Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

dbanie o samochód

Polecane posty

Gość gość

jak dbacie o swoje auta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżdżę na przegląd, czyszczę co jakiś czas, nie jaram auta jak jakiś bezmózgi zyeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie, ale wkur/wia mnie fakt, że mój facet o nie nie dba!! Ma swoje służbowe i szoruje nim raz w tygodniu po myjniach, a z naszym rodzinnym nie pamietam kiedy był ostatni raz :o Oczywiście chodzi też o kasę, wiadomo, muszę bulić sama :classic_cool: :D Standardowo - myjka gdzieś raz na 2 tygodnie, odkurzanie - doraźnie (jutro np będę to robić), specjalne detergenty czyszcząco-pielęgnujące do pulpitu, pranie tapicerki raz w roku (czeka mnie niebawem). Nie uznaję żadnych zapachów w autach, więc muszę mieć naturalny zapach świeżości i czystości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście najważniejszy przegląd, odkurzanie, częste przy dzieciach no i pranie tapicerki, jakiś zapach do samochodu czy też nabłyszczacz do pulpitu. I od kiedy niedaleko nas http://www.maldrobud.pl/ otworzył myjnię bezdotykową to tak średnio raz w tygodniu mycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wendeja
Bardzo pomocne przy dbaniu o samochód są tego typu myjki- http://fortador.com/ Posiadacie? No i o co chodzi z tym zasilaniem palnikiem Lamborgini?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też staram sie mieć pięknie wyglądający samochód. Dlatego z mężem oddaliśmy nasz samochód do warszatu autodetalingu brac****etrzak w gliwicach. Zajęli się wszystkimi niedoskonałościami lakieru i nei tylko. Samochód po wizycie u nich wygląda jak nowy. Warto zainwestować trochę pieniędzy bo później aż przyjemniej jeździć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tankuje najwyższej jakości podtlenek lpg za 1.49zl/l i jeżdżę wyrabiając mu mięśnie kół. 100km robię za 15pln więc samochód ma dobrą kondycję zawdzięczającą częstemu urzytkowaniu. Bzykam w nim Panią S, słucham głównie polski rock i zawsze wożę w bag. grila i rozkładane krzesełko oraz kocyk o nazwie piknikowy, ale chyba więcej razy służył jako materac i ma trochę plam. Jestem z nim zżyty emocjonalnie, bo gdzie on tam i ja. Mam nadzieję, że dobrze o niego dbam. Raz do roku wieszam nową choinkę zapachową wanilia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szerpak
najważniejsza rzecz na początek - dobranie fajnej chemii, kosmetyków do samochodu. Potem będzie nam tylko łatwiej i przyjemniej. Ja od jakiegoś czasu zamawiam niemal wszystko od total care i zdecydowanie polecam ich produkty, zresztą - w takiej cenie miażdżą konkurencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Auto należy co jakiś czas umyć, odkurzyć, dbać o ogólny porządek w nim i czystość. Jeżeli masz na myśli dbanie o auto od strony technicznej, to na pewno przeglądy i wizyty u mechanika, gdy tylko pojawia się pierwsze oznaki jakiegoś problemu, a nie czekanie, aż auto całkiem się rozleci. Świetny artykuł na temat dbania o samochód znajdziecie tutaj: http://www.easycomm.com.pl/umyj-swoje-auto-sprawnie-w-dobrej-myjni-bezdotykowej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co piszecie to jest kosmetyka wizualna atechniczna gdzie?? Otym to sie juz niepamienta poco cotam ze wszystko pod spodem wisi klepie i cieknie grunt ze buda ładna. Niedziwie sie ze tyle warsztatow jest jak nikt niezapobiega awariom tylko czeka adobra jak sie dojedzie to sie wymieni. Samochody zachodu ładnie wygladaja ale te auta sa nietyle wyjechane na budziku ale zdrowo dojechane gdzie jak laduja w Polsce to ładnie wygladaja ale reszta to 20% materiału nadająca sie do jazdy czyli hamulce tarcze i reszta wyeksploatowanych częsci te samochody to tzw. Emeryci czyli 1x do koscioła,do sklepu pobliskiego. Bo jak wzielibyscie te auta w normalny obieg. To sie wam dopiero usterek pokaze. Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie zgadzam się z tym, trzeba patrzec tez na wnetrze:) wyglada na to ze sie znasz wiec zapytam, bo jestem dopiero swiezo upieczona "kierownica", czy jesli auto kupilam w salonie firmowym http://toyotanowakowski.pl/ to czy kazda mala czesc powinnam miec tez firmowa? czy moge na czyms przyoszczedzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość QarolinaKołacz
