Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej, moja mama dostała kilka dni temu pismo z sądu, że razem z rodzeństwem przyjęła spadek-inne. Nikt nie pomyślał, żeby się spadku zrzec, bo babcia zmarła już 4 lata temu, a w tym mieszkaniu mieszka wujek. Niestety pozadluzal mieszkanie. Czy można coś zrobić jeszcze w tej sytuacji? Czy już nie ma wyjścia? W piśmie jest napisane, żeby w ciągu 14 dni dać odpowiedź "... I podniesienia w tym terminie wszelkich twierdzeń, wniosków i dowodów pod rygorem ich późniejszego pominięcia zwrotu pisma spóźnionego oraz uznania, że nie kwestionuje Pani wniosku." 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było na babcie, gdzie teraz przeszło na dzieci. Grunty są zadłużone, bo on po prostu olał sprawę i nie płacił za nic. Minęło kilka dni jak mama odebrała pismo. Byłam u notariusza, bo źle zrozumiałam i myślałam że mamy pół roku od dostania pisma żeby się zrzec, a przecież to jest od śmierci pół roku. Pani powiedziała że za późno i nawet nie miała dla mnie czasu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, buf_fon napisał:

matka byla w ogole na rozprawie spadkowej ? odwolanie jest tanie cos kolo 100-200zl wiec znajdz prawnika i koniecznie sie odwolaj zanim minie 14 dni i pamietaj ze zeby napisac odwolanie to ten prawnik tez musi miec kilka dni.

forumprawne org tam ci powiedz dokladniej notariusze odnsnie zrzeczenia.

 

Nie, dopiero pierwsze pismo przyszło i się tak dowiedzieliśmy o wszystkim. Tych papierów jest tyle, że naprawdę dla mnie ciężko to zrozumieć. Wiem, że o komorniku też tam coś było. Zadzwonię zaraz i ją umowie. Dzięki za odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, buf_fon napisał:

nie do końca jak nieruchomośc jest obciązona hipoteką to dziedziczysz długi, tam są chyba jeszcze inne wyjątki

 

 

poza tym długi są wujka a nie babci więc jak mogą je odziedziczyć

co za bzdura xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, buf_fon napisał:

no teoretycznie jest to mozliwe np. prad i gaz byl na zmarla on zużywa i zadluza ja mimo ze nie zyje bo dostawca nie wie o smierci

 

 

no to trzeba donieść akt zgonu i wytoczyć sprawę wujkowi xD

pewnie im się jeszcze kasa za dom i grunty należy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, buf_fon napisał:

no dlatego pisze ze to bez sensu prosciej sie zrzec.

wujek nie zaplaci bo nie ma z czego nie wywalisz go bo gmina nie ma lokalu sopcjalnego i masz tylko klopot a mieszkanie zniszczy i wartosc maleje czyli mozna na tym stracic spokojnie bo bylo wyceniane po cenie x a po latach bedzie mniej warte

 

ale zrzec się nie można bo jest o 3 lata za późno xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×