Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia76

wskazania do cesarskiego cięcie - wada wzroku

Polecane posty

Gość znajoma28
Tak tylko że ja chce cesarke, i dlatego pytam. Nieznam szpitala państwowego w którym pytają jak chce się rodzić. To straszne każdy powinniec mieć prawo wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaappp
Mam wadę wzroku -7 i -6 oraz astygmatyzm. Na początku ciąży mój ginekolog powiedział mi, że prawdopodobnie będę rodziła przez cc, ale pod koniec ciąży mam udać się do okulisty po specjalne zaświadczenie. W związku z tym, że podczas ciąży miałam kilka komplikacji i nie wszystko odbywało się prawidłowo, nie myślałam o udaniu się do okulisty wcześniej, tylko żyłam tą świadomością, że będę miała cc. Pod koniec ciąży udałam się do okulisty i tu niespodzianka- mogę rodzić naturalnie. W ogóle psychicznie nie byłam na to przygotowana, bałam się i do tego zaczęłam rodzić wcześniej. I dziś jestem bardzo szczęśliwa z takiego obrotu sprawy. Fakt, poród był straszny, rodziłam ponad 15 godzin, miałam momenty, że nic z siebie nie dawałam, ale ta chwila, jak pojawia się dziecko, jak od razu mogę je przytulić, jak dotykam jest niezapomniane i piękne. Nie ma większego szczęścia. I uczestnictwo mojego męża w tej całej akcji bardzo scalające. Polecam, jeżeli nie jest konieczne cc, dziewczyny nie rezygnujcie z naturalnego porodu, bo nic nie jest w stanie zastąpić tego zjawiska :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka237
Hej, czy ktoras z Was miala cesarke w UK z powodu wady wzroku? Mialam w Polsce 3 operacje na zeza, po ostatniej operacji okulista powiedzial, ze w moim przypadku jesli zajde w ciaze to tylko cesarka. A tutaj polozna patrzy na mnie zdziwiona, o co mi chodzi?? Ze tu nie slyszeli, ze wzrok moze byc przeciwwskazaniem do porodu sn. Polozna stwierdzila, ze "te 2 czesci ciala nie maja ze soba nic wspolnego"!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4suzi
Czy zna ktoś w Tarnowie okuliste który wystawia zaświadczenie o wskazaniu do cięcia cesarskiego przy dużej wadzie wzdrku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
moja znajoma ma padaczkę i wadę wzroku i od razu dostala "nakaz" cesarki,wogole mowy nie było zeby rodzila inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy przy angiopatii nadciśnieniowej II stopnia konieczna jest cc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy zna ktoś w Tarnowie okuliste który wystawia zaświadczenie o wskazaniu do cięcia cesarskiego przy dużej wadzie wzdrku? Okulista, który ci to wypisze pewnie się znajdzie, ale gorzej z respektowaniem tego przez lekarzy ginekologów. Ja miałam zaświadczenie i mi je podważyli :( Sama wada wzroku teraz nie wystarczy do cc. Ich nie obchodzi że po porodzie może ci sie nawet drugie tyle pogorszyć albo i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucia232
Ja miałam cc ze względu na oczy właśnie. Strasznie chciałam rodzić naturalnie i wiele czytałam, że wady wzroku nie są wskazaniem do cc, zwłaszcza, że miałam -4, więc się nie martwiłam. Ale poszłam tak jak trzeba do okulisty i się okazało, że wysiłek przy porodzie naturalnym może dla mojego wzroku zakończyć się tragicznie... uszkodzona siatkówka i "po ptokach" że tak powiem. Nie mogłam na początku przeboleć, bo jestem przeciwniczką cc, ale jak mus to mus. Dobrze, że tak wszyło. I żadnego problemu z respektowaniem przez gin zaświadczenia nie było. Byłam w http://www.okoakcent.pl/okulista-krakow.html Porządny lekarz, wszystko zbadał, warto tam się udać, żeby potem nie było za późno. I nie upierajcie się, żeby za wszelką cenę rodzić naturalnie jeśli to zagraża waszemu zdrowiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×