Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a tak sie zapytam was

Golenie glowki dziecka na roczek??

Polecane posty

Gość a tak sie zapytam was

Moja coreczka niedlugo skonczy roczek. Ma bardzo cienkie i jasne wloski ( wlasciewie prawie ich nie widac!!) Czy ogolenie, starym zwyczjaem, glowki sprawi ze wloski beda gesciejsze?? I po jakim czasie wloski odrosna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okolgdujj
a co to za zwyczaj?? pierwsze słyszę, chcesz dziecko ogolić na łyso??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
????? pierwsze słyszę o takim zwyczaju. Moja pierwszy raz miała włosy obcięte jak skończyła 2 lata i to u fryzjera właściwie podcięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hybryda w
coooo???????? ciekawe skad ten zwyczaj. ciekawi mnie tez gdzie mieszkasz, bo ja w takim srednim miescie, nie za duzym, a u nas nikt tego nie robi. dziecko ma prawo miec slabe, cienkie wloski bo ... TO JEST DZIECKO!!! same zgestnieja.jezeli wierzysz w to, ze strzyzenie lub golenie wzmacnia wlosy, to gratuluje. jeszcze nie doczytalas, ze to bzdura? wymysl? gdyby tak bylo to facetom golacym glowy, powinno odrastac potem istne afro. ja nie moge po prostu. sobie ogol łeb, tomoze ci madrosc wpadnie przez skore, bo teraz to zapewne wlosy blokuja. :-////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauryn
golić głowę?? do tego dziewczynce?? gdzie ty mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja też była łysolem jak miała rok, gdy miała półtora, skróciliśmy jej włosy u fryzjera, teraz ma już gęściejsze i dłuższe, nie wiem, czy to ścięcie było przyczyną, czy po prostu kwestia wieku, nadal ma trzy na krzyż, ale jest lepiej, niż było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja o tym słyszałam
podobno golenie włosów u dzieci powoduje ,ze stają sie gesciejsze , kiedys bardzo czesto stosowano tą metode Nie wiem czy skuteczna , kilka razy słyszałam ,ze tak i to nie kwestia zabobonów ani tego gdzie się mieszka :-D Stara metoda , rzadko teraz stosowana i idąca w zapomnienie , bo swiat się zmienia i ludzie się zmieniaja Ale ogólnie taka metoda i takie przekonanie istniało , a czy skuteczne ...trudno powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytat cytat
falea "Koleżanka tak ogoliła córę, wyglądała jak żołnierz. Nie wiem po co, bo włosy ma gęste i grube..."---------->moze dlatego ma własnie gęste i grube ( bo po to to robili )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miała gęste i grube przed ścięciem na, po ścięciu na jeżyka - ok 1,5 cm, nadal było widać gęstą czuprynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okolgdujj
a jak bedzie chora to ją na siedem zdrowasiek do piekarnika włóż!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam koleżankę która swoje córki dokładnie w roczek goliła na łysko ale z przyczyn religijnych (w Islamie się tak robi), podcięcie włosów na bank je wzmacnia i hamuje rozdwajanie końcówek ale dziecko w wieku roku ma prawo być łyse lub prawie łyse więc nie widzę potrzeby jeżeli oczywiście religia i twoje przekonania tego nie wymagają ale myślę że jakby o religię chodziło bo byś nas o zdanie nie pytała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a tak sie zapytam was
Mieszkam pod Warszawa. Kuzyka obisla coreczcie wloski b krociutko na roczk, znam tez pare osob, ktore tak robia wiec sie pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frolinka
ja ogoliłam syna jak miał roczek i z piórek miał grube i gęste, także ja polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja słyszałam o tym , ale nie
ale nie, ze konkretnie chodzi o roczek , tylko o zimowa porę Ludzie robili to najczesciej w zimie , kiedy dzieci noszą czapki , i na codzien sa w domu Czyli ,ze niektórzy golili jak dziecko miało np 1, 5 czy dwa lata , i chodziło tu bardziej o pore zimowa , tak zeby włoski odrosły , a i jeszcze nie tyle chodziło o zerowe golenie tylko bardzo krótkie na zapałke A czy skuteczne nie wiem , ale na pewno kiedys stosowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem fryzjerką
podcinanie włosów w żaden sposób nie wzmacnia włosów! Co wy za bzdury piszecie. Kto wam takich głupot naopowiadał? Włosy podcięte ładnie się układają,lepiej wyglądają,ale nie powodują,że będą szybciej rosnąć lub będą mocniejsze lub nie będą sie rozdwajać. Gęstość włosów zależy od genów. My jedynie możemy je wzmocnić biorąc witaminy,stosując szampony z aminokwasami,bo te produkty dostarczają cebulkom włosa składniki,które odpowiadają za budowę i stan włosa. Włosy same w sobie są martwe więc podcięcie ich nie dostarcza im w żaden sposób żadnych czynników aby były zdrowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem fryzjerką
do frolinki obcieliście dziecku włosy,zaczęły mu równo wszystkie odrastać,dlatego myślisz,że niby to je wzmocniło. Dziecko do roku czasu więcej leży, więcej śpi i włoski sie wycierają są słabsze. Ty tym obcięciem tylko wyrównałaś dziecku włosy,pozbyłaś się tych pierwszych powycieranych włosków,ale w żaden sposób nie wzmocniłaś ich:) i odrosły mu nowe i równe włoski,co jest rzeczą normalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sie zapytam was
do jestem fryzjerka a jak wytlumaczysz to, ze gdy gole wlosy maszynka na nogach to odrastaja czarne i grube?? a jak je depiluje to odrastaja cienkie i jasne??? Golenie wlosow stymuluje miszki wlosowe, ktore sa lepije ukrwione i ozywione. Przez to odrastaja grubsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bele de jour
omg jak wogole mozna porównywac wlosy na głowie do włosów na nogach?? I to co napisałą fryzjerka to prawda. Podcinanie włosów absolutnie nie powoduje, że zaczną szybciej rosnąc czy staną się berdziej gęste. To jest mylne przekonanie i niestety wielu ludzi nadal w to wierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak jest z goleniem, bo nigdy na lyso sie nie golilam :D ale podcinanie na krotko sprawia ze wlosy lamliwe i generalnie slabe i brzydkie sa ladniejsze, ja mam z natury wlosy bardzo cienkie, slabe, zle sie ukladaja, czesto sa zniszczone, itd.. kiedy mam fryzurke na krotko sa ladne moze nie piekne ale sa ladne, dobrze sie ukladaja, nie rozdwajaja, blyszcza, wygladaja na gestsze itd.. za to przy dlugich sa kosmzarne :/ cale moje dziecinstwo nosilam krotkawe wlosy bo mama uwazala ze je przyninanie wzmocni, guzik prawda nie wzmocnilo :/ jakie byly takie sa do dzis, jedyna roznica to wlasnie ta ze przy krotkich wygladaja lepiej ale to normlane ze nie bedac obciazone sa ladniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
jeżeli chodzi o golenie nóg to czytałam (więc proszę nie krzyczeć, jeżeli ktoś się nie zgadza), że to jedynie efekt wizualny. Normalne włosy są zawsze ciensze na końca, tymczasem włosy ogolone tej cienkiej końcówki nie mają, stąd wydają się grubsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×