Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zaparcia po nutramigenie u noworodka

Polecane posty

Gość gość

Mój niespełna 2 miesięczny synek w 2 tygodniu życia miał przypuszczalnie stwierdzoną skazę białkową,bądź nietolerancję laktozy.Miał kilka krostek na buzi.Od razu miałam zalecone odstawienie wszelkich produktów mlecznych.Karmiłam przez miesiąc,gdzie zdarzyło mi się zjeść ze 2-3 razy jogurt,małemu nic nie było,ani jednej krosteczki.Po miesiącu przestałam karmić piersią.Miałam zalecone karmienie dziecka nutramigenem i karmię do dziś.Przepajam wodą przegotowaną i słabym rumiankiem.Jednakże od kilku dni mały ma okropne problemy ze zrobieniem kupki.Zanosi się od płaczu,krzyczy,pręży.Bez masowania i przystawiania nóżek do brzuszka sam nie zrobi.Ze 3 razy musiałam użyć czopka glicerynowego.Kupkę "robi" rano i wieczorem.Jest ona zbita,zielona.Pediatra twierdzi,ze to normalne i minie ok 3 - 4 miesiąca,powód - niedojrzałość układu pokarmowego.Zaleciła stosowanie espumisanu i czekanie,aż minie.Ale lek nie pomaga.Czy miałyście tak ze swoimi dziećmi?Co pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na jakiej podstawie stwierdzili ze to skaza ? Robiłaś testy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro zjadłas jogurt i nic mu nie było to na pewno trądzik niemowlęcy. Zmień mleko na bebilon pro natura lub hipp combiotik jest znacznie tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dlaczego nie karnisz piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam bebilon pro Futura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorka posta Nie robiłam testów,ponieważ wg pediatry w tak młodym "wieku" dziecka mogą być niewiarygodne i należy poczekać do ok 6 miesiąca życia. Nie karmię piersią,ponieważ nabawiłam się zapalenia płuc i byłam 2 tygodnie na silnych antybiotykach. Na szczęście dostaję receptę na mleko i zamiast 45zł płacę niecałe 30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek też ma skaze białkowa. Uwielbiam produkty mleczne więc bardzo się meczylam nie mogąc jeść jogurtów czy płatków z mlekiem. Gdy mały skończył pół roku czasem zdarzyło mi się 'pogrzeszyc'. I czasami dostał lekkie krostki, czasami nie. Teraz przeszliśmy na mm i mały dostaje Bebilon pepti. U nas nie ma problemów z kupka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×