Mój samochód nie wyglądał już najlepiej, było po nim widać że był już zmęczony, nie chciałam go sprzedawać więc, oddałam go na auto detailing, wrócił do mnie jak nowy, nie mogłam uwierzyć że to moje ukochane autko, proszę o tym przeczytać http://www.polsec.pl/detailing-w-co-trzeba-zainwestowac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AmelkaEwik
Równiez trzeba odpowiednio myć auto z zewnątrz aby nie uszkodzić lakieru itp. Właśnie dlatego staram sie systematycznie czyścić swoje auto samodzielnie w domu i już w Auto Spa Baranowski w Gorzowie Wielkopolskim przy Tesco. Od maja właśnie jest nowy właściciel i mieniła się nie do poznania. Odpowiednie ciśnienie 150Bar, dobra chemia myjąca, nowy filtr osomozy i nowość, która jeszcze nie tak często jest spotykana a mianowicie mycie aktywną pianą. Zdecydowanie polecam jak któraś z Was jest z tych okolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie znam się na pielęgnacji auta dlatego oddaje co jakiś czas swój samochód do specjalistów. Konkretnie mam na myśli firmę z Białegostoku http://wowdetailing.pl/ . Wszystko robią bardzo sprawnie i profesjonalnie, myślę, że każde auto potrzebuje kilka razy w roku wizyty w takim salonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychodzę z założenia, iż nie ma lepszego sposobu na dbanie o pojazd co jeżdżenie na myjnie samochodową. Od kiedy pamiętam to uczęszczam do Auto Spa w Krakowie http://autospaszczypczyk.pl/ . Potrafią doprowadzić mój pojazd do porządku nawet mimo najgorszego brudu! Zdecydowanie polecam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przede wszystkim często swoje czyszczę. Czasami też szukam konkretnych wskazówek na fachowych stronach typu mojeauto.pl, ale to tylko wtedy jak mnie najdzie chęć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie palę w samochodzie jak ktoś wsiada każe mu wytrzepać buty albo wytrzeć , myję dbam o przeglądy regularnie sprawdzam stan techniczny, płyny ekslopoatycyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy radzicie byc obecnym podczas naprawy usterki w warsztacie,czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dbacie o samochody,a nie potraficie odpowiedziec na pytanie z godz.16 ;50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie poważne usterki naprawić potrafię sam, a przeważnie jestem obecny przy naprawie w warsztacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:31Spodziewano sie takiej odpowiedzi. Dzieki. Pytanie odnosnie obecnosci podczas napraw postawiono dlatego ,ze oddajac poprzedni samochod do naprawy wymieniono czesci na duzo starsze/ nawet o 10 lat starsze/.Takie sa skutki brak . naszej obecnosci przy naprawie. Nieuczciwosc zawsze sie ujawni ,predzej czy pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MariolkazMijal
Często jeżdżę do mechanika (ring, gdańsk), nawet z byle pierdółą, bo jak się człowiek zapomni i przyzwyczai, że coś tam stuka, to później niepotrzebnie ponosi przez to ogromne koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniaaa9933
Staram się raz na jakiś czas zadbać o detailing dla swojego samochodu. Za każdym razem korzystam z usług jakiejś firmy i teraz w oko wpadła mi oferta http://detailing-point.pl/ Może ktoś z Was już korzystał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andziagiee
o moje auto dba ringopony. com :D poważnie, dla mnie genialna sprawa, od A do Z dbają o auto w każdym calu a ja się nie muszę męczyć jako kobieta ze specyfikami;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czasem jeżdżę też do studia detailingowego www.carstyling.pl. Warto dbać o lakier, szyby i wnętrze pojazdu ponieważ przy sprzedaży samochodu często zwracają się zainwestowane w wygląd pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×