Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ZjadłabymCzereśnie

badania prenatalne

Polecane posty

Gość ZjadłabymCzereśnie

Witam Ostatnio byłam na badaniach prenatalnych, wyszły w porządku ale mam je powtórzyć w 2 trymestrze ciąży i zastanawiam się czy to ponowne badanie jest takie same czy moze jakieś inne bo skoro wyszło, że wszystko jest w porządku to po co mam je powtarzać?czy możliwe jest, że coś się może zmienić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
czy któraś z was wie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
nie ukrywam, że przed tymi badaniami byłam bardzo zestresowana ale jak juz byłam po to się uspokoiłam, że dzidziuś jest zdrowy. Teraz znowu czuję lęk skoro muszę je powtarzać:/mam nadzieję, że nic się nie zmieni i też wyjdą dobre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
proszę napiszcie jeśli wiecie coś więcej na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanapka z chleba
A jakie badania prenatalne masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jakie inwazyjne
? czy chodzi Ci o usg prenatalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
tak usg miałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiekk
Wszystko ok jak CI lekarz powiedzial. A za 2 miesiace sa nastepne prenatalne kazda przyszla mama ma 3 badania. 1 wykluczyc choroby np zespol Downa, zobaczyc jak bije serduszko itp itd. (tj miedzy 9 a 13tyg) 2. Pomierzyc cale cialko dzieciątka itp itd (ok 18-21tydz) 3. Wody plodowe sprawdzic i jak dzidzius sie ma przed porodem (to juz ostatnie nie wiem dokladnie kiedy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
kurcze nie zna m się na tych nazwach wszystkich, miałam usg genetyczne, wszystkie narządy dzidziusia są w normie i zastanawiam się czemu trzeba je powtarzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
acha, dzięki wielkie za odp. właśnie byłam ciekawa do czego te kolejne służą :) mam nadzieję, że kolejne też wyjdą dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiekk
Kobieto! nie trzeba nic powtarzac! za 2 miesiace masz kolejne badanie. Jaką masz NT (przezierność karkowa) FHR (bicie serduszka dzidziusia ud/min) CRL (wielkośc plodu) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
kurcze nie mam przy sobie badań bo w pracy jestem, ale puls był162, długość 60parę mm reszty nie pamiętam ale babka powiedziała ,ze wszystko ok pozniej były wyszczegolnione organy czaszka-w normie, zoladek-w normie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiekk
No to sama sobie odpowiedzialas ze wszystko oki :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
tak wiem, ale myslalam, ze te kolejne badania są takie same a tu ktoś wcześniej mi napisał, że w kolejnych dwoch badaniach bada się co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiekk
no bo bada sie co innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
nie wiem czy wy też tak macie albo miałyście bo ja ciągle się boję, że coś wyjdzie nie tak w końcu, same czarne myśli mi się wkradają do głowy, zammiast myśleć pozytywnie :/ nawet boje się tak do końca cieszyć tą ciążą jak sobie pomyślę, że mogłabym poronić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiekk
Jezeli przeszlas 3 miesiace bez "szwanku" to prawdopodobienstwo poronienia jest juz znikome :] przestan sie streowac bo stres gorzej wplyrwa na dziecko niz cos innego ;/ Zaparz sobie meliki i sie wyluzuj wszystko bedzie ok. Jakby cos mialo byc nie tak to juz by sie stalo uwierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
Asiekk-dzięki :* panikara ze mnie i tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg genetyczne wykonuje się w każdej ciąży 3 razy, więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiekk
Nie ma za co ja tez panikowałam ze umre albo dziecku cos bedzie ale przeszło mi ;p wiem co przechodzzisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
to mogę odetchnąć z ulgą :) dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiekk
:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfghjkl;
badanie prenatalne wygląda tak samo-jak zwykłe usg(o ile przy pierwszym wyszło,ze jest okej)ja teraz ide drugi raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZjadłabymCzereśnie
ja mam wizyte wyznaczoną na 26maja, po tej pierwszej jak byłam to leżałam na łóżku sparalizowana ze strachu i tylko czekałam az babka mi powie, że przykro mi ale... Ale jak usłyszałam w głośniku bicie serca mojego dzidziucha to po prostu zaczełam się tak śmiać, że babka mnie uspakajała bo nie mogła zbadać nic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiki89
Napiszę wam kobitki, że czasami tak czyta wypowiedzi pań odnośnie do tego, jak przechodzi swoją ciążę i jak ich dzieci się rozwijały. To czasami byłam przerażona tym, ile dzieci się rodzi zaburzony lub z jakimiś wadami. Wiele kobiet nie robi testów Panorama MediStore ani żadnych innych badań prenatalnych. A szkoda... Bo to chociażby przygotowuje do nowej sytuacji. Do tego, że nasze dziecko być może będzie potrzebować więcej uwagi, niż inne... Że być może będzie wymagało większej opieki itd. Człowiek, wybierając takie badania ma możliwość się przygotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja robię te badania po to aby się dowiedzieć czy wszystko w porządku, a gdyby odpukać było nie tak, to nie przygotowywałabym sie na przyjście tak ciężkiego dziecka tylko usunęłabym, bo jako matka nie mogłabym znieść cierpienia mojego dziecka, szybciej bym sobie sama odebrała życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli musicie wykonać badania prenatalne to powinniście rozejrzeć się za dobrym lekarzem, który wykonuje takie badania. Ja swoj***adania robiłam Antoniego Kubiaka z Konina. Przeprowadził ****ardzo profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolla79
W moim przypadku super sprawdził się dr Antoni Kubiak. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona jego spokojem, podejściem do pacjenta oraz profesjonalizmem. Robiłam je NFZ więc cieszę się że udało mi się trafić na takiego profesjonaliste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×