Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewik

Skala APGAR jaką wasze maleństwo dostało i ciąg dalszy.

Polecane posty

Gość ELASKA
A mój synek dostał tylko 4 punkty.Ważył 4050kg,rodził się 18 godzin i był w takim stanie(właściwie oboje byliśmy),że szkoda gadać...Przez 6 godzin leżał pod tlenem i właściwie nikt nie mówił mi co tak naprawdę sie dzieje.Teraz ma już 4 latka i wszystko jest ok,ale przeżycia były koszmarne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj mial 6 i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za te porody po których dzieci mają niedotlenienie powinien odpowiadać szpital. Czy oni nie wiedzą, że dziecko jest ułożone pośladkowo? Albo, że jest duże i potencjalnie będzie bardzo ciężki poród? Zawsze mnie dziwi brak wyciągania konsekwencji z naszej służby zdrowia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eeeeeeeee, nie przejmuj się znam dziecie z 4 i wszystko ok i z 10 a teraz problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorko ja na twoim
3x10 poród sn zakończony cc z powodu stanu przedrzucawkowego. Wszyscy byli zdziwieni bo spodziewali się problemów. dzisiaj ma 2,5 roku i daje ostro popalic;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajednamamaaaa
Pierwsze dziecko dziewczynka, 6 godzin prob porodu sn, zakonczone cc - 8 punktow (zero za kolor skory) - ze jestem panikara po wyjsciu ze szpitala pobieglam na usg glowki- slady niedotlenienia byly widoczne (takie łuki sa pod nieodpowiednim katem), wylewow krwi brak. Dzis mala ma 4 latka, uwazam,ze bardzo intelogentna. Drugie dziecko cc (zeby uniknac niedotleniania), 6 punktow Apgar (2 za bicie serca, 0 za kolor, reszta po 1)(nikt nie potrafil wyjasnic mi dlaczego-fakt,byl owiniety pepowina), w 3 minucie 9 punktów. Oczywiscie w szpitalu nikt nie chcail zrobic kontrolnego usg glowki, ale sie uparlam, (jak nie prosba to grozba)- zrobili nawet echo serca i usg jamy brzusznej (nie ma jak zdesperowana matka pod wplywem hormonow)- znowu to samo co u corki, luki pod zlym katem, czyli komory mozgowe niesymetryczne-ale nieposzerzone (to najwazniejsze)-pozniej kontrola u neurologa- bylo nawet eeg glowki- wszytsko ok. Na dzien dzisiejszy skutkow nie widze....ale maly ma dopiero 2 lata. Tez sie zastanawiam jak to bedzie w szkole. A ze ucze w szkole, i akurat biologii to przy okazji odpowiedniego tematu popytalam dzieci ile mialy punktow w skali Apgar i porownalam sobie na wlasny uzytek z ich zachowanie i wynikami w szkole. I musze powiedziec (robilam to na oko, bez zadnych ankiet), ze tylko w pojedynczych przypadkach niska punktacja w skali Apgar miala odzwierciedlenie w "problemach" w szkole. Poza tym,tez nie wiem na ile uczniowie rzeczywiscie mowili mi prawde o swoich punktach (czesc pewnie nie sprawdzila i wymyslila) Dziwne ze jeszcze nikt takich badan nie przeprowadzil (szukalam, ale moze slabo szukalam) Sama osobiscie znam przypadki doroslych osob z mala iloscia punktow i z zerowymi problemami w szkole. Z drugiej strony kiedys, kiedy nie bylo ktg, usg i w ogole takiej diagnostyki prenatalnej jak dzis wiecej dzieci musialo sie rodzic z mala iloscia punktow, a zadnych dysleksji i tym podobnych nie bylo (pewnie sie zdarzaly niezdiagnozowane-ale jednak chyba nie tyle co dzis) Ale sie rozpisalam. Ale ten problem kiedys spedzam mi sen z powiek i bardzo mnie nurtowal. Teraz dalam sobie spokoj...bedzie jak ma byc, moje zadanie to obserwowac i przede wszystkim wychowywac...(a zycie i tak zrobi swoje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajednamamaaaa
poza tym jest jeszcze jedna rzecz...w ciazy kobieta nie jest monitorowana 24/na dobe a dziecko w brzuchu np jak zakreci sie w pepowine, albo zacisnie niefortunne raczki an pepowinie tez moze byc przez chwile niedotlenione (a po porodzie dostaje 10 punktow), nie ma chyba co panikowac.... Druga rzecz, mozg jest jeszcze niezbadany i moze taki negatywny bodziec w postaci niedotlenienia w takim rozwijacym sie mozgu ma pozytywny wplyw...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marion555
Moj brat osiem lat temu dostal 1 pkt. :( mam nadzieje, ze moje dziecko dostanie dziesiateczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×