Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

iwona

jaka woda dla rocznego dziecka?

Polecane posty

jaką wodę do picia podajecie rocznym dzieciaczkom? przegotowujecie jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak dla mnie to żywiec jest na
naj , a tak to przegotowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, ja do tej pory żywca dawałam ale przegotowywałam, teraz juz będę normalnie z butelki dawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka roczniaka
ognistą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesienne słońce
żywiec zdrój lub mamo to ja - już nie gotuję jak dziecko miało ok. 15 miesięcy. Soki też są na bazie wody mineralnej lub źródlanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszszyka
ale po co gotować butelkową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama tez mama
nie wolno gotowac wody mineralnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladka milkaa
mineralnej może nie, ale źródlaną jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takakaasas
H2O sie podaje. Jakie glupie tematy te mamuski zakladaja. Moze jeszcze spytaj o kolor kupki rocznego dziecka. hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laryyyysa
A dlaczego nie wolno gotowac mineralnej? wybuchnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wolno gotwać minerałki idiotko ponieważ część wody odparowuje i ilość mikroelementów przewyższa wartości dopuszczalne. To takie trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przegotowaną na zmianę z Cisowianką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"fajna mama Ja daje przegotowana z kranu... mineralna i tak wydaje mi sie za zimna tak bezposrednio zeby dac" jak to za zimna?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a do ktorego miesiąca powinno się przegotowywac wode zrodlaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dałabym małemu dziecku surowej wody mineralnej bo sama ma po niej biegunkę, jeśli już mineralną albo przegotowaną kranówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mogę surowej źródlanej... przejęzyczyłam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co??? Przegotowujecie wodę z butelek? Mój synek ma 4,5 miesiąca.. mleko robię mu na przegotowanej wodzie z kranu (i żadne tam gotowanie przez 5 minut.).. Do herbatek lub rozcieńczania soczków używam również albo przegotowanej wody, albo źródlanej ... bez żadnego dodatkowego jej gotowania.. Najczęściej jednak do picia (oprócz mleka) daję mu samą wodę. I nigdy jej nie gotowałam.. tak.. bo nie mam co robić.. tak samo jak nie wyparzam butelek itp. po prostu myję pod bieżącą wodą i tyle. Nie wiem po co sobie utrudniać życie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie najlepszym z możliwych rozwiązań jest picie wody jonizowanej. Można sobie tu poczytać na ten temat: http://jonizatory.eu/wszystko-o-wodzie/. Generalnie już pomijając ekonomię i oszczędność, jest ona po prostu zdrowa. A to w przypadku diety dziecka przecież jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka skończyła właśnie rok i daję Jej 'surową' wodę. Jak dla mnie najlepsza jest Mama i Ja. Od samego początku jej używamy. Gotowaliśmy ją do mleka i do picia też taką podawaliśmy. Nasza kranówa jest tak okropna że szkoda gadać. Przez pierwsze 3 miesiące musieliśmy jej gotować wodę do kąpieli bo robiło jej się uczulenie. Co do żywca- nawet moja dietetyczka mówiła że jak piję żywca to równie dobrze mogę wypić kranówę, wyjdzie na to samo, a nawet kranówa będzie ciut lepsza :) Jak woda dla dziecka to tylko niskozmineralizowana. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alelka
Ja również nie podaję dziecku kranówki. Mam naprawdę kiepską jakość wody w kranach. Niekiedy leci w kolorze żółtym i jak tutaj dawać ją dziecku? Tak więc na początku kupowałam wodę źródlaną w butelkach.Ostatnio za to przerzuciłam się na dystrybutor wody. Z czego jestem bardzo zadowolona ponieważ jest to rozwiązanie tańsze oraz wygodniejsze bo baniaczki dowozi mi do domu firma. Tutaj możecie sobie o tym poczytać : http://wodawdomuiwbiurze.org.pl/. I nie, nie jest to rozwiązanie tylko do biur ;) Można sobie to bez problemu zamontować u siebie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, staram się przegotowywać wodę, ale jeśli aktualnie brak mi czasu to wykorzystuje bezbutlowy dystrybutor wody, który wspólnie z mężem udało nam się zdobyć od www.aqua-logic.pl, woda jest wysokiej jakości, i o dowolnej temperaturze jakiej chce. Podchodze, nalewam i problem z głowy. Jest to zarówno z pożytkiem dla dziecka jak i dla całej naszej rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×