Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Magruda

Ciąża z tyłozgięciem i mięśniakiem macicy

Polecane posty

Witam, mam 36 lat dwóch synów i ciała bym spróbować jeszcze jednej szansy na córkę lecz mam mięśniaka i tyłozgięcie macicy. Nie wiem czy to nie za duże ryzyko....

Czy któraś z was była w ciąży z takimi schorzeniami? Nie wiem czy już sobie nie odpuścić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tyłozgięciu nic nie powiem, ale z mięśniakiem zależy od rodzaju i położenia. Bardzo dużo kobiet je ma i podnoszą trochę ryzyko przy porodzie jeśli się powiększą w ciąży ale też z nimi trudniej zajść w ciąże.

A co jeśli będzie kolejny chłopak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka ewentualność też biorę pod uwagę 🙂

Najważniejsze żeby było zdrowe, ale gdzieś  tyłu głowy będę liczyła na dziewczynkę. Tylko nie jestem do końca przekona czy powinnam decydować się na ciążę. Przecież mam jeszcze dwoje dzieci do wychowania. 

Najbardziej obawiam się że mięśniak może uszkodzić płód i krwotoku podczas porodu lub w połogu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Magruda napisał:

Taka ewentualność też biorę pod uwagę 🙂

Najważniejsze żeby było zdrowe, ale gdzieś  tyłu głowy będę liczyła na dziewczynkę. Tylko nie jestem do końca przekona czy powinnam decydować się na ciążę. Przecież mam jeszcze dwoje dzieci do wychowania. 

Najbardziej obawiam się że mięśniak może uszkodzić płód i krwotoku podczas porodu lub w połogu..

A mięśniak nie nadaje się do usunięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2023 o 18:58, Magruda napisał:

Taka ewentualność też biorę pod uwagę 🙂

Najważniejsze żeby było zdrowe, ale gdzieś  tyłu głowy będę liczyła na dziewczynkę. Tylko nie jestem do końca przekona czy powinnam decydować się na ciążę. Przecież mam jeszcze dwoje dzieci do wychowania. 

Najbardziej obawiam się że mięśniak może uszkodzić płód i krwotoku podczas porodu lub w połogu..

Jesli uda ci sie zajsc w ciaze z miesniakiem to ryzyko dla plodu jest juz podobno male, to ryzyko jest najwieksze przy samym poczeciu i wczesnych stadiach rozwoju z tego co mi lekarz mowil ale sama lekarzem nie jestem wiec trudno okreslic. Moze porozmawiaj z dobrym ginekologiem, niech obejrzy tego miesniaka i co cos poradzi? Pojawil sie po poprzednich ciazach czy byl obecny przy nich juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×