Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tosik

aparaty ortodontyczne

Polecane posty

Gość calithia
Witam wszystkie aparatki. Aparat założyłam wczoraj i zupełnie nie wiem co i jak. Oprucz tego że mam pieknę zamki gumki i inne pierdułki to moja orto założyłam mi druciki na podniebienie, które mają poszerzyć mi szczęke. Oczywiście mówiła jak to się nazywa ale ja nie pamiętam. Znalazłam w necie nazwe Hyrax ale to chyba nie to :/ Właściwie to nie nazwa jest moim problemem. Druciki na podniebieniu utrudniają mi życie i z chęcią bym się ich pozbyła ale jak już są to niech będę. Tylko czy one mogą się ruszać?? Językiem mogę je przestawić niżej lub wyżej, no i nie wiem czy to tak ma być. Po wyściu z gabinetu wydawały mi się nieruchome... Ale może tylko panikuję??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia0208
Hey wam. Mam 18 lat i wlasnie zaczelam myslec o aparacie \"spirit\"tym malo widocznym napewno wiecie. Ale problem jest taki iz mieszkam w Angli i tutaj jest bardzo drogo aby go zrobic tutaj wiec zdecydowalam aby zalozyc aparat w Polsce, wiem ze ceny sa dosc wosokie i w Polsce ale i tak znacznie nizsze. Problem jest taki, czy ktos wie co ile trzeba chodzic na wizyte do ortodaty, poniewaz nie jestem w stanie byc w polsce co miesiac, MOZE dalabym rade co dwa mniesiace ale nie wiem czy tak mozna. Czy moglby ktos mi dac jakies informacje na ten temat? z gory dziekuje. jestem z kolobrzegu i tagze nie wiem czy dalabym rade to zrobic tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doriiczka
Witam, byłam na wizycie u ortodonty z Gdańska, i niestety nieuniknione jest wyrwanie dwóch 4 na górze. Jak myslicie czy lepiej wyrwac dwa zęby od razu, czy bardziej najpierw jeden a pozniej drugi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka_Monk
Doriiczka - ja tez musialam wyrywac 2 czworki na gorze. nie bylo innego wyjscia, bo zeby nie pomieslicyby sie mi , ale teraz po 8 miesiacach noszenia aparatu zeby tak sie przesuneły ze juz prawie nie widac pustych miejsc po wyrwanich czworkach. Ja wyrywałam po jednym w odstepie jednego tygodnia. tak zaproponowala mi moja dentystka - i chyba dobrze , bo inaczej nie bylabym w stanie soebie pojesc. A tak to zawsze mialam jedna strone rezerwowa. jak mialam juz z drugiej strony wyrwana 4 - to ta ktora byla wyrywana wczensiej zdazyla sie lekko podgoic- mowie tutaj o dziasle. Na szczescie nie mialam zbytnich duzych problemow z wyrwaniem. Choc dentystka musiala sie nagimnastykowac bo zeby byly tak ciasno ulozne ze musiala przez 30 min je "rozginac" a dopiero pozniej wyrwac- ale na szczesie dobrze ze mialam konska dawke znieczulenia bo inaczej..........ogladalabym gwiazdy z fotela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doriiczka
Agentka_Monk - dzieki wielkie za rade. Mysle, ze to byłby najlepszy pomysł, bo inaczej chyba bym nie dała rady.Przeraża mnie ta mysl, ze bede musiała pozbyć sie moich zdrowych 4, ale czego sie nie robi dla pięknego uśmiechu:D Więc musze wziąć sie w garść i umowić sie na wizyte.3maj za mnie kciuki, bo to dla mnie"ciężki orzech do zgryzienia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agentka_Monk
Doriicza- bedzie dobrze, moje 4-rki tez byly zdrowe i tez balam sie niesamowicie, dobrze, ze maz mnie jakos podtrzymywał na duchu :)) i nie pozwolil zwiac z poczekalni gabinetu dentystycznego- ale tak naprawde nie tes az tak zle. Teraz dopiero widze jak ladnie zabki sie ustawiaja, zycze Ci zebys tez nie miala zadnych komplikacji :))) pozdrawiam i trzymam kciuki- daj znac na forum jak poszlo:) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia88
