Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewik

Skala APGAR jaką wasze maleństwo dostało i ciąg dalszy.

Polecane posty

Gość Ewik

Mój brzdąc dostał tylko 4 pkt. w pierwszej minucie. Potem 5,6 i 8 pkt. Byłam przerażona że coś się z nim stanie. Robili mu różne badania i musiał być pod stałą obserwacją. Teraz ma blisko 9 miesięcy i jest fajniutkim, żywym chłopaczkiem. Niesamowicie ruchliwy, nieusiedzi w jednym miejscu. Jak miałyście tego typu problemy opowiedzcie o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwie moje córy dosatły po 10 punktów w skali Apgar:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewik
Agaa super!!!!! Twoje dziewczynki miały dobry start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lul
ja jak sie urodziłam miałam 9 pkt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna mama
mój jak sie urodził miał 5 pkt, po paru minutach miał juz 10. jak miał rok był fajnym żywym chłopczykiem i nie budził żadnych podejrzeń. Nadal jest fajny, tyle ze z wiekiem zaczeły się ujawniac konsekwencje niedotlenienia i mikrourazów tym spowodowanych. problemy z koncentracją, wolniejsza niż u innych dzieci nauka róznych rzeczy, powolny rozwój społeczny - w końcu okazało się, że ma nietypowy obraz ADHD, bo przejawia też cechy autystyczne. Jest bardzo intekligentny, ale ma duże problemy społeczne, wymaga dużo więcej uwagi, czasu, niż dzieci w jego wieku, w wielu rzeczach nie można mu pozwolić na samodzielność i pilnowac go, bo kiedy ma "fazę" absolutnie nie mysli o konsekwencjach, działa pod wpływem impulsu. Nie chcę cię straszyc, ale jak mi lekarka powiedziała jak miał dwa lata, zebym się spodziewała problemów później, to ją wysmiałałam, bo nic na to nie wskazywało. Teraz musze przynac jej rację, wiele rzeczy ujawniło się wraz z rozwojem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewik
Trochę mnie piknęło ze strachu. Ale wierzę, że mojego synusia ominą problemy. My jako rodzice staramy się zrobić wszystko by miał najlepsze warunki do rozwoju. Jesteśmy w dalszym ciągu pod kontrolą Patologii Noworodka. Czy TY "taka jedna mamo" chodziłaś z małym na takie kontrole???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna mama
tak chodziłam na początku, przez pierwszy rok - ale w tym czasie było wsystko w porządku. Od urodzenia miał tego samego pediatrę, który przyjamniej raz na rok go oglądał, jak juz był starszy. Nawet nie był, tak jak twój - jakoś zbyt ruchliwy - był spokojnym, miłym, ciekawym świata dzieciakiem. Pierwszy sygnał dostałam dopiero od jakiejś przypadkowej lekarki, która robiła też wywaid o historii jego urodzenia i pytała o powikłania. Nie wiem, czy dbanie o rozwój może coś zmienic, jeżeli dzieciak ma mikrourazy neurologiczne - zwłaszcza,ze jeżeli ma, to nie wiadomo, gdzie, okazuje się dopiero, kiedy coś zaczyna szwankować na którymś etapie rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewik
Taka jedna mamo a miał robione USG GŁÓWKI i badania u neurologa jak był niemowlakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna mama
nie, tego nie miał - nikt mnie na to nie skierował ani nie mówił o potrzebie tego. Neurolog go oglądał, znalazł jakiś przykurcz barku, który rozmasowaliśmy w dwa miesiące i nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewik
taka jedna mamo a ile latek ma teraz twój synek? i jak ma na imie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna mama
ma juz 13 lat i końca problemów nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek dostał 10pkt, a teraz jako 4-latek ciężko choruje na astmę. Tak więc bardzo dobry wynik jeszcze o niczym nie przesądza, ale myślę że im jest on gorszy, tym większe prawdopodobieństwo problemów w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewik
taka jedna mamo dzieki za podjecie tematu, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alamama
