Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Malina.

Czy zgodziłybyście się na pracę w firmie męża/partnera?

Polecane posty

Ja mam wiele obaw i nie wydaje mi się to dobrym pomysłem.

Mój facet jest większościowym wspólnikiem/udziałowcem. Wraz z kilkoma innymi tworzyli tę firmę kilkanaście lat temu.

 Ja miałabym pracować "pod" jednym ze wspólników - nie bezpośrednio z moim facetem (przynajmniej tak twierdzi mój jak mówię mu o moich obawach).

Moje przemyślenia, przez które jestem na NIE:

Nie chciałabym być traktowana inaczej i oceniana, że pracuję tylko dlatego, że łączy nas coś prywatnie, a na pewno tak będzie. Nieważne będą moje kompetencje i doświadczenie. Pracownicy będą gadać, plotkować, "inaczej" mnie traktować, zważać na słowa w moim towarzystwie bo wiadomo, że wszystko mogę powiedzieć jednemu z ich  "szefów" tj. mojemu facetowi. Właściwie każdy mój krok/ruch będzie komentowany jako "żony szefa", a nie zwykłego szarego pracownika. Dodatkowo jest między nami dość spora różnica wieku więc spodziewam się komentarzy także i nawiązujących do tego.

Mój twierdzi, że co mnie obchodzi gadanie. Jak będą gadać to wystarczy jedno jego słowo i ktoś wyleci... tylko, że to wydaje mi się mało poważne - przecież nie polecę na skargę do męża gdy ktoś dziwnie na mnie spojrzy czy zauważę że rozmowy cichną gdy przechodzę.

Dodatkowo obawiam się, że połączenie pracy i życia prywatnego przyniesie więcej szkody niż pożytku i dla zdrowia psychicznego lepiej te dwie sfery oddzielić.

Co myślicie, może ja mam jakieś "chore" odczucia, może to jednak dobra opcja? Chyba już zafiksowałam się na punkcie tych "minusów" i ludzkich plotek w pracy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

A charakter pracy, zakres obowiązków itp... czy w ogóle widzisz się tam w charakterze pracownika? 

Chyba to bym przede wszystkim rozważała... czy się nadaje czy się nie nadaje bo jeśli tak to... no pracę zawsze możesz zmienić.

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×