do miss ms-Aparat do rozszerzania zakłada się w takich przypadkach np.jezeli masz za wąski zgryz czyli nie jest łukiem i zęby się nie mieszczą przez co wysuwają się do przodu lub w tył..ja miałam 2 opcje do wyboru...1-usunąć dwie czwórki zeby inne zeby się zmiescily w łuku lub zastosowac aparat do rozszerzenia zeby przedni zab wrocil na swoje miejsce...wydaje mi sie ze zalozenie aparatu do razszerzania bylo o wiele lepszym rozwiazaniem poniewaz, nie musialam usuwac dwoch zdrowych zebow oraz po sciagnieciu aparatu usmiech bedzie szerszy:) ma to tez inna zalete..nosze aparat od miesiaca i zauwazylam zmiany w swoim wygladzie(pozytywne:)) kosci policzkowe robia sie wyrazniejsze..przez co coraz ladniej wygladam... jezeli ktorys z ortodontow zaproponuje wam usuniecie zebow zapytajcie o mozliwosc zalozenia aparatu do razszerzania..nawet innego ortodate..ja tak zrobilam i nie zaluję..:)) pozdrawiam wszystkie aparatki i aparatów również tych przyszłych...powodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marenio123
czesc mam na imię marek mam 12 lat mam aparat ortodontyczny nakładany ale za 2 miesiące będe mieć stały więc polecam apatar nakładany w 12 letnim wieku mam to znaczy mam 2 aparaty pomarańczowo żółty z brokatem i różowy polecam taki aparat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harnaśka
Witam wszytskich, panikuje. Za 2 tygodnie bed emiała załozony aparat rozszerzajacy an górze. STRASZNIE się boję ze to zmieni mi kształt twarzy, ból sie jakoś zniesie, seplenienie sie zniesie, ale nie chce potym miec ogromnej szczęki, twarzy... :( mam go nosic 3 miesiące... czy bede miała jakies szczeliny miedzyz ebami prosze pomozcie mi...jak to wygląda po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula78
hej!ja tez przed zalozeniem aparatu musze usunac dwie zdrowe czworki jednej juz sie pozbylam nic nie bolalo poszlo szybko a rana zagoila mi sie po 3 dniach nawet jak puscilo znieczulenie to nic nie czulam za tydzien ide wyrwac druga czworke no i aparacik.Moze ktos odpowie ile czasu trzeba aby zeszly sie zeby w miejscu po usowanych czworkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula78
hej!ja tez przed zalozeniem aparatu musze usunac dwie zdrowe czworki jednej juz sie pozbylam nic nie bolalo poszlo szybko a rana zagoila mi sie po 3 dniach nawet jak puscilo znieczulenie to nic nie czulam za tydzien ide wyrwac druga czworke no i aparacik.Moze ktos odpowie ile czasu trzeba aby zeszly sie zeby w miejscu po usowanych zebach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula78
odp.czy usowanie zebow to koniecznosc?nie w kazdym przypadku mi ortodontka kazala usunac zeby zrobic miejsce pozostalym boje sie tylko zebym nie miala pozniej przerw miedzy zebami bo nie mam moim zdaniem malo miejsca w paszczy ale babka sie chyba zna wiec jaj zaufam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....j
Mam pytanko. Po zdjeciu stalego aparatu zaklda sie albo rychomy albo jakies cos tam stale na jezyk czy cos takiego. Co to jest to stale i czy to widac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.....J Po zdjęciu stałego aparatu zakłada się aparat retencyjny, zakładasz go zazwyczaj na noc! Celem tego aparatu jest zapobieganie cofaniu się ząbków do stanu sprzed założenia aparatu! Wyglada on podobnie jak aparat ruchomy ale bez śruby! Tyle ja wiem a inni z forum niech dopowiedzą coś więcej.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulllla16
hm... ja nosze aparat od sierpnia tego roku ale tak ostatnio sie zastanawiam cfzy po zdjeciu aparatu na prawde nie zostanie slad po zamkach??? co myslicie? a nawet jak zostanie taki slad czy da sie cos z tym zrobic? wiem ze mozna wybielic zęby ale to raczej bardzo kosztowne... buziaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pauli malutkaaaaaaaaaaaa
hej.znacie jakiegos dobrego ortodonte z Dolnegoslaska. i ceny aparatow na tym rejonie?dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manmar
