Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Omni

Pytań kilka o matury z Chemii i Biologii.

Polecane posty

Hejka. 

Moim marzeniem są studia z Biotechnologii, na kierunku inżynierskim, ponieważ jest mnóstwo możliwości w zatrudnieniu. W liceum profilowanym i gimnazjum lubiłam Biologię oraz Chemię, a w szkole podstawowej Przyrodę. Niestety skończyłam szkołę średnią 10 temu, więc nie jestem na bieżąco z Chemią i Biologią. Kupiłam dwa Vademeca do matury z tych przedmiotów, ale dowiedziałam się, że nie wystarczą do nauki do matur. Nie wiem, od czego zacząć przygotowania do rozszerzonej Chemii i Biologii, dlatego mam kilka pytań:


1. Od którego do którego rozdziału z Chemii i Biologii powinnam się uczyć do rozszerzonej matury? Nie miałam styczności z tymi przedmiotami od czasów szkoły średniej, czyli 10 lat temu.


2. Jakie polecicie książki do tych przedmiotów, które pomogą nadrobić braki?


3. Jakie testy maturalne polecicie do nauki z Biologii i Chemii?


4. Jakie ogólnie książki do matury Biologii i Chemii mnie polecicie, skoro tyle lat nie miałam tych przedmiotów?


5. Jest jakiś bezpłatny kurs do matury z Biologii i Chemii w Internecie?


6. Jak sobie rozplanowaliście naukę do matur z tych przedmiotów: kalendarz, planer do nauki albo w innej formie?


7. Z jakich technik przyswajania wiedzy korzystaliście do tych przedmiotów?


8. Czy mnie wystarczą tylko Vademeca, żebym bardzo dobrze zrozumiała i opanowała teorię do tych matur? W końcu to jest materiał nie tylko ze szkoły średniej, ponieważ jego podstawą są rozdziały ze szkoły podstawowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×