Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy niemowle powinno zaczac reagowac na IMIE

Polecane posty

Gość gość

Nie mowie o samej reakcji na dzwiek i glos matki,ale o rozpoznawaniu swijego imienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7-8 miesieczne dzieci ppwinny juz reagować na imie acZkolwiek maja jeszcze czas do roku, roczniak juz powinien rozumiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Około roku, tak powiedział mi lekarz rodzinny, bo moje dziecko na imię zaczęło reagować w wieku 1 roku i 8miesięcy. Dziś ma 2,5 roku i niestety biegam po neurologach i poradniach...i nic jeszcze konkretnego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok to gorna granica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:11 szczepionki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchacie ale zależy tez czy zawsze rodzic zwraca się do dziecka po imieniu czy np mowi zdrobiale albo kochanie, słońce, lub np gdy dZiecko dajmy na to nazywa się Tomasz a rodzic mowi: tomi, Tomcio, to np na tomek nie zarwaguje tak szybko ponieważ nie wie ze wszystkie ye zwroty są jego imieniem, na pewno 7 miesieczne dziecko moze nie reagować ale rocZne juz faktycznie powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20:21 a dobrze slyszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Słyszy dobrze. Zwracałam się do niego całym imieniem, a nie zdrobnieniami. I co mnie jeszcze zastanawia, to Np do dziś nie umie robić pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Weź mu zrób jakieś testy na pasożyty. Rano jak się obudzi to niech ci napluje do szklanki wody. Po kilku minutach jak zobaczysz takie nogi ze śliny ciągnące się w dół, to powodzenia życzę. Dziecko ma przerost candidy. Trzeba wtedy oczyścić dziecko głównie z rtęci, zastosować dietę niskowęglowodanową. Zero cukru i ostrożnie z owocami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
On nie umie pluć. Też słyszałam o odtruwaniu po szczepieniu, ale nie mam pojęcia, jak się za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A testy na pasożyty miał robione. Nic nie wykazały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze jedno. Mamy za sobą pobyt w szpitalu. Badania krwi wykazały podwyższony poziom kwasu mlekowego i Aspat też jest mocno podwyższony. Czekam na kolejne wyniki krwi i moczu. To ja od tego dziecka, które nie pokazuje pa pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mamo od dziecka nie papa - w kierunku autyzmu go nie diagnozujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Diagnozuję, dlatego teraz czekam na dalsze wyniki, bo lekarz podejrzewa, że może to być jakaś choroba metaboliczna albo autyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie sie rzuciło w oczy właśnie brak papa i ze nie od razu reaguje na imię. W szoku jestem ze 'papa' jest takie wazne. A propos/ moj syn słyszy chyba z 7 wariacji swojego imienia. I reaguje. Imię imieniem, ale dzieci poznają tez intonację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23.57 a co jest Twojemu dziecku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No. I się zgadza. To co gość powyżej, że szczepionki i to co ja sugeruję. Kandydozę. Odtruwa się z rtęci kolendrą i chlorellą. Świeże liście kolendry kilka listków dziennie. Chlorella musi być do związania rtęci, ponieważ kolendrą tylko wyciąga. Albo prościej. Poleć kwasem ALA. W kapsułkach kupisz. Wywal mu cukier z jadłospisu i pszenicę. Osobiście znam dziecko że zdiagnozowanym autyzmem, które teraz jest całkowicie zdrowe po odtruciu z rtęci i ubiciu candidy. Sama jestem po kandydozie ogólnoustrojowej. Wyszłam z tego, ale walczyłam jak lew, żeby się wypeczyc. Jednab bardzo ważna. Jeśli masz algamaty w zębach, jak najszybciej wymień te plomby na normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj mial okolo 15 miesiecy jam zaczal reagowac i tez chodze z njm po roznych lekarzach:/ papa do tej pory (a ma 19 msc) rpbi kiedy chce, czasem zrobi a czasem nie, niby jest ok panie w zlobku mowia ze nie ldbiega od reszty ale nei wiem, bedzie diagnozowany jeszcze w synapsis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
. Sama jestem po kandydozie ogólnoustrojowej. Wyszłam z tego, ale walczyłam jak lew, żeby się wypeczyc x Możesz napisac jakimi sposobami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
0.05 A pokazuje palcem? Mój syn ma autyzm i jestem wyczulona. Zdiagnozowany jak miał 17 miesięcy a papa zaczął robić jak miał 18. Do tej pory nie pokazuje palcem z daleka, tylko coś w książeczce, brawo robi jak chce, nie mówi, lepiej reaguje na imię, lubi się gapić na lampy, jest nadwrażliwy na dźwięki i dostaje czasem szału w nowych miejscach. Kolejne świry od szczepionek...brak mi słów, was się nie przegada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdiagnozowany w wieku 17 m-cy ?? Bardzo szybko. Gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7:38 Tylko na podstawie takich objawów autyzm wczesnodzieciecy? Te światełka i dźwięki to mogą być nadwrażliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9.55 Brak dzielenia uwagi, chodzenie na palcach, kręcenie kołami aut, traktowanie człowieka jak narzędzie do osiągnięcia celu (jak krzesło na którym usiądzie lub drabinę do wspinania), znał dwa słowa, potem zaczął mówić np. "ta" zamiast "tata", a potem już nic, autyści nie bawią się zabawką zgodnie z przeznaczeniem. 17 miesięcy to wiek gdy wiele widać. Nie czekajcie aż dzieciak do przedszkola pójdzie, to jakiś stereotyp i strata czasu by czekać np. do 3 roku życia "bo się nauczy" albo "mu przejdzie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9.52 Psycholog szkolona przez fundację synapsis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9.55 Do tego chodzenie na palcach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze znowu ja, do pani z 9.55 Autyzm to jest generalnie potworna nadwrażliwość na wszystko, jedna ze składowych tego zaburzenia, autyzm to nie jest "dziecko nie mówi", brak mowy to jeden z obiawów, a tu chodzi o cały zestaw zaburzeń komunikacji. Ja sobie na początku tłumaczyłam "raz zrobił papa to znaczy, że umie, tylko nie chce, kręci kołami aut, ale nie trwa to nie trwa godzinę to się nie liczy". Tak sobie tłumaczyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 10.11 a kto wystawił taką diagnozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.14 Najpierw byliśmy w Promitis gdzie wizyta polegała na wypełnieniu ankiety wydrukowanej z netu i przepuszczeniu wyników przez komputer, bez interakcji z dzieckiem, wszystko na szybko i bez sensu. Potem poszliśmy do Alfa Aridani i tu potraktowano nas poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doczytałam, że psycholog szkolna wystawiła diagnozę, ale przecież to psychiatra stawia tą przysłowiową kropkę nad "i" a nie psycholog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja z 19.21 - tak mi powiedziała neurolog w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×