę, wada wrodzona. Uszkodzona wątroba  nie działała jak trzeba stąd różne wyniki bo nie tylko wysoka była homocysteina ale inne wskaźniki też. Brałam silny antybiotyk w 7 miesiącu na pęcherz i podejrzewam, że to zaważyło na zdrowiu na wątrobie synka. Dziś synek ma 3 lata okaz zdrowia, wątroba synka miała rany jakby widoczne na usg, coś jak naczyniaki. Zaleczyło się samo. 

Ciężki czas wiem, myśl pozytywnie, będzie dobrze 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×