Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elfina

za wysokie żelazo w organiźmie

Polecane posty

mam nadmiar żelaza w organiźmie.. w sierpniu 165 przy normach (50-150)zostalo zignorowane przez lekarke, teraz w styczniu pod wplywem zlego samopoczucia zrobilam ponownie to badanie, tym razem żelazo 198 przy normach 55-140. w poniedzialek zapisze się do lekarza. co robić? ktoś mial tak jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieciekawie to wygląda ;( przeczytalam o chorobie z która wiąże sie nadmiar żelaza...rokowania są bardzo zle ;( boje się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ;( zalamalo mnie to ;( strasznie sie boje. czytalam o stosowaniu upustow krwi, ale ze jednoczesnie tego nie polecaja -dlaczego;( i ze te upusty tez nie do konca pomagaja ;( wiec juz nie ma wlasciwe dobrego wyjscia z tej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za wysokie
Niestety,ja badam żelazo od trzech lat i mam zawsze 245-251,nigdy nie miałam mniej.Mój lekarz też nie wie co ma robić i od czego mam taki nadmiar.Porobiłam wszystkie badania i nic nie wykazało. Dostałam skierowanie do Akademi do Hematologa, ale terminy są odległe-lipiec. Zauważyłam u siebie zaburzenia w pamięci,luki. Wyczytałam w internecie,że nadmiar żelaza występuje też w chorobie alzcheimera.Nikt u mnie w rodzinie nie cierpiał na tą chorobę, ale sama się zastanawiam czy te moje zaburzenia to brak niuwagi,roztrzepania,koncentracji czy postepująca choroba.Napisz mi jak to jest z Tobą . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żelazowa wola
nie mam naturalnie za wysokiego żelaza w organizmie, jednak musze dodatkowo połykac je w tabletkach z przyczyn zdrowotnych. Podobno jest wiele skutków ubocznych jesli chodzi o nadmiar zelaza w organizmie. Czy ktos wie jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśta
Hej, ja niestety wczoraj też odebrałam wyniki i nie jest dobrze: 269, lekarka aż oczy otworzyła ze zdziwienia, ale na tym pozostało, nic, żadnych badań, stwierdziła tylko tyle że tego się nie leczy, normalnie rozwala mnie ten brak wiedzy:((, załamać się można. Jakby ktoś coś wiedział piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migotka18
otwórz sklep żelazny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedługo już
Podwyższony poziom żelaza może spowodować prolaktynemię a ta z kolei negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie tarczycy. Może lekka niedoczynność tego gruczołu jest powodem waszej dekoncentracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kama93
ja też robiłam sobie badania i wyszlo mi 240 żelaza,ale lekarz powiedział mi,że u kobiet to nie jest takie straszne,bo podczas miesiączki dużo tego żelaza tracimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józef
Witam wszystkich, mi w badaniu wyszło żelazo 272 :( Lekarz, która mnie prowadziła zobaczyła wynik i stwierdziła, że nie wie od czego to może być!!! Pozostałe objawy mam podobne do wszystkich. Czasem kłopoty z koncentracja,... no i to osłabienie. Do tego dochodzi szybkie męczenie się. Ale cieszę się, bo to już jakiś krok naprzód, wiem przynajmniej co może być tego przyczyną. Ale też jest mi smutno z tego powodu. Czy osoby, które pisały tu dość dawno temu znalazły może jakieś rozwiązanie problemu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może macie anemię? Ja miałam żelazo ponad 300 i lekarz przepisał mi żelazo w tabletkach i spadło po jakimś czasie:) Poziom żelaza nic nie oznacza:) Najwaniejsza jest ferrytyna i tbic, miałyście badane? Jeśli w narządach nie jest odkładana nadmierna ilość to nie ma się co przejmować. nic nie uszkodzi:) Jak z hemoglobiną? Czerwonymi krwinkami? Lekarz laik przerazi się na widok tych wyników, doświadczony hematolog wie co jest grane i bada dalej:) Ja byłam w instytucie hematologii badana więc wiem co mówię:) NIe panikujcie! :)(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józef
Witam, czerwone krwinki (erytrocyty) mam 5,8 przy normie 4,2-6,0. Hemoglobina 16,7 przy normie 14,0-18,0. Z tych o które pytałaś mam tylko te oznaczone. Nadmienię może jeszcze, że OB miałem dobre. W tzw. "próbach wątrobowych" wszystkie czyli: AST, ALT, Bilirubina całkowita, Fosfataza zasadowa, GGTP, Sód, Potas, TSH mam w normie. Tylko to żelazo za wysokie. Ponadto miałem podwyższony holesterol. Miałem też zwiększone Leukocyty, Neutrofile i Limfocyty. Co ważne, w dniu badania byłem po miesięcznej kuracji lekami p. grzybiczymi (nie antybiotyk). Czy to może mieć związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę przebadać ferrytynę i tibic, wtedy będzie wiadomo co jest grane :) a co nie:) dobre ma pan wyniki, z tych które wyszczególniono. Nie sądzę, aby było to coś powaznego .Zachęcam do odwiedzenia dermatologa. Ewentualnie onkologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Józef
Moje wyniki jak dotąd oglądał właśnie dermatolog i nie widział w nich nic niepokojącego ;) Dziękuję jednak za dobre chęci. Po urlopie pójdę jeszcze do internisty i skonsultuję. Jeśli on również nie będzie widział nic groźnego to po prostu zrobię za jakiś czas kolejne badanie i zobaczę co w trawie piszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klarissa
ja ma za niskie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam domowy specyfik
posiekać cebulę, wycisnąć 3 łyżki stołowe soku posiekać aleoes, wycisnąć 1 łyżkę stołową soku zmieszazać i pić raz dziennie przez tydzień Złe samopoczucie i zmęczenie minie jak ręką odjął. Życzę zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam domowy specyfik
przepraszam za literówkę ALOES

