Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lilka29

Karmienie a antykoncepcja

Polecane posty

Gość lilka29

Jak w temacie: na jaką antykoncepcję zdecydujecie się karmiąc dziecko? Obecnie jestem szczęśliwą mamą 2,5 mc dziewczynki :). Nie podjeliśmy z mężem dotychczas żadnych prób wspołżycia,ale powoli o tym myślimy :D. Nie interesuje mnie wkładka domaciczna, ani żadne metody naturalne. Sama juz nie wiem :( Panicznie boję się powtórnego zajścia w ciążę-a wiem,że karmienie wbrew obiegowym opiniom wcale nie daje 100% pewności. Przed zajściem w ciąże stosowałam antykoncepcje hormonalną i byłam najbardziej zadowolona-teraz z tego co wiem nie powinnam :( A Wy Kobietki jak sobie radzicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latki
ja mialam depo provera 6tyg po porodzie i pozniej przez poltora roku ale nieziemsko przytylam a na dodatek mialam klopoty hormonalne i brak okresu kolezanka wziela cerazette - pigulki hormonalne dla kobiet karmiacych, bardzo sobie je chwali, moj ginekolog tez ma pochlebne zdanie. pogadaj z lekarzem, on ci najlepiej doroadzi pozdraiwmam i zycze trafnego wyboru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama nie mam dzidziusia, ale moge dorzucic pare slowek ;) w gabinecie mojej lekaki wisi wielki plakat kobiety z malenkim dzieckiem. jest to reklama tabletek Cerazette, ktore przeznaczone sa wlasnie dla kobiet karmiacych. mysle, ze lekarz Ci najlepiej doradzi co i jak. a karmienie piersia (z tego, co wiem) nie daje zadnego zabezpieczenia przed ciaza. znajoma mojej kolezanki wierzyla w zabezpieczenie i ma juz teraz 2 bobaski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaajjaa
Moja coreczka ma juz 15 miesiecy,nadal ciagnie cyca,a ja od roku biore tabletki cerazette-dla kobiet karmiacych.Odradzam zastrzyk antykoncepcyjny,bo wiele kobiet po nim krwawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja
dobrze tolerowalam zastrzyki i nic nie przytylam ..... napewno zalezy to od organizmu tak jak wszystkie pzryjmowanie hormonow..... pozdrawiam i zycze dobrego wyboru.... a karmienie to zadne zabezpieczenia...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruczysko
A może prezerwatywa?Tak chyba będzie najprościej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka29
ale nie najwygodniej ;) a ile kosztują te tabletki cerazette?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka29
ale nie najwygodniej ;) a ile kosztują te tabletki cerazette?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka29
ale nie najwygodniej ;) a ile kosztują te tabletki cerazette?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kruszysko
One są chyba najdroższe :(Z tego co sie orientuję to są chyba mini pigułki-trzeba je brać DOKŁADNIE o tej samej godzinie nie może być żadnej obsuwy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka29
informacja-dzięki za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informacja
nie ma za co :) mam nadzieję , że się przydały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angella5
mam pytaniena temat okresu. karmie swoja coreczke, ktora ma 8 miesiecy. W 6 tygodniu wzialm depo provere, potem jeszcze raz. teraz od miesiaca uzywamyn prezerwatywy i globolek. mialam okres zaraz jak wzialm zastrzyk i do tej pory nic. czy ktos wie, kiedy mi wroci? bo chce przestac karmic za miesiac, bo wracam do pracy i bede znow brac tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cerazette są najlepsze, kosztują około 300 złotych, biorę je już 8 miesięcy i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda
ja mam 7 miesieczna coreczke i 2 miesiace po porodzie zaczelam brac cerazette sa to skuteczne tabletki i bezpieczne dla dziecka ale przez nie moj okres trwa 3 tyg. jest przerwa na tydzien i od nowa....strasznie uciazliwe a poza tym mam bardzo bolesne te miesiaczki co jeszcze nigdy mi sie tak nie zdarzalo ale narazie musze je stosowac bo karmie piersia...a prezerwatywom nie ufam bo jedna pekla i mam dziedzie teraz......ale nie ne kazdego chyba tak dziala cerazette

