Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przeziębiona

Czy lekarstwa na przeziębienie mogą zaszkodzić płodowi.

Polecane posty

Gość Przeziębiona

Witam serdecznie mam pewien problem, po powrocie z majówki zrobiłam sobie test ciążowy, który wyszedł negatywnie, dzień później dostałam potwornego kataru temperatury 37.5 zaczęły bolec mnie mięśnie, a ponieważ test wyszedł negatywnie ( czym byłam bardzo zawiedziona i zaskoczona), wykupiłam w aptece lekarstwa na grypę Fervex w saszetkach spray do nosa itd. Niestety okres spóźnia mi się już 3 dzień i boję się że może jednak jestem w ciąży. I w związku z tym mam pytanie czy gdyby sie okazałą że jestem w ciąży to czy te wszystkie lekarstwa przeciwko grypie i sam fakt przeziębienia mogły by bardzo zaszkodzić ??? Jeżeli któraś z Was byłą w takiej sytuacji proszę o odpowiedzi. Przeziębiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka informacje masz na ulotce leku, a jesli ja wyrzucials to wejsdz na strony internetowe producentow i tam jest napisane albo idz do apteki tam Ci powiedza. kiedys aptekarka powiedziala, ze czesto na ulotkach dla bezpieczenstwa pisza, ze nie powiinny danego leku brak kobiety w ciazy tylko dla ich bezpieczenstwa, a tak na prawde nie szkodza ani dziecku ani matce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze najpierw zrob sobie tes dla pewnosci ciazy a pozniej gdybaj i sie martw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to źle trafiła
Moja koleżanka, nie wiedząc, że jest w ciąży, brała antybiotyki. I to jeden po drugim. Dziecko jest duże, piękne i zdrowe. Tego myślę, że nikt tak do końca nie wie, ale raczej nie powinno być kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze jest jakieś ryzyko z braniem leków,ale jesli nie wzięłaś ich duzo to napewno nic sie nie stanie , a wiesz kobiety w ciązy szybciutko łapią infekcje rózne:) jesli nadal jesteś podziebiona to możesz łykac rutinoskorbin a od gorączki paracetamol lub apap,to są łągodne leki.Powodzenia zyczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym etapie nie powinny zaszkodzić, dlatego że prawdopodobnie wtedy, kiedy brałaś leki, zapłodniona komórka jeszcze nie zagnieździła się w macicy. Ale teraz, kiedy juz wiesz że jesteś w ciązy, odstaw wszelkie medykamenty. Nie martw się - ja tez nie wiedziałam, ze jestem w ciązy i wiesz, jak to w Sylwestra - piłam alkohol, ponadto brałam leki na przeziebienie i gorąca kąpiel. Jestem teraz w połowie ciąży, która przebiega prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przeziębiona
Dzięki za odpowiedzi, ja bym nie brała żadnych lekarstw gdyby nie fakt że pierwszy test wyszedł negatywnie, ale teraz kiedy okres mi się już 3 dni spóźnia to się zaczynam martwic, być może spóźnia się z powodu choroby, albo zmiany klimatu??? Jak się poczuję lepiej to pójdę do apteki po jeszcze jeden test Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piczora
eh , mi sie spóźnia juz 10 dni , 3 dni różnych opóźnień raz na jakis czas to u mnie chleb powszedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna brac rutinoscorbin i wit c. ponadto pij herbate malinowa ciple mleko i jedz czosnek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×