Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Porażka23

Mam nadz.że nie będę w ciąży

Polecane posty

Gość Porażka23

Naleze do osob odpowiedzialnych.Jednak na tych wakacjach poszalalam!!:)Kochalam sie bez zabespieczenia ale nie do konca w 2 dni przed okresem i pozniej od 4go do 9go dnia cyklu. Bylam prezkonana z e w tych dniach sa dni nieplodne ale teraz juz sama nie wiem.....jak to jest z tymi dniami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To zależy
... od Twojego cyklu - zakładając, że dana kobieta ma jajeczkowanie w 17 dniu danego cyklu - dni pomiędzy 4 a 9 są niepłodne, ale jeśli na przykład w 10 dniu - to płodne. Bezwzględnie niepłodne dni są po jajeczkowaniu - i ten czas jest stały dla każdej kobiety (na przykład 12 dni) Próba liczenia czegokolwiek bez znajomości własnej fizjologii to nawet nie jest metoda naturalna... to loteryjka, jak kalendarzyk..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
Moj cykl trwa zazwyczaj 27-28 dni chociaz ostanio sie stresowalam weselem i mialam 30dniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To nie do końca
ma znaczenie, ile trwa Twój cykl. Próba wyliczenia czy jesteś w ciązy jest jak wróżenie z fusów. Wszystko zależy od jajeczkowania. W jednym cyklu można mieć w 9 dniu, w drugim w 14 - jeśli druga faza cyklu trwa na przykład 14 dni to miesiączka pojawi się odpowiednio w tym pierwszym cyklu po 23 dniach od poprzedniej, w drugim po 28 dniach. Poza tym dni płodne określa się dla pary, nie tylko dla kobiety! Plemniki mają różny czas przeżycia - dłużej żyją te z chromosomem X, ale te z Y szybciej się poruszają. Teoretycznie czas przeżycia plemników w drogach rodnych wynosi średnio 2 dni, ale maksymalny czas to 6 dni. Poza tym, nawet jeśli plemniki dotrwają w drogach rodnych do jajeczkowania, nie wiadomo czy będą zdolne do zapłodnienia, czy nie. To samo dotyczy komórki jajowej. Dlatego ginekolodzy mają dużo pacjentów, których leczą z powodu niepłodności - leczy się parę, a nie kobietę. Pozdrawiam. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
Ale czy mozna zajsc w ciaze nawet jesli bylyby to moje dni plodne gdy robimy to nie do konca????Skad sie te plemnikki mialyby wziac skoro wytrysk jest na zewnatrz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaa
jeszcze przed wytryskiem z penisa wydzielają sie śladowe ilości nasienia więc nawet jeżeli stosowałaś stosunek przerywany to możesz zajść w ciążę . Dni płodne liczy się od pierwszego dnia miesiączki liczysz 14 dni ten 14 dzień i 2 następne to dni płodne licząc od pierwszego dnia miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J80
Matury to ty raczej nie masz bo bez zaliczenia ostatniego semestru biologi by Cię nikt do matury nie dopuścił. Przed wytryskiem są upławy nasienia, spróbuj kiedyś zrobic loda facetowi, zanim bedzie wytrysk zobaczysz wydzieline na główce - wtym juz są plemniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz co
Nie zaliczyłabym Cię do grona osób odpowiedzialnych - jak sama o sobie piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
Tak Na marginesie mam mature!!!A biologii nie znosilam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
Tak Na marginesie mam mature!!!A biologii nie znosilam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widać że tak jest...
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
kurde!!Troche bez sensu z tym sluzem w ktorym sa plammniki!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widać że tak jest...
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
ja juz teraz bed ostrozna !!!Zadnego sexu bez zabespieczenia!!Ale mam nadzieje ze nie bede w ciazy bo zostalo mi 2.5 roku studiow i nie dalabym sobie rady finansowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj porazka, to nie jest bezndziejne z tym śluzem. beznadziejne jest to ze myslalas ze tylko od wytrysku w tobie sie w ciaze zachodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
a wiecie ze ja naprawde nie wiedzialam ze w tym sluzie sa plemniki!!!!Ale jestem durna!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz co
samokrytyka dobra rzecz, haha! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
teraz to juz troche za pozno!!!nie mozna cofnac czasu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ni ebedziesz. nie sraj w gacie. ale nastepnym raezmuwazaj i juz nie rob takiej afery. dowiedziałas sie czegos nowego. teraz juz wiesz. co tu wiecej dyskutowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
dzieki Wam!!!!Chyba zaczne brac tabletki antykoncepcyjne.Ale troche sie jeszcze waham.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
Ide teraz na piwo z kolezanka. (wkocu sa wakacje).milej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ni ebedziesz. nie sraj w gacie. ale nastepnym raezmuwazaj i juz nie rob takiej afery. dowiedziałas sie czegos nowego. teraz juz wiesz. co tu wiecej dyskutowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do onaaaa
Moja droga - wyobraź sobie, że metoda obliczania dni plodnych przez Ciebie podana jest całkowicie zawodna. W ciążę zaszłam w 17 dniu cyklu - moje dziecię było planowane i bardzo czekałam na owulację. Według Twojej metody nie powinnam zajść w ciążę - przecież teoretycznie dni były niepłodne.... Radzę przemyśleć - i nie używać kalendarzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solevita
kup sobie test ciążowy i po problemie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
Jak ja kocham tego mojego chłopaka!!!!Jeszcze nigdy w zyciu nie czułam takiego czegoś jak do Niego.Nawet gdybym byla z nim w ciąży,to może byloby nam ciezko,ale wpasc z kims kogo sie kocha nie wydaje sie az tak straszne.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSTRA
Oj porażko,porażko...niczego się nie bój!!!Znam pare, która współżyje ze sobą 4 lata, a ich jedyną metodą anty jest stosunek przerywany!!!Tak więc nie martw się, myśl pozytywnie i główka do góry!!!Chociaż z drugiej strony doskonale cię rozumiem, bo w styczniu miałam niemiłą i niezapomnianą sytuację z chłopakiem:zsunęła nam się prezerwatwa!!!!!!!!!!!!!Ale wzięłam wtedy postinor i...jest OK.Teraz biorę pigułki, ale i tak troche się boję.Daj znać co z tą ciążą...Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porażka23
Dzieki Ostra za to ze mnie rozumiesz.Mam teraz 14 dzien cyklu i czuje sie jakbym miala normalne objawy cyklu,wiec licze ze moze bedzie dobrze......no.....ale to sie jeszcze okaze. naprawde ostanio zaczelam sie zastanawiac nad tymi tabletkami antykoncepcyjnymi,chociaz nigdy wczesniej ich nie bralam.Przyznam ze martwie sie troche o ich wplyw na moj organizm ale ten strach przed ciązą teraz tez dobrze na mnie nie wplywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×