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieufna
Nie ufam żadnym hormonom, które musiałabym brać w czasie karmienia. Nie wiem czy wiecie,ale najpierw testuje się je na zwierzątach :(, potem ochotnikach (to jest chcących zarobić biedakach),a potem są dopuszczone dla masowej populacji (albo i nie). Jak to z lekarstwami bywa cała prawda wychodzi na jaw po latach. Tak też jest z cerazette. W chwili obecnej są ok,ale niewiadomo co będzie za kilakanaście lat. Nie decyduję się zatem faszerować nimi pośrednio mojego dziecka. Mój ginekolog powiedział otwarcie: "Są dopuszczone do użytku, teoretycznie bezpieczne dla dziecka,ale nie daje pani gwarancji co wyjdzie za kilka lat..." No coments. Mnie wystarczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prynta
Ile czasu po porodzie mozna zalozyc spirale????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nania
Prawdopodobnie karmiąc dziecko regularnie co 3 godziny nie można zajść w ciążę i chyba to prawda bo ja nie zaszłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nania
dziewczyno ales miala FUKSA a swoja droga skad ty sie urwalas? z choinki? mozesz karmic dziecko i 24 godziny na dobe a w ciaze jak mialabys zajsc to bys zaszla, KOBIETY nie zyjmy w czasach zamieszklych, przeciez nie zyjemy w kraju 3 swiata (chociaz po takich wypowiedziach...) nie wierzcie ze karmienie jest metoda antykoncepcyjna!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do nania
dziewczyno ales miala FUKSA a swoja droga skad ty sie urwalas? z choinki? mozesz karmic dziecko i 24 godziny na dobe a w ciaze jak mialabys zajsc to bys zaszla, KOBIETY nie zyjmy w czasach zamieszklych, przeciez nie zyjemy w kraju 3 swiata (chociaz po takich wypowiedziach...) nie wierzcie ze karmienie jest metoda antykoncepcyjna!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahahaha
nania rozbawilas mnie do lez... ciemnogrod jak trza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buahahaha
nania rozbawilas mnie do lez... ciemnogrod jak trza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzk
A ja mam znajome, ktore tak myślały jak ty niania i maja dzieci roko po roku. Przy drugim już tak nie myślały. A ja osobiście to boję się łykać te tabletki cerazette i karmić. Co sądzicie o spirali. Chyba duzo mnie ingeruje się w organizm niz jak sie przyjmuje hormony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ingerencja
A i owszem, ingeruje. Są spirale, które uwalniają hormony. Poza tym działanie samej "zwykłej" spirali polega na wywoływaniu zapalenia w błonie śluzowej macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie można karmić i przyjmować hormonów nawet jeśli lekarz czy plakat reklamowy polecają Chodzi o dziecko. Ono poniesie konsekwencje. Wszystko z organizmu matki przenika do mleka. Jeśli karmię i truskawki które zjem mają wpływ na maleństwo to o ileż bardziej hormony. Wyniki takich eksperymentów wyjdą dopiero po latach gdy te male dorosną . WIĘCEJ NA WWW.LMM.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapselka
mi Cerazette nie odpowiada. Nie mam ochoty na seks po nich. Wręcz mnie odrzuca. I bółe głowy itp.mam po nich. Kupiłam 2 opakowania od razu i 66zł wyrzucone w błoto :( Nie używamy obecnie zabezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapselka
mi Cerazette nie odpowiada. Nie mam ochoty na seks po nich. Wręcz mnie odrzuca. I bółe głowy itp.mam po nich. Kupiłam 2 opakowania od razu i 66zł wyrzucone w błoto :( Nie używamy obecnie zabezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanana
spiralka spiralka i jeszcze raz spiralka dla karmiacych mamus, sama mam na poczatku sie balam teraz jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×