Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lima

pytanie - ciąża mnoga po tabletkach anty

Polecane posty

Gość Lima

Coraz częściej słyszy się, że po przerwaniu stosowania tabletek anty, pojawiają się ciąże mnogie - bliźniaki. Czy też o tym słyszałyście? Lekarze twierdzą, że hormony zawarte w tabletkach powodują często takie przypadki. Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tak
tez o tym slyszalam a moja kuzynka, ktora brala tabletki anty przez kilka lat urodzila ostatnio bliznieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lima
no więc właśnie. Jakoś ostatnio rodzi się wiele bliźniąt, i lekarze poza genetyką "winią" za to tabletki anty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś w tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy po tabletkach anty to nie słyszałam, ale fakt faktem że po terapiach hormonalnych wspomagającym zajście w ciąże, czy też po zapłodnieniu in vitro ciąże mnogie często się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie sie marza bliznieta
Tabletki biore juz dosc dlugo, ale mysle, ze z bliznietami to bedzie "zyciowo". A zyciowo, to niestety zwykle jest tak, ze jak sie czegos chce, to to sie nie zdarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja koleżanka przerwała branie tabletek po pół roku zaszła w ciążę, i będą bliźniaki... lekarz potwierdził, to sprawka hormonów zawartych w tabletkach... a chciała tylko dziewczynkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też słyszałam
o takich przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o qrcze! A ja tez marzę o bliźniakach i biorę tabletki! Czy ktoś wie, na ile wczesniej należy przerwać branie tabletek przed zajściem w ciążę? 1 cykl, a moze więcej ? Planuję za pół roku zajść, więc nie wiem, czy już odstawić... Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o qrcze! A ja tez marzę o bliźniakach i biorę tabletki! Czy ktoś wie, na ile wczesniej należy przerwać branie tabletek przed zajściem w ciążę? 1 cykl, a moze więcej ? Planuję za pół roku zajść, więc nie wiem, czy już odstawić... Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość remedium
najpierw się zastanówcie, marzenie marzeniem, ale wydaje mi się, że niektóre z Was nie zdają sobie sprawy z tego co to oznacza miec bliźnięta, co to oznacza - 2 noworodki na raz! Co to oznacza w póxniejszym czasie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamcia
Brałam tabletki przez 4 lata zanim zaszłam w ciazę i była to ciaza POJEDYNCZA. Potem przez kolejne 2-3 lata tez brałam. przestałam chyba ze 3 miesiace przed zajsciem w ciaże i tez była to ciaza POJEDYNCZA. Gospodarka hormonalna to tak skomplikowana strefa,ze trudno tu chyba o jakies reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliznieta
Skoro juz poruszylyscie temat wplywow hormonow na mnogosc ciazy, to mam pytanie nie do konca na temat...Mowi sie, ze bliznieta wystepuja w rodzinach w co drugim pokoleniu... Czy wedlug Was jest to tylko mit, czy znacie takie przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aalicjaa
genetyka też ma tu duży wpływ, i to wiadomo od dawna, niekoniecznie jest to reguła "drugiego pokolenia"... ale teraz do genetyki dołączyły hormorny, a dzięki nim coraz więcej bliźniąt na świecie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sidj
Czy wystarczy 3-miesięczna przerwa od przyjmowania tabletek do zajścia w ciążę, aby ryzyko ciąży bliźniaczej było minimalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna 123
poleca sie odczekanie 6 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w rodzinie bliźnięta wystepują po jednej parze na pokolenie. Dzięki Bogu moja kuzynka już ma więc mnie ominą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiateczek
moja znajoma brala przez wile lat tabletki, gdy zaszla w ciaze okazalo sie ze bedzie miec trojaczki (2 dziewczynki i chlopca) niestety urodzila chyba w 7 miesiacu i wszystkie dzieci zmarly po paru dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja brałam tabletki przez 7 lat, odstawiłam i po pół roku zaszłam w ciąże. Ciąża była pojedyncza i mam piękną i zdrową córeczkę. Teraz dalej biore tabletki. Moje koleżanki, które też brały tabletki również miały ciąże pojedynczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kwestii formalnej
grucha-> o wlasnie w celu unikniecia ciazy mnogiej poleca sie odczekanie 6 miesiecy. Generalnie w pierwszych cyklach po odstawieniu ryzyko ciazy mnogiej wzrasta, co nie znaczy ze wynosi 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja prabbacia miala 3 razy blizniaki..ale w czasie wojny wiec zmarly...jej corka tez miala blizniaki...moja mama juz nie...wiec moze teraz ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm... to by sie same blizniaki rodziły bo tabletkach moze byc ciaza mnoga ale czy napewno .. ? napewno po terapiach hormonalnych ja brałam 3 lata tbsy i urodziałm jedna sztuke :D bratowka nigdy nabsów nie brała i 2 sztuki na raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w szkole nauczyciel mówił że jak bierze się anty to można nawet 7demkę urodzić .. ja chcę mieć mnogą ciążę więc biorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chcecie zajść w ciążę mnogą to przez dwa cykle po odstawieniu tabletek jest nadprodukcja - czy jakoś tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brałam 3 lata tabsy urodziłam jedna sztuke :D bratowa nigdy tabsów urodziła dwie sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kruczycha
ja mam jednego ośmiolatka a teraz chcę bliżnięą,tabletki odstawiła miesiąc temu więc może mi się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glupie pytanie
Hormony zawarte w tabletkach sprawiaja, ze organizm magazynuje pecherzyki, po prostu sie nie uwalniaja z nich komorki jajowe. Po zaprzestaniu tych przecherzykow moze sie uwolnic kilka naraz i stad ciaze mnogie, wielojajowe. Moja kolezanka urodzila tym sposobem trojaczki. Niektore kobiety maja jednak genetyczne predyspozycje do urodzenia blizniat jednojajowych, zdarza sie ze wystepuja w kolejnych pokoleniach. Tak jest u mnie w rodzinie. Moja prababcia miala siostre blizniczke, babcia tez, moja mama urodzila mnie i moje dwie siostry sa blizniaczkami, jedna z nich ma blizniaki, druga tez spodziewa sie blizniakow. Ja urodzilam tylko jedno dziecko. Widac w mojej linii nie ma tego genu. Siostra mojej mamy tez nie urodzila blizniakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×