Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość piromankaaa

przypalony garnek i zapach spalenizny

Polecane posty

Gość piromankaaa

Nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo,wiec nie mam pojecia,jak zlikwidowac ten czarny osad (czy sie w ogole da,bo jest bardzo mocny) i zapach spalenizny w calym domu.Pomozcie! Jezeli nie jestescie pewni,to moze macie jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem
moze posyp grubo sola i przegotuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankaaa
kiedy ja wlasnie czegos takiego probowalam (z woda naturalnie) i nie popuscilo - stad obawa,ze juz sie nie da uratowac :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaca talent do przypalania
Mi sie to zdarzylo mnostwo razy. Na zapach najlepsze sa swieczki - najlepiej zapachowe( ja mam taki domek z olejkami zapachowymi-jest super), no i nalezy zrobic totalny przeciag- czyli otworzyc okna i drzwi w calym domu. A garnek najpierw namoczyc woga , a potem probowac wyszorowac druciana gabka i jakims proszkiem (ja uzywam ajaxu- dla mnie byl ok). No i nie zalamuj sie. U mnie np to normalka :)) Wiec sie juz tym specjalnie nie przejmuje :) Bo naprawde nie ma czym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankaaa
Serdecznie dziekuje. Juz zrobilam przeciag,bo bym sie tu udusila. Teraz sprobuje ze swieczkami. Jezeli chodzi o proszek i drut,to nie schodzi - czyli juz nie odratuje garnka ? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaca talent do przypalania
Spoko, nie zalamuj sie jeszcze i nie spisuj garnka tak szybko na straty ( chyba ze go nie lubilas, albo jest marnej jakosci:) Troche cierpliwosci, namocz go w wodzie na dluzszy czas i wtedy zobacz (np. na kilka godzin). Co do tego gotowania z sola to pierwsze slysze, nigdy czegos takiego nie robilam. Po prostu stalam nad garnkiem i go szorowalam, szorowalam, szorowalam, az dodrapywalam sie do dna :) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wsyp do garnka sode oczyszczona zalej woda i zagotuj, potem zostaw az ostygnie,i umyj . Podobno to pomaga, wyczytalam to kiedys w przyjaciolce, rady babuni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankaaa
Dzieki.O to chodzi,ze to wlasnie moj ulubiony garnek:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankaaa
A ile tego wsypac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaca talent do przypalania
Wiesz co sama bylam ciekawa i wpisalam w google przypalony garnek i musisz wsypac do garnka albo 2 lyzki soli albo 1 lyzke sody. Sproboj :) Nie masz nic do stracenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaca talent do przypalania
Aaaaaaa i jeszcze cos , doczytalam dalej i najlepiej jest napierw wsypac ta sol lub sode i zostawic na noc , a dopiero potem zagotowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piromankaaa
dzieki,nie dalo sie uratowac tym sposobem musze sobie znalezc inny ulubiony,wszak wszystko kiedys mija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDEK
Moje długoletnie doświadczenie w tym temacie (przypalanie) doprowadziło do natępującego (przypadkowo)odkrycia. Przypalony garnek naeży zalać wodą z proszkiem do prania (na jakieś 5 cm od dna), następnie zagotować, można trochę nawet pogotować, tylko uwaga kipi,pozostawić na jakąś godzinę, no a potem szorować.Schodzi naprawdę dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korlinkeir
U mnie dokładnie to samo. Mama gotowała całą noc gulasz, bo myślała, że wyłączyła, ale źle zauważyła niestety. Także szczęście mamy ;) W całym domu śmierdzi wszystko już trzeci dzień, łącznie z ubraniami, włosami, skórą i wszystkim czym tylko się da... Mamy tego już serdecznie dosyć. Wietrzymy ciągle mieszkanie, ale nadal śmierdzi. Ale pierwszy dzień było oczywiście najgorzej, bo mało się nie udusiliśmy.. ;/ Tak więc poradźcie coś, bo do kogo nie podejedę, to pyta: "co tak śmierdzi?' albo "paliłaś?" ;D Pomóżcie ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagotuj w garnku wode z octem
pozostaw na gazie do odparowania zawartosci tylko garnka nastepnego nie przypal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniferu
Polecam pumeks ajax cif domestos szczotkę ryzową razem wzięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lajki
Jeżeli zapach wchłonęły ściany to moze pomóc tylko airozone.pl Ozonowanie to świetna metoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zagotuj wodez proszkiem do bialego ale uwaga moze sie pienic :) i nie przypal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwudziestazerodziewiec
mój facet wyczyścił taki garnek domestosem - nalał, podgrzał, poleżało to przez noc i rano garnek już był biały, potem wystarczy wyszorować garnek po domestosie i juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw porządnie wywietrzyć dom, a później zapalić świeczkę pod olejkami zapachowymi, a do garnka nasypać sporą ilość sody, sporą ilość kwasku cytrynowego i parę łyżek wody, pozostawić taką papkę na pare godzin, następnie dolać jeszcze trochę wody i zagotować, a następnie usunąć spalenisko, powinno ładnie odejść, jeśli całość nie odejdzie, czynność tę powtórzyć i będzie już okey :-) Zapraszam na mojego bloga :-) www.kuchniaipodroze.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×