Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Salińska

Co myślicie o wirtualnych alkomatach?

Polecane posty

Gość Salińska

Ostatnio miałam dość burzliwą dyskusję ze znajomymi na temat korzystania z wirtualnych alkomatów. Jedni są wielkimi zwolennikami inni wręcz przeciwnie, uważają, że to głupota. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muffinkowaa
to też zależy od tego jaki jest ten wirtualny alkomat. niektóre zbierają dużo szczegółowych danych do oszacowania promili, a inne np tylko ilość wypitego alkoholu i czas zakończenia picia. im więcej danych do wypełnienia tym moim zdaniem lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co najwyżej poda przybliżony wynik, ale ja bym nie ufala. Każdy organizm jest inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybsona
ja w to nie wierze, każdy organizm jednak inaczej metabolizuje alkohol, to wszystko zależy od tłuszczy które organizm rozbija. Lepiej kupić zwykły alkomat i oddawać co jakiś czas do kalibracji by mieć pewność że dobrze wskazuje. Po co mamy się narażać na nieprzyjemności ;) na avans.pl widziałam alkomaty, opinie mają dobre więc warto zainwestować tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest wielki pic na wodę, tak się nie da określić wiarygodnie poziom alkoholu we krwi, bo na ten poziom się składa wiele rzeczy, nie tylko płeć i waga (a na tym opierają się głównie te wirtualne), jak ktoś nie ma kasy na alkomat elektroniczny to niech sobie kupi kilka jednorazówek, były w stokrotce jakiś czas temu bardzo dobre alkohity start po 6 zł, wtedy ma się pewność czy się przekroczyło to 0,2 czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salińska
No to miałam na myśli tą pierwszą grupę wirtualnych alkomatów, gdzie wpisujesz więcej danych. My akurat "bawiliśmy" się tą stronką http://www.wirtualnyalkomatonline.pl/ więc to o nią rozpoczęła się kłótnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie widzę na tej stronce więcej dalej, bazuje ciągle na wadze i płci, więc to jak wróżenie z fusów, nikt nie powinien siadać za kółko opierając się tylko na takich danych, ja sobie zapas alkohitów zrobiłam i nie mam takich dylematów, koszt znikomy a pewność jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadziormarta
Nie wierzę w takie bajki. Nie piję alkoholu, kiedy mam później jechać autem i mam pewność. A w kryzysowych sytuacjach, kiedy wypada na przykład niespodziewany wyjazd następnego dnia to idę do brata i korzystam z alkomatu elektrochemicznego. Ma alkohit x50, bardzo fajny, z lejkiem, więc nie muszę dmuchać w czyjś ustnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem gra nie warta świeczki. Na pewno nie pozwolą na prawidłowe oszacowanie poziomu alkoholu... Każdy metabolizuje alkohol z różną prędkością, lepiej zainwestować w "zwykły" i mieć pewność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Salińska
No nie bazuje tylko na wadze i płci! Masz również podział na alkohole czy było to piwo, wino czy wódka, oraz podajesz czas kiedy został wypity ostatni trunek. A to przecież ma duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaMazurkiewicz
Ja tam uważam, że to dobre źródło informacji. Oczywiście nie można tego brać za wyrocznię i jak ktoś chce to niech kupi normalny alkomat i w ten sposób sprawdza swoją trzeźwość. Stronki tego typu pozwalają oszacować w przybliżeniu ilość promili we krwi, na podstawie matematycznego algorytmu. Dlatego warto np sprawdzić ile mniej więcej czasu (podane w godzinach) potrzebujemy do całkowitego wytrzeźwienia i kiedy będziemy mogli wsiąść za kółko. Natomiast nie bardzo widzę tutaj powód do kłótni. Skoro komuś się to nie podoba i uważa to za mało wiarygodne to niech nie korzysta i tyle. Niech kupi sobie prawdziwy alkomat. Natomiast jeśli ktoś nie ma alkomatu, to moim zdaniem lepiej żeby sprawdził się za pomocą takiej stronki niż nie zrobił nic w tej kwestii i wsiadł za kółko "na oko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy bym nie wsiadała za kółko nie mając pewności czy jestem w 100% trzeźwa, co powiesz policji - wsiadłam bo w internecie mi program powiedział, że już wytrzeźwiałam, to bez sensu, jak komuś się zdarzają takie sytuacje niech sobie kupi kilka alkohitów start i trzyma w pogotowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta03
No właśnie, najprostszym i najtańszym rozwiązaniem są jednorazówki z certyfikatami. Badanie wirtualnym alkomatem jest dobre jako pijacka gra, a nie do ewentualnego potwierdzenia swojej trzeźwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×