Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pegunia

Witamina D, do kiedy podawać dzieciom?

Polecane posty

Podajecie swoim dzieciom witaminę D? Kiedyś mówiło się, ze tylko i wyłącznie noworodkom się podaje. A teraz czytam na http://www.sanostol.pl/witaminy-substancje-odzywcze/suplementacja-witaminy-d-u-dzieci, że witaminę D powinno się podawać przez cały rok . Czy wy podajecie witaminę tak dzieciom i jaką najlepiej podawać? Możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi w aptece powiedzieli ze do 3 roku życia się podaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja daje kapsułki d-vitum kupuje 96 szt za ok 11 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do usrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pediatra powiedzial ze wit.D podaje sie od pazdziernika do kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi pediatra kaze podawac caly rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podaje dzieciom zawsze. Od sześciu lat z tym że od października do kwietnia. Po 3roku normalny tran w kapsułkach, wyciskam im na język:-) po chorobie nawet w lecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wit d. podaje się wg najnowszych zaleceń do 18r.ż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy od wskazań, my uzupełniamy niedobory, więc podaję w zwiększonej dawce bobika d, ale spotkałam się też z opiniami lekarzy, że każdy powinien przyjmować witaminę d, zarówno dzieci, jak i dorośli, dotyczy to również osób starszych. U mnie cała rodzina przyjmuje suplementy. W naszym klimacie o przedawkowanie trudno, ale jak ktoś ma wątpliwości może zrobić badanie, co prawda nie jest refundowane i to koszt ok. 70 zł, ale może warto zainwestować przynajmniej raz czy dwa w roku, żeby się skontrolować - na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaminę D powinny zażywać nie tylko dzieci, ale i dorośli w okresie jesienno/zimowym. Na wiosnę i w lecie nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robisz badania krwi na jesieni, każdy - cała rodzina. I kto potrzebuje, temu lekarz zapisuje suplementację (na receptę, bo te ogólnodostępne psu na budę się nie zdają przy niedoborach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imielinka
To właśnie przede wszystkim powinny dzieci, bo ta witamina dla nich jest po prostu konieczna do normalnego rozwoju. Dobrze, że coraz więcej się o tym mówi, również w gabinetach lekarskich. Sama właśnie podaję dziecku Bobika, sama też biorę witaminę. Po prostu jestem spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem specjalistką od żywienia. Więc Wit d podajemy od października do kwietnia. Dziecku jak i dorosłym. Ja podaję mojemu dziecku od kwietnia do października kwasu dha a od października do kwietnia tran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imielinka
Przy naszym klimacie można nawet podawać dłużej nie widzę w tym problemu. Ważne, aby stale pilnować poziomu tej witaminy. Jak brakuje to właśnie można bez problemu podać w formie Bobika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariannno
A czy ten Bobik nie pachnie tak dziwnie, jak na przykład tran? Podaję teraz właśnie różne suplementy dziecku i powiem szczerze połowa z nich śmierdzi rybą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bobik ma neutralny zapach i smak, to zasługa oliwy z oliwek którą ma ten suplement w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też mam wybredne dziecko..smak i węch ma iście szlachecki...zanim trafiłam na te kapsułki zostałam nie raz opluta innymi specyfikami..teraz przynajmniej wiem, że to co podam zostaje w buzi i jest wchłaniane do organizmu mojej córy, a nie wsiąka moją bluzkę, polecam dla wybrednych małych smakoszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ten bobik wzbogacony o dha też ma taki neutralny smak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×