Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szybka pomoc

masz pytanie odnosnie antykoncepcji? wstąp -

Polecane posty

Gość ....................w
MAm 17 lat i chciałabym isc do ginekologa prywatnie ,ale czy on moze mi przepisac tabletki antykoncepcyjne jesli nie mam 18 lat? Czy musze isc z mama albo siostra ktore sa pelnoletnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hamikkka
jaki wpływ ma alkohol na skuteczność pigułki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka - ja też słyszałem (czytałem) o tym, że pigułki zmniejszają ilość wydzieliny w oku i dlatego należy stosować dodatkowe krople nawilżające do oczu i nie nosić cały czas soczewek. Coś na ten temat masz też tutaj: http://www.soczewkikontaktowe.pl/artykuly/temattygodnia/0167pytania.html (ostatnie pytanie). 17-latko - według mnie dużo zależy od podejścia ginekologa (a przede wszystkim jego światopoglądu). Mniejsze znaczenie na tutaj to, czy jest to prywatny, czy państwowy lekarz. Ale może on odmówić przepisania Ci pigułek bez zgody opiekuna (siostra odpada). Więcej o tym możesz np. poczytać tutaj: http://forum.antykoncepcja.pl/printview.php?t=15275&start=0 hamikkka - to głównie zależy raczej nie od alkoholu, ale od reakcji Twojego organizmu na alkohol. Chodzi konkretnie o wymioty. Pigułka wchłania się do kilku godzin (a i tak zależy to w dużym stopniu od przemiany materii) i jeśli wymioty nastąpią zanim pigułka cała się wchłonie (standardowo 3-4 godziny), to zostanie obniżona skuteczność atykoncepcji. Rozsądne ilości alkoholu nie mają większego wpływu na działanie pigułek. Przy \"przedawkowaniu\" tak już oczywiście nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i mam pytanie: kilka lat bralam cilest. Potem byl rozwod i prawie rok nic nie zazywalam. Teraz chce zaczac znowu brac tabletki ,tyle ze Logest. Czy zmiana nie spowoduje mniejszego zabezpieczenia? Dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Editha - Cilest i Logest mają różne składniki (sztuczne hormony), mogą się różnić ewentualnymi skutkami ubocznymi oraz wskazaniami dla pewnych kobiet. Mimo tego oba rodzaje pigułek są równie skuteczne, więc nie masz się co martwić. Zastanawia mnie tylko to, dlaczego po roku zmieniłaś typ pigułek? To była decyzja ginekologa, czy Twoja? Ginekolog na pewno wie o pigułkach bardzo wiele, więc jeśli to on Ci je wypisał, to pewnie wiedział co robi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROLINAAA89
zamiast 8 dnia wziasc yasminelle wzielam 9 dnia czy jest mozliwosc ze moge zajsc w ciaze jesli zrobilam przerwe o dzien dluzej a potem bralam normalnie tabletki ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego, co pamiętam, można tę 7-dniową przerwę dowolnie skrócić i zabezpieczenie będzie pełne, natomiast nie powinno się tej przerwy wydłużać. Czyli w Twoim przypadku prawdopodobnie przez pierwszy tydzień (lub dwa pierwsze tygodnie) nie jesteś dobrze zabezpieczona. Jesli uprawiałaś w tym czasie pełny seks z wytryskiem do środka, to masz pewną szansę być w ciąży. Ale oczywiście nie na 100% - myślę, że na ok. 5-10% (czyli mało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAROLINAAA89
aha dziekuje za odpowiedz , nie mialam pelnego sexu nie bylo wytrysku w srodku, jeden dzien dluzej naprawde ma tak duze znaczenie ?? wlasnie mija 3 dzien kiedy mam przerwe i dalej okresu nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacytuję Ci jedną wypowiedź, która mam nadzieję rozjaśni sprawę: \"Warunkiem skuteczności antykoncepcyjnej tabletek jest przyjęcie całej serii, czyli tych 21 tabletek właśnie. To czy następująca po nich przerwa potrwa 7, 5, 3 dni czy też nie będzie jej wcale jest bez znaczenia (z punktu widzenia skuteczności antykoncepcyjnej). Ważne, żeby nie była dluższa niż 7 dni, bo po tym czasie organizm przestawia się spowrotem na własne hormony, a więc może dojść do owulacji. Tabletki mają być przyjmowane przez 21 dni. Każda przerwa w trakcie ich przyjmowania to utrata zabezpieczenia i to, ile ona wtedy potrwa, też jest już nieistotne.