Odpowiedz na ten temat

co kupić dla noworodka?

• niedługo pierwszy raz mama 2009.02.09 [14:06]
    Witam, dziewczyny proszę i informację co kupić dla dziecka? to moje pierwsze dzecko, kupuje ciuszki oczywisćie kocyki itd ale nie chciałabym o czymś zapomnieć lub kupić za mało. No i jeszcze jedno ważne pytanie jakie najmniejsze ciuszki kupić i ile, żeby nie brakło? z góry dziękuje za informacje.
  • karolcia333 2009.02.09 [14:08]
    tu na forum jest pełno takich tematów wystarczy tylko poszukać
    np.
    http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3170859
    http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3424575
  • ankaoh 2009.02.09 [14:10]
    Ja tez bede pierwzy raz mamą i zaczynam robic pierwsze zakupy kosmetyki dla siebie dla maluszka ubranka ale narazie szukam lóżeczka i fajnego wózka
  • jina 2009.02.09 [14:13]
    Sen:
    1. łóżeczko z odpowiednim materacykiem (w tym samym rozmiarze usmiech.gif , (Łóżeczko –najlepiej od razu kupcie w większym rozmiarze, aby za pół roku nie wymieniać na większe. Nasza mała przez pierwsze 3 miesiące spała w dużym koszu wiklinowym – oczywiście z materacykiem i pościelą usmiech.gif , na podłodze – dzięki temu przenosiliśmy kosz z naszą małą z pokoju do pokoju, a z pokoju do kuchni, w zależności od tego gdzie w danej chwili siedzieliśmy, jedliśmy itp. i cały czas mieliśmy ją na oku oczko.gif . Materacyk raczej taki twardszy;
    2. prześcieradło z miękkiej, frotowej bawełny albo bawełniane (2-3 szt.) w rozmiarze materacyka, najlepiej z gumką, aby się nie zsuwało;
    3. kołdra najlepiej z anilany (nie uczula) – ale to na później, na początek wystarczy dzieciaczka przykrywać rożkiem lub ciepłym kocykiem w małej poszewce;
    4. bawełniane poszewki na kołdrę w ładnych usmiech.gif pastelowych kolorach (2 szt.) lub zamiast kołdry;
    5. śpiworek do spania (1-2 szt.);
    6. ochraniacz na łóżeczko – najlepszy jest na cała długość łóżeczka, a nie tylko na trzy ścianki, lepszy jest wyższy;
    7. cienki kocyk;
    8. grubszy polarowy kocyk;
    9. rożek do karmienia i do przykrywania malucha w pierwszych miesiącach życia;
    10. karuzela nad łóżeczko najlepsza jest z pilotem usmiech.gif aby w nocy nie wstawać;

Pielęgnacja:
    1. Chusteczki, najlepiej nasączane mleczkiem lub oliwką do wycierania pupy – my używaliśmy
    i używamy BAMBINO, inne mają dziwne zapachy, niektóre są za suche;
    2. chusteczki higieniczne – najlepiej w dużych paczkach oczko.gif ;
    3. maść ochronna (lub krem) do pupy – my używamy LINOMAG i SUDOCREM (bephanten)
    w ogromnych ilościach;
    4. pieluszki jednorazowe NEW BORN - na początek 2 opakowania różnych firm (żeby zobaczyć, co najbardziej odpowiada tobie i dziecku), my używaliśmy HUGGIES i mała nie miała żadnych odparzeń, raz kupiliśmy pampersy i na drugi dzień już dostała krostek na pupie
    5. paklanki – to są takie małe reklamówki, perfumowane na pieluchy z kupą – rewelacja – my byliśmy nimi zachwyceni – sami sprawdźcie usmiech.gif ;
    6. pieluszki tetrowe (20-50 szt.);
    7. płyn do kąpieli dla dzieci lub mydło, najlepiej w płynie z wygodnym dozownikiem np. Oilatum – my kąpaliśmy naszą małą w krochmalu i miała super ciałko usmiech.gif
    8. mydełko – my używamy BIAŁY JELEŃ i NIVEA;
    9. zasypka – mieliśmy, ale nie używaliśmy, bo się trochę bryliła i ciężko ją potem było umyć z pupy małejusmiech.gif
    10. oliwka dla dzieci – my używamy BAMBINO;
    11. krem do buzi - my używamy „Nivea na Każdą pogodę”;
    12. proszek do prania / płyn do prania dla dzieci - u nas nie sprawdziła się Lovella, bo ma bardzo intensywny zapach i nawet mój mąż nie mógł go znieść usmiech.gif - my używaliśmy proszku Dzidziuś i Jelp,
    a na początku praliśmy ubranka w płatkach mydlanych, a raczej nitkach mydlanych;
    13. patyczki do uszu – my nimi też spirytusowaliśmy pępek;
    14. wanienka, najlepiej z odpływem w dnie lub łatwa w myciu – my kupiliśmy taką najzwyklejszą, ale
    w największym rozmiarze, aby za miesiąc nie wymienia na 10 cm dłuższą i dzięki temu służyła nam dość długo;
    15. płatki kosmetyczne do mycia buzi;
    16. sól fizjologiczna do przemywania oczu (kilka fiolek najlepiej takich z wielokrotnym
    zamknięciem);
    17. duży miękki ręcznik (2- 3 szt.) - najlepiej okrycie kąpielowe;
    18. miękka szczotka do włosów i grzebyk;
    19. gruszka do nosa miękką końców, ale lepszy jest system do nosa FRIDA – u nas niezawodny usmiech.gif ;
    20. waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka (10 szt.) my używaliśmy wacików wyjałowionych i małej buteleczki spirytusu;
    21. nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami – w praktyce używaliśmy moich małych nożyczek do paznokci.