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zażelaziona
Też mam zbyt dużo żelaza w organizmie i tak się zastanawiam, czy czasem spożywanie zbyt dużej liczby potraw bogatych w żelazo nie ma wpływu na taki stan rzeczy. Druga rzecz to kwestia wysokomineralizowanej wody, a konkretnie wody z przekroczonymi normami żelaza. U mnie, jak się ostatnio okazało, woda ma za dużo żelaza i nie wiem, czy to właśnie nie przez wodę są moje problemy zdrowotne. Znalazłam w internecie takie urządzenia http://www.krainawody.pl/9-odzelaziacze i teraz pytanie, czy usunięcie z wody nadmiaru żelaza pomoże mi w mojej dolegliwości. Wiecie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze zmiana diety pomoze. Czy jesz moze duzo miesa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a hemotakryt jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kleosia21
zrobiłam sobie badanie kontrolne w czwartek i też mam wysokie żelazo 217, mam też wysokie PDW 17,7,P-LCR 47,4 czy może mieć wpływa na badanie miesiączka bo mam dostać na dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasiula
Kochani ,żelazo nie wchłania się z powodu niedoboru B12,ale to już wy sami musicie na to wpaść ,ponieważ skierowanie na badania daje tylko hematolog(koszt 37-47 zł).Ja po długich poszukiwaniach przyczyn problemów z pamięcią ,bóli stawów ,osłabienia i problemów ze wzrokiem znalazłam przyczynę.Żaden mądry lekarz na to nie wpadł.Nie dajcie się faszerować Milgammą ,bo daje krótki efekt a żelazo rośnie,potrzeba podania B12,wczoraj Pani hematolog właśnie wprowadziła mi tą witaminę bez której notabene praktycznie nie da się żyć(moj poziom był na dnie).Życzę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka33
Na bole stawow, z ktorymi borykalam sie kilka dobrych lat, pomogla mi vit D3 w dawce 2000 codziennie. Wiekszosc ludzi ma jej braki. Po suplementacji bole zniknely jak reka odjal. Wit B 12 tez jest wazna. Ogolnie caly zestaw witaminy B. lekarz mi powiedzial, ze gdyby wszyscy brali wit. B, ludzi z problemami z sercem i krazeniem byloby o polowe mniej. Mozna tez zrobic ( szczegolnie mezczyzni ) badanie homocysteiny z krwi. Mowi ona o zmianach miazdzycowych w organizmie, i starzeniu sie naszego organizmu. Najlepiej jest jak wynik wynosi mniej niz 10 mol/l ( norma do 15 ). "Homocysteina to aminokwas, który - podobnie jak wysoki poziom złego cholesterolu - może być przyczyną miażdżycy. Z powodu zbyt dużej ilości homocysteiny (hiperhomocysteinemia) cierpi tak naprawdę cały organizm. To wróg numer 1 naszego serca i naczyń krwionośnych. Można go jednak próbować poskromić! (...) Ilość homocysteiny w osoczu krwi u człowieka nie powinna przekraczać 7 – 10 mol/l. Jest to stężenie bezpieczne dla naszego zdrowia. Za normę traktuje się również 15 mol/l." Pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×