Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Rafpo

Karma dla psów

Polecane posty

Jakie kryteria musiały spełniać karmy przy wyborze jakim dokonywaliście dla swoich psiaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej spytać się weterynarza. Wiesz, czasami, tak jak u człowieka, mogą wystąpić alergie lub nietolerancje. Warto to uwzględnić przy wyborze. Oczywiście takie coś może wystąpić z czasem i wtedy trzeba zmieniać. Wiadomo, zdrowie psiaka najważniejsze. Tutaj nie ma półśrodków. Wybieraj najlepsza karmę. Nie tą najtańsza z marketu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2022 o 13:02, weronikalewandowska90 napisał:

Moim zdaniem najlepiej spytać się weterynarza. Wiesz, czasami, tak jak u człowieka, mogą wystąpić alergie lub nietolerancje. Warto to uwzględnić przy wyborze. Oczywiście takie coś może wystąpić z czasem i wtedy trzeba zmieniać. Wiadomo, zdrowie psiaka najważniejsze. Tutaj nie ma półśrodków. Wybieraj najlepsza karmę. Nie tą najtańsza z marketu.

Dokładnie. Fajnie wypada Empire. Na pewno nie jest to karma marketowa. Całkiem przemyślany skład. Najlepiej samemu sprawdzić i porównać z innymi. Widać, ze to karma odpowiedniej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mięsa aż 80% więc sporo, a do tego świeże zioła itp. Dodatkowo produkcja w małych partiach, która jest przemyślanie zapakowana tak, że karma zachowuje długo swą świeżość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Sprawdziłem i karma wypada świetnie pod względem składu, a do tego można ją dobrać do rasy psa jak i jego wieku co mnie bardzo satysfakcjonuje bo akurat szukam karmy dla seniora i totalnie nie wiedziałem na co powinienem zwrócić uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojemu psu Empire również zasmakowała zarówno karma jak i ich przysmaki z kolagenem, które mają dobry wpływ na jego stawy i kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Empire odkryłam niedawno szukając nowej karmy dla mego psa, który osiągnął wiek senioralny. Chodziło mi o pozyskanie karmy o dobrym składzie ale odżywczo dopasowanej do wymagań żywieniowych starszego psa. Udało się psiak bardzo ją polubił i nie było żadnych problemów w okresie przejściowym. Pies nadal ma mnóstwo energii, a apetyt mu bardzo dopisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że to wszystko zależy od psa. Niektóre psiaki w ogóle nie ruszą tej drogiej, zdrowej i organicznej karmy, także to będzie tylko wywalenie kasy w błoto. Po prostu musisz wypróbować parę karm i zobaczyć, co będzie najlepiej pasować Twojemu psiakowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak. Ale tu też nie chodzi o to, co pies ruszy, a co jest zdrowe. Bo najtańsza karma to nawet w sobie nie ma mięsa. Wystarczy popatrzeć na skład. I wtedy dajesz właściwie odpady. Jakieś mielone resztki, bo nawet nie zawsze wiadomo co tam jest. Bo masz np. zapis w karmie typu "produkty pochodzenia zwierzęcego" czyli to, co nie poszło w inne miejsce. Kości, stawy, żyły itd. Normalnie odpad. Ale może trafić do tanich karm. Takie są niestety realia. Jakie to ma własności odżywcze? Raczej nie zaryzykuje. Wybiorę taką z mięsem, jak wspomniany empire, a nie z produktami, które tylko może pochodzą od zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kosotra w Empire jest to znakomicie przemyślane i by sprawdzić czy dana karma zasmakuje pupilowi na start można kupić małe opakowanie karmy (340g). To doskonale dba o nasze finanse w przypadku gdy karma nie przypadnie do gustu. Mój psiak od samego początku ją polubił i poszukiwania trwały krótko, a dobór karmy dzięki sugesterowi też był prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×