Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kafnik

Pierwsze USG Prenatalne

Polecane posty

Gość kafnik

czy ktoraś z Was miała ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaaaaa
Moja przyjaciólka miała w 20 tyg. Zapłaciła 150 zł (Łódź) ale niestety nie wiem co jej dokladnie badali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafnik
po zmianie lekarza w 17 tyg. nowa lekarka zadała mi pytanie czy miałam już robione pierwsze Usg prenatalne - byłam lekko zdziwiona, bo nic o nim nie słyszałam. Powiedziała mi, że to Usg robi się tylko w 13 tyg. i bada sie pod wzgledem zespołu Downa bo wtedy najlepiej widać nietypowy kark (tak jakoś). A drugie Usg prenatalne robi się w 23 tyg. i bada się serduszko, mózg i jeszcze inne rzeczy. No i dzieki zmianie lekarza to Usg zrobimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seneka w spódnicy
Ja pierwsze badanie genetyczne (przezierności karkowej)miałam w 13 tyg (kosztowało mnie 60 zł), do 2,5 mm jest w porządku Teraz czeka mnie połówkowe połączone z dokładnym badaniem serducha w 22 tyg (czyli za 3 tyg) będzie kosztowało 80 zł. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to pewnie chodzilo o przeziernosc faldu karkowego.. jest to badanie w ktorym za pomoca usg lekarz bada grubosc karku.. w ten sposob mozna wykluczyc chorobe dawna.. (dzieci z dawnem maja problemy z kregoslupem..dlatego to latwo stwierdzic na podstawie tego badania) badanie takie wykonuje sie wlasnie miedzy 11-14 tyg ciazy.. Ale jesli mialas w tym okresie robione jakies usg to mozliwe ze lekarz to sprawdzil nie mowiac ci nic o tym.. Moj sprawdzil.. :) A jak zadzwonilam do niego w 13 tyg..ze nam czas ucieka.. rozesmial sie i powiedzial ze wszystko ok... ze jak robilismy usg w 11 tyg wszystko bylo w normie..a tylko mi nie powiedzial o tym... Wiec moze i twoj tez tak uczynil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafnik
Seneka, fajnie, że miałaś i masz dobre wyniki :) . Ja dzięki niekompetencji pierwszej lekarki tego Usg nie miałam (podobno jest bardziej wiarygodne od testu PAPPA i potrójnego i podwójnego). No, ale się nie stresuję na zapas, na wczorajszym Usg normalnym lekarz stwierdził, że z dzieckiem wszystko ok i żadnych wad nie widzi ( na to co da się zobaczyć). Tak się zastanawiałam, czy info o tym pierwszym Usg jest popularne czy rzadko która z nas o nim wie. Myślę, że to ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×