Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pierwsza górna jedynka czy wiąże się z problemami

Polecane posty

Gość gość

Witajcie czy są tu mamy dzieci którym pierwszy ząbek wyszedł na górze? Mój synek jutro kończy 9 mcy dopiero wyszedł pierwszy ząbek i to na górze, każdy mówił, że najpierw wychodzą dolne. Mam iść do pediatry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym poszła, w ogóle pierwszy ząb w wieku 9-mcy to późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja taki przesąd słyszałam że jak pierwszy ząb górny wychodzi to dziecko ma krótkie życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym że nie miał zębów w wieku 8 mcy byłam-jest to normalne z resztą jest wcześniakiem i teraz wiek korygowany to 7,5 mca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mojemu kuzynowi w wieku 10 miesiecy a moze i 9 wyszly 2 gorne zabki jako pierwsze i nic mu nie jest:P;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co lekarz to inna teoria. Mój w wieku równych 6 mcy miał jedną dolną jedynke a pediatra mówił że póżno. Wydaje mi się że wpływu to nie ma żadnego że pierwsza wyszła górna jedynka, ale pewnie lekarz powie coś więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego o to pytam bo dolne widać w drodze, ale pamiętam, że jak miał 3 mce to rozmawialam z pediatra i mowila ze to sie bardzo rzadko zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma określonego ściśle wieku, kiedy zęby się przebijają, nie ma reguł i od dziecka to zależy. Mojej córce pierwsza dolna jedynka wyszła jak miała prawie 9 miesięcy, a synkowi jak nie miał skończonych 6 miesięcy. Więc jak widać - nie ma reguły. I u mnie pediatra nic nie mówił, czy za wcześnie, czy za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi nie chodzi o wiek bo niedawno byliśmy na kontrolnej wizycie i dr powiedziała, że jak się przebiją to wyjdą :) chodzi mi bardziej o to, że to górna nie dolna wyszła pierwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie bzdury że późno....mam dwójkę dzieci i każdej zęby wyszły po roczku ale wtedy lawinowo...dentystka mówi że im później wyjdą tym mocniejsze, może po mężu ma 43 lata i zero problemów z zębami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazde dziecko jest inne I inaczej wychodza zabki. To, ze akurat wyszly pierwsze gorne I w wieku 9 miesiecy ani nie wrozy szybkiej smierci ani nic niedobrego. Moja mlodsz ma 8 miesiecy I dopiero od kilku dni ma dolna jedynke. JEDNA :D a po kolejnych ani widu ani slychu. Zapytaj piediatre o to ale to nic " groznego" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypowie sie jeszcze ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ja. Daj sobie spokój. Wszystko jest ok. Pediatra przecież nic ci nie powie ani pomoże bo niby co ma zrobić? Wyjdą w swoim czasie nie przejmuj się to nie ma żadnego znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na pierwszego zęba jest czas bodajże do 14 m-ca :) warto zwrócić uwagę, jaki kolor mają opuchnięte dziąsła. Jeśli są jasne, to dobrze. Jeśli silnie zaczerwienione, to możliwe, że wdał się jakiś stan zapalny i wtedy trzeba coś z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my jutro skończymy 8 mc a zębów ani sladu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widze ze prawie nikt
Nie odpowiada na temat:) nie ma znaczenia, ktore wyjda pierwsze. Nie musisz isc do pediatry,przeciez nie nakaze im rosnac inaczej ;) znajomych synkowi jako pierwsze wyrosly gorne jedynki i to dosc pozno,kolo pierwszych urodzin. U nas tradycyjnie dolne jedynki i lekar kazal wypatrywac gornych a tu niespodzianka,dolna dwojka i to sama,druga sie nie spieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka miala 9 miesiecy gdy zaczely jej wychodzic zeby. Dolne jedynki. Syn mojej kolezanki mial 18 miesiecy gdy zaczely my wychodzic zeby - hurtem po 4-5. Masakra. Pie.rdzielicie - idz do lekarza i co?! Lekarz da tabletki na porost zebow? HAHAHAHA :D Kretynki - zeby wyjda kiedy uznaja za stosowne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
buhahaha, jakie późno, zobaczie tabelę ząbkowania zanim wydacie wyroki, ze późno, przynajmniej dłużej będa zdrowe, chociaż to tez mit lubicie straszyć inne mamy co? pławicie się w ich panice, bo wasze dzieci pewnie już z zębami się urodziły żenada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córka koleżanki zaczęła ząbkowanie od górnych kiełków, wyglądała jak wampirek:)) ani jedynek ani dwojke tylko trjka tak z boku, smiesznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno trojki najgorsze,to mieli juz potem z gorki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki za wypowiedzi na temat niektorych mam, ja sie nie boje a pytalam o lekarza bo nie wiem kto zleca zdj na ktorym widac czy sa zalazki zabkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde kobieto weź się ogarnij. Jakie to ma znaczenie który ząb wyszedł pierwszy? A ta która pisze, że 9 m-cy to późno na zęby niech się w głowę stuknie patelnią najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ma WIELKIE znaczenie który ząb wyrżnął się pierwszy. Zaburzone wyżynanie prowadzi do bardzo poważnych wad zwarciowych i ortodontycznych w przyszłości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie z ciekawości pytalam się mamy i mi jako pierwsze wyszły dwie górne jedynki. Mam 30 lat i żadnej wady zgryzu nie mam :P a mało tego to podczas kłótni z braćmi straciłam te jedynki kiedy miałam 5 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corcia ma 20 mc i ostatnio wyszly jej 4 kły zostaly nam jeszcze 4 z tylu trzonowe i koniec i chwala bogu bo u nas zabkowanie to placz marudzenie.... kly zaczely jej wychodzic w maju jak bylysmy u lekarza a przebily sie dopiero w pazdzierniku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mojej małej wyszedł pierwszy ząb (górny) gdy miała niemal rok. Sprawdziliśmy poziom witaminy D, wapnia wszystko było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×