Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Madzik101

Rezonans magnetyczny

Polecane posty

Hej

Mam pytanie. Muszę zrobić rezonans magnetyczny ale mam bardzo silna klaustrofobie. Pomieszczenie z rezonansem jest bez okna na zewnatrz co jest dla mnie problemem nie do przejścia. I z tego wynika moje pytanie. Czy ktoś wie gdzie znajduje się rezonans magnetyczny który jest w pomieszczeniu z oknem? Albo chociaż takie lekkie drzwi jak np w mieszkaniu do pokoi? Bo wszystkie które znalazłam mają drzwi jak do sejfu co dodatkowo mnie przeraża 😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
33 minuty temu, Madzik101 napisał:

Hej

Mam pytanie. Muszę zrobić rezonans magnetyczny ale mam bardzo silna klaustrofobie. Pomieszczenie z rezonansem jest bez okna na zewnatrz co jest dla mnie problemem nie do przejścia. I z tego wynika moje pytanie. Czy ktoś wie gdzie znajduje się rezonans magnetyczny który jest w pomieszczeniu z oknem? Albo chociaż takie lekkie drzwi jak np w mieszkaniu do pokoi? Bo wszystkie które znalazłam mają drzwi jak do sejfu co dodatkowo mnie przeraża 😥

A może rezonans otwarty? Wtedy nie jesteś w tubie. Ewentualnie rezonans o szerokości ponad 70cm. Jeżeli robisz kolana to pół biedy bo wjeżdżasz nogami. W przypadku kręgosłupa, barku, głowy a nawet nadgarstka radziłabym szeroki aparat lub taki otwarty. Nie mam klaustrofobii ale ostatnio byłam w takim bardzo bardzo wąskim i zetknięcie z gorącym w środku sprzętem (jak ławka w słońcu) to nic przyjemnego. Z takim co jest okno na zewnątrz się nie spotkałam. 

A rezonans otwarty niestety nie jest najlepszy.

Edytowano przez zocha1313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam mieć rezonans kolana więc tuba nie jest dla mnie problemem. Tylko samo pomieszczenie w którym ta maszyna się znajduje bo to pomieszczenie bez okien 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuję 😞 Nie pomaga zamknięcie oczu, wizualizacje, coś na uspokojenie?

Jeśli chodzi o samą tubę to u mnie był taki fajny nawiew, nie otworzyłam w niej nigdy oczu 🙂 Łatwo sobie wyobrazić, że to otwarta przestrzeń

Łazienki też są bez okien, może sobie wyobraź, że to łazienka? 🙂

Mnie osobiście bardziej przerażały te dźwięki 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do łazienek bez okien też nie wchodzę😁także ten rezonans to dla mnie koszmar. Nie wiem co robić. 😥Próbowałam to jakoś przezwyciężyć ale niestety się nie udaje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy miałam w życiu robiony rezonans magnetyczny i nie bylo tak źle.Spokojnie do tego podeszła bez stresu,bardziej mnie przerażala myśl  że wynik może być zły .W pomieszczeniu są drzwi.A leżąc w tubie dostajesz do ręki pompkę awaryjną więc w razie paniki wyciągną cię odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze maszyny z "otwartą komorą" do robienia rezonansu. Poszukaj, może są dostępny w twoim mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×