moja córcia dostała10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj syncio tez dostal 10 pkt. Urodzil sie zapaleniem ucha srodkowego, bo lekarze zwlekali z cesarka Do tego nastraszyli mnie ze ma za duza glowe, na szczescie wszystko okazalo sie tylko ich wymyslem. Dzis ma 9 lat,rozwija sie dobrze, choc bardzo czesto choruje,i jest alergikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam z wlasnego doswiadczenia i wielu romow ze specjalistami . Wynik ponizej 6 w skali Apgar`a ..zawsze swiadczy o niedotlenieniu mozgu .Im krotsze tym lepiej jednak pomimo wspanialego zdrowia dziecka (szybka reanimacja,tlen ,srodki pobudzajace ) najczesciej w wieku szkolnym wychodza klopoty o ktorych Matka juz dawno zapomniala ile dziecko mialo punktow po urodzeniu ! Moze nie jest jakas tragedia ale klopoty w nauce ,dysleksje ,dysgrafie , ogolna nadpobudlliwosc ,niemoznosc koncentracji sa czesto nastepstwem wlasnie \"niedotlenienia mozgu\' ! Moja rada jest taka zeby od najmlodszych lat \"obserwowac \" czy dziecko prawidlowo sie rozwija pod wzgledem \"etapow edukacji\" Im wczesniej sie zauwazy \"niechec do ksiazek\'..pisania ,ogolnie nauki tym lepsze sa efekty w nadrabianiu pozniej zaleglosci !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewik
Giovinetta masz dzieciaczka, który urodził się z niską skalą Apgar? Bo powoiedziałaś że z "własnego doświadczenia". Powiedz coś więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha:D ..dzieciaczka jak ..dzieciaczka ..to juz \"duuzy chlopak \" :D ..ale tak ..mial 4 punkty po bardzo trudnym porodzie posladkowym .! Po kilku dniach wszystko wrocilo do normy bo byl silny (urodzil sie z sinica ) NIKT mi nie powiedzial ze moga byc problemy w szkole .! Niestety zmiany byly nieodwracalne ! Na kontrolnych badaniach rowniez nic nie wskazywalo na zaburzenia bo byl i jest calkiem \"normalny\" jak wszystkie zdrowe dzieci ! A jednak ..problemy w szkole daly mi do wiwatu .Godziny sleczenia nad ksiazkami i zeszytami ..godziny czytania w kolko tego samego zanim zrozumial .Podczas gdy corka robila to samo w pięć minut ..!!! Kto to przezyl to mnie zrozumie .Dysleksja , dysgrafia ..poradnie ,ćwiczenia w domu i na zajeciach !! On mial dosc ..i Ja tez ..! Tak wygl;adaja zaburzenia , a pozatym jego nadpobudliwosc ,nerwowosc ..\"żywe sreberko \"..ale to bylo dla mnie \"malo śmieszne\"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewik
To faktycznie przeszłaś swoje. Ale z nadpobudliwości się wyrasta. Sama to wiem, bo taka byłam w dzieciństwie (z relacji mamy). Ale też miałam jakieś tam zaburzenia z żołądkiem w związku z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn miał po urodzeniu 7 pkt. Dzis jest zdrowym ( nie licząc alergii), doskonale rozwiniętym dziesięcioletnim chłopcem, bardzo inteligentnym, uzdolnionym matematycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skurka
Mam pytanie - co powoduje niedotlenienie mózgu? Czy można temu zapobiec przed porodem? W czasie porodu? Czy wogóle mamy wpływ na to ile dziecko otrzyma pkt. Apgar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewik
do Skurki: niedotlenienie powoduje napewno ciężki poród. Mój synek urodził się "z objawami niedotlenienia" jak napisali w jego książeczce. Nie wiem czy jest jakiś 100% sposób aby się tego ustrzec. Są różne porody, te bardzo ciężkie również i tutaj zdarzają się takie historie. Ale Ty się tym nie przejmuj. Po co się stresować dodatkowo przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do skurki
dlaczego masz nicka z błędem ortograficznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój juz dzisiaj prawie 5 letni synek po urodzeniu dostał 7 pkt APGAR a w 5 i 10 min dostał 8.Urodził się w 36 tyg. ciąży z objawami niedotlenienia i od razu został podłączony pod tlen.Nie wiem czy to będzie miało jakieś skutki w przyszłości ale jak dotąd większych problemów zdrowotnych z nim nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIEKAWSKA81
CZY SKALA APAGR JEST MIARODAJNA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CIEKAWSKA81
CZY SKALA APAGR JEST MIARODAJNA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×