Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćmartwie sie

Czy powinnam niepokoic sie o rozwoj swojego 3.5 miesiecznego dziecka?

Polecane posty

Gość gośćmartwie sie

Najbardziej martwi mnie rzadki tzw usmiech spoleczny. Kiedy zabawiam dziecko niby patrzy na mnie choc czasem ciezko skupic jego uwage (ucieka wzrokiem na bok), rzadko usmiecha sie wtedy do mnie. Potrafi zapatrzyc sie w jakis punkt i jakby wylaczyc sie, nie reaguje na moj glos, nie chce patrzec na twarz. Rzadko nawiazuje kontakt wzrokowy karmiac piersia. Nie zawsze ale wodzi wzrokiem za zabawka czy moja twarza, odwraca do mnie glowe kiedy odchodze dalej. Lubi byc na ramieniu i obserwowac sobie dookola. Nie lubi sam lezec w lozeczku ani w kolysce ani w bujaczku chwila i placze a na rekach udpokaja sie. Jedynie w wozku potrafi zasnac na dluzej w ciagu dnia nawet na jakies 2 czy 3 godziny a w domu budzi sie po 15 min. Noce przesypia dobrze budzi sie tylko raz na karmienie. Usmiecha sie czasem jakby sam do siebie. To moje pierwsze dziecko i moze jestem przewrazliwiona. Czy w tym wieku dziecko powinno zawsze odwzajemniac usmiech kazdego? Bardzo prosze o powazne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieto dziecko ma dopiero 3,5 miesiàca daj spokój. Kolejna debilka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmartwie sie
Zapomnialam dopisac, ze dziecko bardzo lubi patrzec na lampy i na telewizor. Na telewizor nie pozwalamy patrzec ale czasem jak nosimy to zobaczy tv i zatrzymuje wzrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak matki wariuje przy pierwszym dziecku... Nie nie musi odwzsjemnsc uśmiechu. To że nie chce lezaczka czy łóżeczka a woli ręce klasyka pożałujesz jak będzie miał 10 miesięcy i będziesz lulac do snu. Lubi światełka też normalne zobaczysz jaką będzie mieć minę jak włączysz lampki choinkowe najlepiej różnokolorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie wszystko w normie. Zupełnie nie wiem o co Ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem Cię doskonale, bo też tak miałam i zapewniam, że nie masz absolutnie żadnych powodów do obaw. Moja była w podobnym wieku na święta i rzeczywiście lampki na choince ją kompletnie zaczarowaly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmartwie sie
Dziekuje za odpowiedzi. Chyba jestem przewrazliwiona. Za duzo naczytalam sie o autyzmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Rzadko nawiazuje kontakt wzrokowy karmiac piersia." Twoje dziecko karmi piersią? Lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamietam tamte czasy :-) strach przed autyzmem zatruwa urlop macierzynski,straszne to jest. Dzis moja dziewczynka ma prawie 2 lata,dalej jest pare rzeczy,ktore wydaja mi sie dziwne w jej zachowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×