Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Pan Adaś

Nerwica, okres dojrzewania, czy może coś z sercem? + Moja Historia

Polecane posty

Witam, zbierałem się już pewien czas aby napisać post...i swego rodzaju zapytanie na tym forum, i o to ten dzień nadszedł. 

Przechodząc do rzeczy: Od 5 miesięcy zmagam się z bólami w klatce piersiowej, które często są punktowe, ściskające i kłujące. Czuje przyspieszone bicie serca, a wraz z nim dyskomfort...nie bylo by nic w tym dziwnego, ale czuję to najczęściej właśnie w spoczynku. Często również doswiadczam takiego "zaciemnienia" przed oczami, które pojawia się w momencie kiedy postanawiam wstać, a w ostatnich dniach takiego znużenia, zmęczenia.

Przez okres tych 5 miesięcy miałem wykonywane badania krwi, oraz 3 razy EKG. Lekarze którzy przygladali się owym wyniką komentowali je często jako: "Książkowe, doskonałe" , "Serce masz jak dzwon". Daje mi to ulgę, ale nie w bólu który odczuwam. 

Czekam już tylko na wizytę u Kardiologa, do którego termin mam dopiero 6 lipca.

Lekarz w szpitalu, oznajmił mi że wszystkie moje objawy mogą pochodzić po prostu z przechodzonego przeze mnie okresu dojrzewania, albo i nerwicy.

Dlaczego wspominam o nerwicy? Jak wspominałem wcześniej, zaczęło się to 5 miesięcy temu. Przeżyłem wtedy...tak przynajmniej myślę: Atak Paniki.

Kładłem się spać, i akurat w momencie przysypiania, poczułem silny ból w klatce piersiowej, zacząłem się cały trząsci, świat zaczął wirować, czułem bardzo szybkie bicie swego serca... Gdy zmierzyłem cisnienie wyniosło okolo: 180 coś. Całą noc się trzęsłem, następnej nocy przeżyłem to samo ale udało mi się tej akurat zasnąć. Przez resztę czasu, czułem opadający na przestrzeni dni ból w klatce piersiowej, a w tym towarzyszące myśli o "Atakach serca", "Śmierci" i tak dalej.... Rozmawiałem prywatnie z znajomym psychoterapeutą, i po "wywiadzie" uznał że są to objawy silnej nerwicy...często widuję owe przypadki u siebie w robocie.

Na przestrzeni czasu, powoli czuję się co raz lepiej..Zażywam hydroksyzyne firmy Adamed (10 mg) którą przepisal mi lekarz w szpitalu. 

Swój tryb życia uważam za dości aktywny, jak i zdrowy w posiłkach. Za niedługo będę miał 18 urodziny.... chciałbym w końcu zacząć normalnie żyć. Na chwilę pisania tego posta, czuję dyskomfort w klatce piersiowej...

Piszę ten post głównie z powodu chęci rozmowy, konwersacji, dowiedzenia się czegoś więcej na podstawie doświadczeń innych, jestem otwarty do dyskusji. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×