Ubranka
    1. kaftaniki - rozm. 56 - 2 szt., rozm. 62 - 3 szt – są słabe w używaniu, ale fajnie wyglądają;
    2. śpioszki - rozm. 56 - 2 szt., rozm. 62 - 3 szt;
    3. body z krótkim, długim i bez rękawów – większa ilość, bliżej nieokreślona – to najlepsze ubranka dla dziecka - my głównie ich używaliśmy;
    4. śliniaczki 2-3 szt. - na później
    5. czapeczka bawełniana po kąpieli 2-3 szt.;
    6. skarpetki cienkie 3-5 par;
    7. skarpetki grube 3-5 par;
    8. pajacyki - piżamki -rozm. 56 - 2 szt, rozm. 62 - 3 szt. - są naprawdę super, nasza mała do teraz
    w nich śpi;
    9. pajacyki welurowe;.
    10. sweterek / bluza – 1-2 szt. Rozm. 62;
    11. kombinezon zimowy;
    12. rajstopki rozm. 62 – 1 -2 szt. na później;
    13. spodnie / sukienka w zależności od płci;
    14. ubranko wyjściowe, aby wzbudzić zazdrość innych mam oczko.gif
    15. polarowy pajacyk rozpinany w kroku i z przodu na całej długości (1 szt.);
    16. czapki z nausznikami osłaniające uszy i czoło: cieplejsze (2 szt.), ;
    17. szafka na ubranka.

Spacer i dom:
    1. Wózek głęboki – gondola;
    2. Fotelik do samochodu 0-13kg - kołyska (najlepiej taki, który można wpiąć do stelaża wózka);
    3. Adapter do fotelika (takie uchwyty do mocowania w stelażu wózka fotelika samochodowego);
    4. Torba – najlepiej, żeby była lekka, bo jak nawkładacie w nią butelek i innych bambetli to waży tonę;
    5. Parasolka (później);
    6. Folia przeciwdeszczowa do wózka;
    7. Śpiworek do wózka;
    8. Leżaczek - super fajna rzecz, nasza małą lubiła się w nim bujać i nie płakała, a nawet w nim zasypiała, wygodnie też jest go nosić, my naszą małą wkładaliśmy do niego i np. jak jedliśmy obiad to stawialiśmy ją przy stole, i zawsze mieliśmy ją na oku, i była w nim bezpieczna, bo w leżaczkach są pasy, aby nie wypadła;
    9. polarowy kocyk;
    10. krem ochronny do buzi – my używaliśmy „NIVEA na każdą pogodę”;
    11. moskitiera do wózka – na lato;