Mam ekspander-to znaczy te druciki na podniebieniu... założono mi je pod koniec lipca, a z tego co ostatnio mówiła orto, zdejmie mi 3 grudnia. niesamowicie się cieszę. :) nie ejst tak, że mówię bardzo źle- jednego dnia lepiej, drugiego gorzej...ale sam fakt jest meczący :p I nie chcę już STARAĆ SIĘ M Ó W I Ć W Y R A Ź N I E Ż E B Y W S Z Y SC Y Z R O Z U M I E L I :p to będzie wielka ulga. sam aparat w niczym mi nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham_muffinki
mam problem z Hyraxem (tym z plastikowymi nakładkami na 4,5,6)po pierwsze zacząl nieprzyjemnie pachnieć i niczym nie moge zniwelowac tego zapachu (plastiku), po drugie przed zalozeniem musieli mi wyrwac piatke bo zaraz miala sie wyzynac kolejna...no i sie wyzyna: pytanie- czy pod tym plastikiem zab swobodnie rosnie? bo strasznie mnie boli w tym miejscu jak myje i dotykam chocby jezykiem, bo tam jest klej na ktorym to sie trzyma i nie wiem czy on nie przeszkadza mojej piatce w rosnieciu. 3.kolejny problem. Hyrax nosze juz dlugo i we wrzesniu chyba skonczylam go rozkrecac jak mi kazano, a maja go zdjac w styczniu moze w lutym tyle ze jak ruszam go palcami to on jakby schodzil w dol tak jakby kleje zaczely puszczac i to ze wszystkich stron prawie a najbardziej z tylu. Czy ktos juz tak mial?? jak to w ogole zdejmuja i co z zabkami pod plastikiem?? nie zepsuja sie?? Bo tak w ogole to zadowolona jestem z efektow. ksztalty mojej twarzy zmienily sie nie do poznania. wczesniej ,mialam dluga chuda twarzyczke a teraz nabrala pelniejszych ksztaltow i jest krotsza :) wypieknialam. W Hyraxie wkurza mnie to ze nie moge domknac szczeki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi485
hej chce miec aparat stały podobno jest trendy zna ktos dobrego i taniego ortodonte w starachowicach lub skarzysku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka180
ja aparat mam od 6 dni. na poczatku było trudno sie przyzwyczaic ale teraz jest już ok>a najlepsze jest to że po tych kilku dniach widzę różnice>nosze aparat metalowy. jak chcesz to pytaj>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka180
jeśli macie jakieś pytania to pytajcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa jacek
w piatek ide wyleczyc 2 zeby a juz w poniedzialek ide na konsultacjec do orto. tak planuje. trzymajcie kciuki. tak w ogole to mam 31lat ciekawe co mi powie jak zobaczy moje krzywe zeby :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka35
a ja mam 35 lat i od wczoraj mam załozony stały aparat ;-)) boli i haczy ale co tam, chcesz byc piękna cierp ;-)))ciesze sie jak dzieciak ze w koncu bede miała piekny usmiech a jeszcze pare lat temu mowiono mi że ruchomy owszem ale stały niee ;-))) medycyna galopuje ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula78
jutro ide zalozyc aparat(gora i dol)troche sie boje bo czytam ze po zalozeniu boli ale co tam dam rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula78
zapomnialam dodac ze mam29 lat jak widze sa jeszcze starsi ode mnie co nosza aparat mysle ze nigdy nie jest za pozno aby zainwestowac w swoj usmiech Pozdrawiam wszystkie aparatki i aparatow jutro dolacze do waszego grona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula78
kurcze nie spojrzalam na zegarek to juz dzisiaj - nie moge sie doczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka35
Witam, jakby ktoś chciał pogadać ze mną o aparatach stałych to zapraszam ;-) zwłaszcza doświadczonych "nosicieli "ze stażem ;-) ja mam kosmetyczny z przezroczystymi gumkami, i tak chciałam popytać ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka35
chętnie pogadam z kimś kto juz jakiś czas nosi aparat stały, najlepiej kosmetyczny tak jak ja, aparatka35@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×