Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Vi_ka

Praca nauczyciela.

Polecane posty

Dzień dobry. 

Chciałabym poradzić się w pewnej sprawie. Skończyłam studia nadające uprawnienia do nauczania wczesnoszkolnego oraz bibliotekoznawstwo. Już po licencjacie znalazłam zatrudnienie w bibliotece i świetlicy oraz kontynuowałam studia. Niedawno otrzymałam propozycję pracy w kl. I. I tutaj pojawiają się moje wątpliwości - przede wszystkim - czy podołam? Na praktykach studenckich uświadomiłam sobie, że praca z tak małymi dziećmi jest bardzo odpowiedzialna i wyczerpująca. Kuszący jest jedynie wymiar godzin, ponieważ etat wynosi 18h, natomiast mój 40h. 

Może są tutaj nauczyciele, którzy podzielą się swoim doświadczeniem pracy przy tablicy? Będę bardzo wdzięczna i liczę na to, że Wasze spostrzeżenia pomogą mi w podjęciu decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 18 godzin to tylko na papierze w rzeczywistości i tak wyjdzie Ci ponad 40 godzin... piszę to z obserwacji bo w rodzinie miałam i mam nauczycieli (głównie od nauczania wczesnoszkolnego). 

Ale próbuj może taka praca będzie akurat dla Ciebie. 

Edytowano przez marawstala
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akademie, wycieczki, różne akcje, szkolenia, konkursy, rady, wywiadówki... spotkania z rodzicami dzieci które gorzej sobie radzą... gazetki. Dziennik elektroniczny, sprawozdania od czasu do czasu... papierologia. No i wiadomo, że do zajęć trzeba się przygotować (musi być trochę interaktywnie) no wizytację... Jest tego trochę : ) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam świadomość tego, że przygotowania do lekcji i sprawdzanie prac pochłaniają dużo czasu. Do tego dochodzi większa odpowiedzialność, ponieważ trzeba zadbać o dużą grupę dzieci, rozwiązywać ich problemy, konflikty, być trochę jak "mama" na czas ich pobytu w szkole. Stąd moje wątpliwości, czy nie lepiej będzie pozostać w mojej spokojnej przestrzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vi_ka napisał:

Mam świadomość tego, że przygotowania do lekcji i sprawdzanie prac pochłaniają dużo czasu. Do tego dochodzi większa odpowiedzialność, ponieważ trzeba zadbać o dużą grupę dzieci, rozwiązywać ich problemy, konflikty, być trochę jak "mama" na czas ich pobytu w szkole. Stąd moje wątpliwości, czy nie lepiej będzie pozostać w mojej spokojnej przestrzeni.

Dokładnie tak... dlatego jeśli czujesz, że to Twoja bajka to próbuj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę rozmawiać, dopytywać się... Mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji. Dziękuję Marawstala.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×