Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przysięga wojskowa a łamanie konstutucji

Polecane posty

Gość gość

Przysięga wojskowa łamie konstytucję sama w sobie. Oto jej treść: "Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg." A oto treść art. 25.2 Konstytucji RP: "Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorze! przepisy to jedno a życie to drugie,jest ustawa zabraniająca pić alkohol na ulicy a patola pije mimo zakazu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że WP to patologia ale jeśli przysięgają bronić konstytucję a kilka wersów niżej już ją łamią to chyba jest tu coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale przysięga wojskowa to tylko SŁOWA a człowiek to taka gnida że jest zmienny jak chorągiewka i wszystko co obiecywał i tak kiedyś oleje,to jedynie zwierzęta umieją sie zdyscyplinować,bo rano WSZYSTKIE ptaki wstają i nie ma tak,że jakiś ptak sobie śpi do południa a niektórzy ludzie śpią sobie i mają to w nosie.:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ludzie tacy są, to prawda, sam śpię do południa ale nie łamię tym konstytucji. W sumie to nie chodzi o samych ludzi tylko właśnie o te słowa w niej zawartych, które nakazują bronić konstytucji a za chwile sama przysięga ją łamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*chodziło mi o słowa zawarte w przysiędze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw zobacz, w ktorym roku powstała Rota przysięgi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czasy się zmieniają i trzeba nawet słowa przysięgi do nich dostosowywać jesli konstytucja została napisana na nowo (1997)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To utwórz petycje i z checia podpisze sie pod nia o zmianę Roty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko zapominacie, ze Przysięga Wojskowa dotyczy żołnierza który ją wypowiada,a nie cywila!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, a art. 25.2 Konstytucji RP mówi że władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym. Żołnierz to władza publiczna a już podczas przysięgi narzucana jest religia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic się nie narzuca (nie wiesz o czym piszesz!).Żołnierz przysięga na SZTANDAR ,nie na BOGA,a to różnica! Mało kto o tym wie,a wszyscy mędrkują,i tu pies pogrzebany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To po co jest ta fraza "Tak mi dopomóż Bóg" Uważam, że jest ona niepotrzebna i narzuca myślenie religijne co jest wbrew konstytucji. WP to nie jest prywatna, kościelna organizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie patola pije alkohol na ulicy. Żyjemy podobno w wolnym kraju. To patola zabrania picia, palenia i wielu innych rzeczy. Rozumiem zabranianie czegos co szkodzi innym np. palenia na przystanku. Picie nie szkodzi innym obywatelom wiec ustawodawca to zwykły gej i ścierwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×