Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MamusiaSebcia

Czy ja przesadzam czy teściowa pozwala sobie na zbyt wiele?

Polecane posty

Hej.

Piszę tutaj , ponieważ chcę poznać opinie osób postronnych.

Jestem mężatką od 6 lat. Matka mojego męża na początku była super teściową. Lecz odkąd pojawił się synek zmieniło się .

Do mojego męża ciągle mówi, że mamy syf w domu itd itd .. (co jest nie prawda . Idealnie nie jest ale tragedii nie ma).

Przez ostatnie 2 lata regularnie przychodzi "do wnuka" kiedy mnie nie ma w domu . I zawsze to samo . Zaczyna sprzątać, układać rzeczy "po swojemu". Znosi mi do domu ozdoby których nie cierpię . Wszystko przestawia a później nie mogę znaleźć swoich rzeczy 😡 Wyrzuciła ulubioną poduszkę bez której nie zasne.. kwiaty które ratuję" po pobycie" w marketach również wywaliła..

Zaznaczę iż nikt jej nie prosił aby cokolwiek zrobiła/pomogła . Mąż uważa, że przesadzam i nie doceniam szanownej teściowej.

Ja uważam, że nie powinna wchodzić z butami w mój dom i robić po swojemu . Tym bardziej, że już nie raz mówiłam jej o tym, że bardzo mnie to irytuje kiedy wtrąca mi się w wygląd domu i przestawia wszystkie rzeczy ..

Co uważacie ? Przesadzam i powinnam dać na luz czy mam trochę racji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Pewnie chce się czuć jak u siebie... nadal potrzebna. 

Ale też co Ci po tym jak usłyszysz, że masz rację... może w delikatny sposób powiedz jej, że lubisz swój nieporządek i w swoim domu chciałabyś się czuć jak u siebie... no i przychodzić nadal może tylko niech sobie niepotrzebnie nie zawraca głowy sprzątaniem bo gość jest gościem : )

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że rozmawiałam z nią już nie raz . Prosiłam aby nie przestawiała rzeczy itd.. 

Nie chodzi o to kto ma rację . Mąż twierdzi, że przesadzam a ja czuję się okropnie kiedy wracam do domu a tam wszystko poprzestawiane i pozmieniane . Bardziej powinnam zapytać czy moja frustracja to nie przesada ?

To mój dom i powinnam się tam czuć dobrze a jest inaczej .. 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Nie wiem w takim razie... jak nic nie działa to poprzestawiaj znowu po swojemu i tak za każdym razem. Może zauważy bezsens swojego działania.

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×