Karmienie
    1. wkładki laktacyjne - u nas najlepiej sprawdziły się PENATEN;
    2. butelka 250 ml. – 2 szt. ;
    3. butelka 125 ml – 2 szt. Dla nas najlepsze są butelki i laktator AVENT, mają fajny system, wszystko do siebie pasuje, potem do butelek można dokupić końcówki od kubeczka nie, kapka fajne pojemniczki na pokarm itp. I wszystko do siebie pasuje, można z wszystkiego korzystać wymiennie, my do tej pory korzystamy z ich systemu i bardzo sobie chwalimy;
    4. buteleczka do lekarstw – 1 szt – super przydatna i wygodna;
    5. szczoteczka do mycia butelek i smoczków;
    6. smoczek uspokajający – 2 szt (0-3m) , my przetestowaliśmy kilka i najlepsze były NUBY;
    7. łańcuszek do smoczka;
    8. smoczek do płynów (0-3 m) - u nas system AVENT;
    9. smoczek do mleka (0-3m) - u nas system AVENT;
    10. termo opakowanie – termosik 2 szt., takie, aby butelki się do nich mieściły i słoiczki z jedzeniem;
    11. sterylizator parowy – my gotowaliśmy normalnie w garnku, bo sterylizatory to ogromne pudła;
    12. podgrzewacz ( nasza mała urodziła się w zimie, kiedy było włączone ogrzewanie i kładliśmy butelkę na kaloryferze przy łóżeczku, cały czas była ciepła usmiech.gif ale jeśli chcecie kupić podgrzewacz, to kupcie taki co w 2 minuty podgrzewa, a nie w 10 minut, bo dzieciaczek jest bardzo niecierpliwy i po 2 minutach to już wyje w wniebogłosy;
    13. fotel do karmienia lub coś wygodnego z oparciem - NA PÓŹNIEJ;
    14. mała lampka do włączenia w nocy – łatwiej dojść do dziecka z jedzeniem;

Justyna 28 lat 28 tydz. ciąży termin porodu - 5.04.2009 syneczek U Mamy pod sercem jest mi wygodnie I czekam z radości już skacze Kiedy Was w końcu wszystkich zobaczę (...)
  • nie wiem jaki nick 2009.02.09 [14:18]
    ja poki co kupuje ubranka w rozmiarze 0-3mc najwyzej beda za duze, ale na ostatnim usg wyjdzie ile mniejw iecej mierzy wiec zawsze mozna dokupic mniejsze rzeczyoczko.gif my pierworodki pewnie nakupimy mnostwo rzeczy i wiekszosc bedzie zbedna albo ubranka ktorych nigdy nie zalozymyoczko.gif
  • J_A_N_A 2009.02.09 [14:21]
    Pierwszy rozmiar? Albo 56 albo 62. Zależy jakie dziecko sie urodzi. Najlepiej sie doweidziec na ostatnim USG.

Joanna, 25, Zielona Góra moja córeczka: Justynka ur. 27.10.2006 godz.16.25
  • niedługo pierwszy raz mama 2009.02.09 [14:22]
    jina dziękuje za szczegółowe onformacje usmiech.gif
  • jina 2009.02.09 [14:26]
    Proszę bardzo wiem ze to problem jak pierwszy raz zostaje sie mamą te rzeczy co wypisalam one są podstawwe poxniej jak juz zostaniesz mamą bedziesz wiedziec co jeszcze dokupić oczko.gif

Justyna 28 lat 28 tydz. ciąży termin porodu - 5.04.2009 syneczek U Mamy pod sercem jest mi wygodnie I czekam z radości już skacze Kiedy Was w końcu wszystkich zobaczę (...)
  • Anitka1987 2014.01.22 [14:51]
    Pierwsze co, to w zimie- ciepłe okrycie na dwór oczko.gif
    my mamy kocyki bawełniano-akrylowe, na allegro można znaleźć w dobrej cenie
  • gość 2017.07.28 [20:16]
    Dużo fajnych rzeczy dla niemowlaków mozecie znalezc równiez tutaj https://txm.pl/niemowlak/odziez
    i szczerze polecam coś wybrac
  • gość 2017.12.11 [18:27]
    a może coś z ubranek albo jakiś kocyk? Ja postawiłam na kocyk z dear eco. Bardzo lubię ten sklep ze względu na ładne rzeczy i wysoką jakość materiałów, z których są wykonane.
  • gość 2017.12.15 [19:50]
    To odpowiedni adres pod którym na pewno uda się Wam znalezc idealne kurtki na zimę https://txm.pl/
  • krolina 2017.12.20 [15:27]
    Witam.
    Rok temu ja tez nie widziałam co dokładnie kupić.Urodziło się dziecko i okazało się,ze brakuje mu kokon niemowlęcy,no i znalazłam w internecie https://www.cosycott.pl/pl/c/Kokony/16 ,kupiłam.I to ułatwiło mi życie...

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...