Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grzia

bieganie-co po tym?

Polecane posty

Gość grzia

od kilku dni biegam wieczorami.potem nic już nie jem...czy dobrze? czy powinnam coś zjeść po bieganiu. dodam że biegam późno bo ok 21. i jeszcze jedno...jak długo sie rozciągać po? tak zeby nogi wyszczuplały a nie sie zrobiły barzdiej masywne? 5 minut wystarczy czy mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czemu sie nie rozciagasz
przed? a raczej w trakcie...? A co do jedzenia - jak nie jestes glodna to nie jedz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzia
dzięki,,,ja włąśnie często rozciągam się w trakcie...czyli po cwiczeniach już nie muszę tak? chodzi mi o to by mi sie mieśnie nie rozrosły za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozciągaj się po, bo mięśnie są wtedy przemęczone. Najlepiej lekko rozciągać się w trakcie, tzn kilka skłonów etc. Rozciąganie, możesz ćwiczyć osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzia
dziękuję wszystkim...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zależy Ci na odchudzeniu ud, to przed bieganiem możesz nałożyć na uda maseczkę, np taką http://mmo.pl/maseczka-wyszczuplajaca-p-433.html , owinąć się czymś, pobiegać, potem wrócić i zmyć. Efekty widać już po pierwszym użyciu, a na trwałe efekty trzeba zrobić kilka zabiegów. Ja polecam taką metodę. A ta maseczka jest naprawdę super. Możesz także podczas biegania nosić spodenki odchudzające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozciąganie jak najbardziej pomaga, ale tak jak pisali moi poprzednicy, raczej przed i w trakcie biegu. Rozciąganie po wysiłku zapobiega powstawaniu zakwasów. Co do Twojej obawy w związku ze zbyt dużym przyrostem mięśni, myślę, że nie masz się co obawiać. W przypadku treningu 3-4 razy w tygodniu nic niepokojącego nie powinno się dziać z Twoimi łydkami, a na pewno nie rozrosną się kosmicznie. A jeśli chodzi o jedzenie: jeśli zależy ci, żeby schudnąć troszkę, a biegasz tak późno to lepiej nie jedz po ćwiczeniach. z reguły jak chce się schudnąć nie powinno się już jeść po godzinie 18, a po 21 tym bardziej. Poza tym jak się je na noc to potem się głupoty śnią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzia
dzięki... ja zawyczaj biegam codziennie..jak sie uda.. w zasadzie na zmianę biegam i chodzę bo dopiero od tygodnia i kondycja kiepska... w sumie najbardziej to bym chciaął wyszczuplić nogi, trochę je ujędrnić etc...bo waga w sumie ok...58 kg przy 168 wiec nie jest żle... ale nóżki... ja jem najpóźniej ok 17...i potem dużo wody piję.. tak myślałąm ze już nic nie jeść po bieganiu ale wolałąm sie upewnić... dzięki serdeczne wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozciaganie meczy miesnie
? wlasciwe rozciaganie powoduje ukrwienie miesni, prez co sa lepiej dotlenione, co daje wieksza wytrzymalosc i mniej zakwasow... glodowka nic nie da, musisz sie ruszac i jadac regularnie, rowniez PO bieganiu jesli nie jesz, organizm uczy sie oszczedzac i zwalnia metabolizm, poza tym po dluzszym wysilku palisz tkanke miesniowa, nie tluszczowa jesli do tego nie zjesz wysokobialkowego i umiarkowanie weglowodanowego posilku to meczysz sie mocniej, spalasz mniej tluszczu a forma rosnie wolniej zjedz lekki posilek, w ogole jadaj czesto, w mniejszych porcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzia
staram sie jeść w miarę normalnie, zdrowo, ale jak wracam z biegania jest ok21, 21.30 więc troche późno chyba na jedzenie czegokolwiek... co mogę zjeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi po bieganiu się już jeść nie chce, ale ty możesz skubnąć jakiegoś owoca albo warzywko. Nie obciąży to twojego żołądka a z pewnością zapewni uczucie delikatnej sytości. A rozciągać się najlepiej przed bieganiem. Tak jest bezpieczniej. Ja zawsze skaczę na skakance, a dopiero później zaczynam swój 'maraton' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO grzia: 1) po treningu powinnaś uzupełnić utraconą energię 2) po treningu stretching statyczny - rozciągaj te partie mięśni, które brały największy udział w głównej części treningu - w tym wypadku są to mięśni nóg. Mięśnie nóg składają się z wielu mięśni. Rozciągając np. mięsień czworogłowy - przytrzymaj pozycję ok 20 sekund (postępuj tak samo rozciągając pozostałe mięśnie) 3) nieważne czy rozciągasz się podczas treningu czy też nie... ale po nim, powinnaś zawsze to robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elllali
po 5 min rozciągania mięśnie się na pewno nie rozrosną. rozciąganie własnie wyszczupla. ja kiedyś po 5 godzinach rozciągania na maxa(a już i tak byłam rozciągnięta duużo) schudłam od razu 3 kg. a mięsnie rosną własnie od biegania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×