\" A od siebie dodam, że przerwa mogłaby być pewnie i krótsza, ale dzięki temu, że jest akurat 7-dniowa powoduje, że każde opakowanie pigułek rozpoczyna się tego samego DNIA TYGODNIA - co bardzo ułatwia kontrolę brania pigułek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A okresem (a raczej jego brakiem) się nie przejmuj - pewnie pojawi się on 4 lub 5 dnia przerwy. U wielu kobiet się wtedy pojawia. :) Poza tym trochę mnie to śmieszy, że dziewczyny się zamartwiają opóźniającym się okresem i tak na niego czekają. Śmieszy, bo w tym czasie właśnie zazwyczaj nie czują się najlepiej (i fizycznie i psychicznie)... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowciu02
Słuchajcie od 10 lat moje pracy(jestem seksuologiem) niesłyszałem o tym żeby jakaś para zaszła w ciąże przez płyn ejakulacyjny. Sam uprawiam bez prezerwatywy i wtedy jak dopiero kończe to wyciągam penisa. Płyn ejakulacyjny to wydzielina z prostaty... Tak z prostaty wiec skąd tam plemniki??? Ma za zadanie zabić kwaśny odczyn moczu ponieważ plemniki nienawidzą kwaśnego. plemnik może sie znaleść w płynie tak samo jak w moczu(tylko że wtedy to już martwy) ponieważ są to pozostałości po wcześniejszych wytryskach. Takie jest moje zdajnie na temat tego strasznego płynu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaww
bralam yasminelle przez miesiac ale musialam odstawic ze wzgledu na zdrowie (wystepowaly powiklania). teraz po tygodniu od odstawienia dostalam okres. czy to normalne czy mam sie zglosic z tym do lekarza? czy po prostu moj organizm sie przestawia z sztucznych homornow na naturalne ? kiedy bedzie regularny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaww - ale nie rozumiem, czym Ty się zamartwiasz? Przecież po odstawieniu pigułek (ew. robieniu przerwy) po kilku dniach następuje krawienie (zwane właśnie krwawieniem z odstawienia). Jeśli się po tej przerwie (standardowo 7-dniowej) nie zacznie brać nowego opakowania, to z reguły okres (ten naturalny) pojawia się po miesiącu (podobnie, jak to było przed rozpoczęciem brania pigułek). Oczywiście czasami zdarza się, że okres się rozreguluje i nie nastąpi po miesiącu (tutaj słowa miesiąc używam w uproszczeniu). Jednak zazwyczaj po 2-3 miesiącach wszystko wraca do normy - jeśli jednak nie, to należy udać sie do lekarza (endokrynologa lub ginekologa-endokrynologa). Ale u Ciebie wyglada na to, że wszystko jest w porządku. Sugeruję jednak uważać podczas seksu, bo cykle miesiączkowe mogą się teraz nieco wahać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasanka 1987
o 22.20 wzielam pierwszą tabletkę z nowego opakowania po 7 dniowej przerwie i po ok. 3 godzinach pojawiły się wymioty jednak w nocy nie wzielam kolejnej tabletki. Rano o 9.30 wzielam kolejna tabletke z opakowania ( zasugerowałam się ulotką). Czy Następną tabletkę mam wziąć normalnie o 22? bo już się pogubiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem fachowcem, ale jeśli nie znajdziesz innej rady, to może moje sugestie Ci pomogą. Ja sugeruję, byś wzięła dzisiaj wieczorem (drugiego dnia nowego opakowania) - o tej 22:20 - kolejną pigułkę (tym razem będzie ona trzecią) i potem brała juz kolejne aż do zakończenia opakowania o stałej porze (wieczorem). Pigułki skończą Ci się dzień wcześniej, niż powinny (trudno - to nie jest problem) i wtedy zrób normalną, 7-dniową przerwę (jak zwykle). NIE dłuższą! No i po tej przerwie zacznij nowe opakowanie pigułek. W ten sposób cykl przesunie Ci się o jeden dzień wstecz, ale skuteczność antykoncepcji będzie zachowana, poza tym unikniesz gwałtownych zmian poziomów hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glupio mi pytac o jedno i to samo ale musze wreszcie otrzymac odpowiedz i bardzo was prosze o pomoc. czy Yasminelle dziala odrazu po zazyciu pierwszej tabletki, ale w przypadku jesli zazylam ja w pierwszym dniu okresu ktory byl sztucznie wywolywany Lutenylem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×