Odpowiedz na ten temat

noworodek szarpie się przy piersi

  • dagusia82 2012.10.12 [10:42]
    Moja 3,5 tygodniowa córeczka od jakiegoś czasu strasznie niespokojnie ssie pierś. czasem po paru łyczkach pręży się , płacze, puszcza pierś i tak co chwilę. Podnoszę ją do odbicia ale potem to samo. spokojnie je właściwie tylko w nocy. w poniedziałek idę do przychodni to zapytam pediatrę, sprawdzę tez czy przybiera bo moim zdaniem to ona niewiele w dzień jesmutas.gif Czy któraś z was też miałą taki problem
    Martynka ur. 05.02.2009 Dominika ur. 18.09.2012
  • mamuśka miluśka 2012.10.12 [11:03]
    też tak miałam i dziecko miało prawdopodobnie chwilową nietolerancję laktozy, zaczęło się około 3 tygodnia życia objawy takie same. W nocy nie było tak źle bo było mniej mleka pierwszej fazy a więcej tego tłustego. Lekarka poleciła żeby odciągać mleko pierwszej fazy zanim podam pierś, jeśli nie pomoże to podawać krople delicol no i odstawić produkty mleczne na ten czas. Dziecko wisiało non stop na piersi i płakało. Oczywiście masowaliśmy brzuszek, przykładaliśmy ciepłą pieluchę i często kładliśmy dziecko na brzuchu, nawet do spania, co ma też inne swoje zalety, wzmacnia mięśnie kręgosłupa. Po kilku tygodniach jak dojrzały jelitka to skończyło się, sporadycznie podawałam esputkion po 2 krople.
    Jeśli zależy Ci na karmieniu piersią to nie daj sobie wmówić ze Twój pokarm szkodzi dziecku albo że jest bezwartościowy, według badań ponad 80% matek jest w stanie wykarmić swoje dziecko.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...