Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
adusia990

Problem z aftami w jamie ustnej

Polecane posty

Jak sobie radzicie z takim problemem jak afty w jamie ustnej? Używacie jakiś sprawdzonych produktów, czy może raczej domowe sposoby na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio na afty zwróciła uwagę pani stomatolog w czasie przeglądu. W sumie nawet nie wiedziałam, że je mam - czułam jakiś tam dyskomfort, ale nie wiedziałam od czego. Pani dentystka powiedziała, że oprócz preparatów z apteki (jest sporo, spytaj farmaceutę o żele albo spraye o działaniu antyseptycznym i przeciwzapalnym), ulgę możne przynieść płukanie ust roztworem soli z wodą albo płukankami z sody oczyszczonej. Zwróciła mi też uwagę na dietę, bo przed aftami chroni dieta bogata w witaminy z grupy B, A, C, E oraz cynk. Przypadłość mogą z kolei nasilać potrawy słone, kwaśne i ostre, bo zaostrzają stan zapalny błony śluzowej. Przed nawrotem aft chroni też prawidłowa higiena jamy ustnej oraz dbanie o dobry stan zębów. Polecam serdecznie panią doktor ze Scandinavian Clinic, zawsze mogę liczyć na pomoc i cenne porady 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze sprawdzonych produktów to zdecydowanie żel Aftident, niedrogi i dostępny w każdej aptece. Spróbuj, może i u Ciebie się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2023 o 10:51, mulkas napisał:

Ze sprawdzonych produktów to zdecydowanie żel Aftident, niedrogi i dostępny w każdej aptece. Spróbuj, może i u Ciebie się sprawdzi.

Dziękuje, kupiłam Aftident i sprawdził się bardzo dobrze. Faktycznie niedrogi, ja lekko ponad 12 zł zapłaciłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2023 o 14:08, adusia990 napisał:

Dziękuje, kupiłam Aftident i sprawdził się bardzo dobrze. Faktycznie niedrogi, ja lekko ponad 12 zł zapłaciłam.

Super, cieszę się że mogłam pomóc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂 A stosowała któraś z was ten żel Aftident u dzieci? A może macie jakieś inne i równie niedrogie sposoby? Mogą być też domowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie stosowałam Aftident też u córki (8 lat). Tylko pytałam się wcześniej dentystki o zgodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszliśmy za radą i po konsultacji z dentystą spróbowaliśmy Aftidentu. Świetny produkt jeśli o działanie i skuteczność chodzi. A córka nasza ma świeżo skończone 6 lat 😊.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×