Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klarra

Zasiłek z UP

Polecane posty

Gość klarra

Mam pytanie, być może ktos się na tym zna... Jestem zarejestrowana jako bezrobotna bez prawa do zasiłku. Jestem w 6 miesiąu ciąży. Przed rejestracją ( i przed ciążą) pracowałam na umowy o dzieło i na czarno (takie czasy...), nie mam żadnej ciągłości stażu pracy jeśli chodzi o rejestrację w UP. Moje pytanie dotyczy zasiłku porodowego - czy Urząd Pracy wypłaca coś takiego bezrobotnym? Mam jeszcze jedno pytanie - czy obecnie -jeśli Up podbija mi legitymację ubezpieczeniową - jestem ubezpieczona w pełni, tzn. czy nie dostanę przypadkiem rachunku za poród np.? Wizyty u lakarza mma bezpłatnie w publicznym zozie. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urząd pracy nie jest obecnie uprawniony do wypłacania zasiłku porodowego ( zdaje się, że obecnie takie pojęcie nieistnieje ), inna byłaby sytuacja jeśli pobierałabyś zasiłek dla bezrobotnych wówczas jeśli poród nastapiłby w okresie pobierania zasiłku dla bezrobotnych ewentualnie miesiąc po upływie okresu jego pobierania na czas macierzyńskiego jest wypłacany zasiłek dla bezrobotnych. jesli moge Ci coś doradzić to udaj się do odpowiedniego ośrodka pomocy społecznej, dokładnie nie wiem co Ci przysługuje ale coś pewnie tak :) Jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne to z tego co piszesz wnioskuję, że masz tam zapewnione ubezpieczenie zdrowotne, a takie uprawnia do bezpłatnego korzystania ze szpitala publicznego.Tym samym po porodzie będziesz mogla zgłosić w urzędzie pracy do ubezpieczenia dziecko.Inna jest sytuacja z ubezpieczeniem jeśli byłabys zamęzna, a mąż podlegałby obowiązkowemu ubezpieczeniu np. z tyt. zatrudnienia. Jeśli miałabyś jakies pytania, coś napisałam niejasno to wal śmiało ;) jak będę umiała to odpowiem,pozdarwaim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccc
:) głowa do góry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do mopsu
urzad miasta wyplaci ci 500 zl za ur dziecka i ok.400 przez 4 miesiace-wychowawczy rowniez w mopsie otrzymasz kase a za porod nic nie placisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aganieszka
hej Ja chciałam zapytać w podobnej sprawie, też jestem zarejestrowana jako bezrobotna i nie pracowałam na umowę o pracę, z tym że w tej chwili odbywam staż, ale pieniądze płaci mi fundusz stypendialny. Z tego co się domyślam płaci też wszystkie ubezpieczenia. I planujemy z mężem dziecko. Chciałabym się dowiedzieć czy bedą mi przysługiwać jakieś pieniądze gdy zajdę w ciąże w czasie stażu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×