Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 12 tydzień

Odsysanie zbędnego pokarmu

Polecane posty

Gość 12 tydzień

Słuszałam ze jak sie karmi dziecko a w cycu zostanie jeszcze melko to tzreba je odessac bo porobią sie guzki. Jak to jest za kazdym razem trzeba odsycac czy mozna co jakis czas. A jezeli karmilabym na dworze tez bym musiala odessac czy dopiero przy nastepnym karmieniu. POMÓŻCIE BO ZIELONA JESTEM NA TEN TEMAT :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokarm możesz odessać jakmasz nawał pokarmu tj cycki jak balony i bolą. Ale wtedy najlepiej po prostu przystawiać maluszka częściej. A po karmieniu nie musisz odciągać pokarmu, bo dziecko samo reguluje ilość wypijanego mleka. Chyba że chcesz poprawić laktację - żeby było więcej mleka. To działa na zasadzie im więcej mleka wypija dzidzia tym więcej jest go produkowanego w piersiach i odwrotnie mniejsze potrzeby dzidzi to mniejsza produkcja. Na początku są trudności ale stabilizuje się to okolo 6 tygodnia. Mama 2 dzidzi, z których jedno właśnie pije mleczko z cycuszka , a drugie trochę większe ogląda tv 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta 26
czyli jezeli wszystko idzie normalnie,to wlasciwie nigdy nie trzeba uzywac "odsysarki"?ja tez jestem zielona ,a rodze w styczniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta26 Jeśli wszystko idzie normalnie to nie musisz. natomiast możesz odciągać pokarm, jeśli np. masz go za mało (maluszek nie przybiera na wadze) i chcesz poprawić laktację. Najlepiej jakbyście zgłosiły się do poradni laktacyjnej albo jakiejś miłej położnej. Na pewno lepiej to wszystko wyjaśnią. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12 tydzień
dziękuję za pomoc emka28 :) napewno jeszcze zgłoszę sie do poradni laktacyjnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz moja rada nie jast sama w sobie żadną pomocą. Po prostu za wczasu poszukaj w tym zakresie pomocy bo przy pierwszym dziecku byłam zielona jesli o to chodzi no i mój maluszek nie przybierał. Jednak obcykałam się w temacie i teraz moja dzidzia (2 miesiące) pięknie przybiera, śpi w nocy i w ogóle jest o wiele lepiej jak za pierwszym razem... Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×